Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sohajda90

    tag

    válasz csab2 #5 üzenetére

    Nem teljesen, voltak előnyei a X2 / Fold formatervvel szemben:

    -nem volt szükség szelfi kamerára, mert a fő kamera modul mindenra használható volt, mivel a hátlapra is ráhajlott a kijelző, ezért szelfizni is lehetett vele (= jobb minőségű szelfik, több látószöggel, normális zoomalhat, ha cropolni akar az ember)
    -az elsőből adódóan nem kellett hole-punch camera cut out SEHOVA
    -mivel kívül volt a kijelző ezért nagyobb ívben hajlott, ezért kisebb volt a crease középen és ez elvileg a kijelző életidejét is meghosszabbítja, mert jobban bírja a kinyitásokat/becsukásokat
    -"mobilmódban" (tehát a mostani összecsukva, külső kijelző használat mellett) jobb képarány jutott az "előlapra"
    -mivel oldalt volt az a fix sáv ahova a kamerák és a lényegi elemek kerültek, ezért az egész készülék keskenyebb tudott lenni, mert egyik felének sem kellett olyan vastagnak lennie, hogy a Type-C csatlakozó, a kamerák és az antennák elférjenek benne...

    Emelett persze ott volt az elvitathatlan negatívum, hogy sérülékenyebb volt. De erre azt tudom mondani, hogy én a Fold2-t is max kézben marném jó szívvel hordozni, mert táskába, zsebbe betéve azért bármilyen szösz-mösz bejuthat a készülékbe, mivel még mindig van Folding gap a két rész között. Egyébként eléggé hangosan felröhögtem, hogy egy tech review-er el is mondta a YouTube videójában, hogy beszerzett egy ilyet és ő is csak kézben hurcolássza...ami azért elég röhejes (és csak az tudja kivitelezni aki mindenhova kocsival megy)...

    A jelenlegi foldable-k közül egyedül a Motorola RAZR közel zéró gappes, köszönhetően a speckó hajlítási technológiának, ami viszont megkívánja, hogy oldalt ne legyen lefixálva a kijelző (lévén hogy mozognia kell nyitáskor és záráskor), amiért sokan ekézik azt a kialakítást, pedig szerintem a kor korlátai között egy tényleg dícsérendő mérnöki megoldás...

Új hozzászólás Aktív témák