Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Juhaszatti

    addikt

    válasz balazs1022 #6 üzenetére

    Évek óta hangoztatják a gyártók, hogy már nem drágább a gyártása mint az IPS-é.

    A szivárványosodás a panel minőségétől függ, a mostani OLED kijelzős telefonom színei sokkal kevésbé torzulnak oldalról, mint a korábbi IPS kijelzősé.

    A szaturáció pedig a kalibráción múlik, nem a panel típusán. Érdekes módon a legszínhűbb panelek a Samsung Amoledjei évek óta. Mert ugye ott az Adobe RBG kalibráció, aminél színhűbb meg kevés van. Persze többféle beállítási lehetőséged van gyárilag, ha valaki a túlhúzott színeket szereti, arra is állíthatja.

    Valóban vibrál, de azt nem árt tudni hogy minden kijelző ezt teszi. A TV-től a monitoron át az IPS telefonig. Csak a mértéke nem mindegy meg a PWM, van aki érzékenyebb erre valóban. Szerencsére ezzel még nem volt gondom.

    A beégés igaz, bár azt sem mindenki tapasztalja. Nálam már égett be. Az IPS meg sok esetben besárgult idővel, szóval annak is megvan a hasonló rákfenéje.
    Azt hiszem nem hagytam ki semmit :P

  • Juhaszatti

    addikt

    válasz balazs1022 #21 üzenetére

    Tökéletesen fehér amoledet valószínűleg sosem fogsz látni, ahogy tökéletesen fekete IPS-t sem.
    Mindkettő a technológia jellemzője.

    Eszem ágában sincs meggyőzni egyébként, mindkét típusnak megvannak a maga előnyei és hátrányai a másikkal szemben, innentől pedig egyéni preferencia kérdése ki melyiket választja.
    Mikor láttam egymás mellett a saját telefonomat, és egy hasonló korú csúcs telefont IPS kijelzővel, én akkor döntöttem el hogy amíg csak tehetem, Amoledet veszek.
    De ez ízlés dolga, azon meg ugye nem szokás vitatkozni. :R

Új hozzászólás Aktív témák