Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Predatorr #5 üzenetére

    szerinted milyen lesz a comet lake?
    ennél több biztos nem.. szerintem...

    viszont ha igaz, akkor a 10 magosból hiányzik majd az IGP ... a helyére is CPU magokat pakoltak, úgy csináltak helyet a lapkán...

    talán még nem is lenne baj a termékekkel, de az alaplapcsere igénye erősen kérdőjeles, nem hiszem, hogy feltétlen indokolt volna, bár most "legalább" foglalatot cseréltek, így kinyírva a kínai 4 generációt is fogadó 1151-es alaplapokat, illetve az orosz hackereket akik z170/270 lapokban keltik életre a 6 és 8 magos cpukat.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Geri Bátyó #132 üzenetére

    a foglalat mindegy is milyen lesz ha változik ... most LGA1200-ról beszélnek (tagadva a 1159 foglalatot), vagyis nem marad azonos a mostanival, de ha maradna is, nem akadály az a kompatibilitás elkerülésére :U ...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Geri Bátyó #134 üzenetére

    nem tudom szükség van-e ennyi lábra de, AM4-nek az összehasonlítás kedvéért 1331 lába van [link]
    sajnos nem találtam pinout-ot AM4ről, hogy mennyi lát van bekötve és hova.

    De a 1151 esetén a v2 változatnál elhasználták a maradék reserved pineket táp és föld csatlakozásokra...

    más kérdés szükség van e a táp és föld csatlakozás további bővítésére, talán de8auer tesztelte, hogy szükség volt-e a v2-es 1151 foglalat esetében és úgy számolta közel se, mert az eredeti specifikált 1151 foglalatban levő föld és táp láb mennyiség is simán elegendő lett volna akár tartós 4x akkora tápellátásra minden probléma nélkül (persze, ez újkorában még nem oxidált állapotban értendő), bár az a "pár láb" amivel bővítették nem számított volna egyébként se sokat (alig növelte kb. 3%al a föld és 14%al a táp lábak számát)...

    3 csatornás memóriavezérlő biztos nem lesz, nincs sok értelme ezen a teljesítményszinten (komoly integrált grafika nélkül), nagyon kevés program nyerne vele, viszont jóval drágább lenne az alaplap vezetékezése ) több rétegű nyák kellhet ha nem fér el, a 2 csatornás elrendezés előnye, hogy "pont" egy rétegen még eltudják vezetni a memóriasávok többségét, de 3. csatorna csak nehezen férne el, a rétegnövelés meg költséges... ráadásul a több memóriasáv könnyen kihathatna az elérhető memória órajelekre (ha még is spórolni akarnának)...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Synthwave #156 üzenetére

    USB 3.0 megölte őket, 3.1 meg is gyalázta ...
    legalábbis újabban mindenki 3.0/3.1 vagy Type-C felületes eszközöket keres csak...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz DudeHUN #158 üzenetére

    esetleg bootolható M2 eszköz lehet még a probléma jó pár régebbi alaplapnál (hiába rak bele PCIE M2 kártyát, azt maximum oprendszer alatt látja már)...

    De igen, ott a sok port az alaplapokon, eléggé üresek manapság mivel erősen integrált az összes alaplap..

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz lacus83 #193 üzenetére

    soha ne a csúcskategóriák teljesítményét nézd, ott mindenki túláraz (bár a konkurens termékekhez képest jó árban van az AMD 12magosa és a 16magosa is abban jön).

    de összességében is ár-érték arányban rendben van a 3000-res ryzen széria.. jah, hogy a 2000-res széria jobb ár/értékben? igen, de régebbi és gyengébb termék (összességében), de ha jó ár/érték kell, még mindig lehet venni 2000-reseket, sőt, akár 1000-res sorozatot is (bár az már meggondolandó megéri-e, de 82$ újonnan alin a Ryzen 5 1600-as "free post"-al... ami elgondolkodtató ár (használtan kb. lehetetten jelenleg venni, ha nem elég gyors az ember, nagyon hamar "megveszi más").. bár ár/teljesítményben talán jobb a 2000-res sorozat az 1000-reseknél, kicsit drágább, de hoz annyival többet, hogy megérje azt a minimális felárat ... majd a 3000-res széria is lejut egyszer ebbe az ársávba ... úgy fél év múlva... bár függ a készletektől és a termék "fogyásától", ha nagyon jók az eladások a mostani árakon is (úgy néz ki azok lesznek, egy jelentősebb intel árkorrekcióig), akkor nem nagyon lesz "olcsó" ryzen 3000 a cometlake vagy ryzen 4000 széria előtt...

    De anno amikor AMD az Athlon 64 és X2-ek idején jobb volt az intelnél, drága volt a csúcs, igen, drágább (időnként) mint az intelé, de az alatta levő pár modell jobban megérte ár/értékben mint az aktuális "csúcs" Pentium4 vagy PentiumD (főleg ha a Pentium 4 extreme edition -t nézzük a Athlon FX-el szemben).

    a kategóriák árképzése elcsúszott... a 80-90 ezres CPU sajnos egyre inkább középkategória ... mint ahogy középkategóriás VGA is kezd 120-150K-t közé beszorulni ...
    persze, a forintunk is szar, sokkal szarabb mint 10 éve, de... általánosan drágábbak a kategóriák..
    szeretném ha nem így lenne, de ez van most, de mindig lehet venni pár éves akár új alkatrészeket sokkal olcsóbbért, de virágzik a használt piac is...
    A ryzen 4000 lesz az utolsó ami a mostani AM4 foglalatba megy... még nem megerősített, hogy zen3 EUV chipet megkapja, vagy marad finomított zen2 DUV+ on, javítva a "kihozatalt" (ezáltal a gyártási mennyiséget, ha nagyon-nagy a piac "felvevőképessége" akár lehet ez egy belsős forgatókönyv amiből pletyka keletkezett most, a 2 technika kb hasonló órajel növekedést/fogyasztás javulást hozhat), ha mondjuk SMT4-et, vagy SMT3mat nem kapna a 4. ryzen, nem is lenne sok értelme a zen3-nak bele (vélhetőleg SMT4 lesz a "fő újítása" a zen3-nak, de asztalra talán végkép overkill a 48 esetleg 64 száll ... ).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz carl18 #210 üzenetére

    az afterburner is leves "pár százalékot" a teljesítményből, így ha előbbivel be-be esik 60 alá, nélküle lehet nem nagyon esik be...

    egy időben nekem is fent volt .. azt megkérdeztem magam, játszani akarok, vagy teljesítményt mérni?
    azt letöröltem a fenébe...
    csak ellenőrizni azt, hogy jó-e a beállítás az radeon saját mérője is bőven jó.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz snecy20 #217 üzenetére

    igen, hogy miken mulattunk anno..

    pl. én 386oson játszottam Stunts és Lotus III játékokkal, hát jó ha volt 10FPS velük...
    emlékszem hogy örültem mikor a 486-os DX2 80-on "sima lett a kép", és a doom se bélyegképben kellett onnantól, hogy fusson... nem tudom már milyen 386osom volt, de a legalja lehetett (bár érdekes volt az "állított" képarányú 3:4 vagy 4:5-es, bár inkább előbbi, fekete-fehér Hercules monitor hozzá :) ... azóta se láttam olyat, még most interneten "képeket" keresve se, kár, hogy egy lomtalanításkor "le lett selejtezve" az egész, miután 10év pincében állás után szülők "megunták" a kerülgetését)...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Prof #221 üzenetére

    nvidia nem szándékosan lassította le a fejlődést, meg lehet nézni mekkorák a GPU chipek, eléggé nagyok, azoknál nagyobbat gyártani nem éri meg (a meglevőket is drága), nem vétetlen merült fel többször is az évek alatt az "inkább 2 közepes mint egy nagy chip" SLI/Crossfire csak nem működtek eléggé hatékonyat... a szoftveres "összehangolás" igencsak zsákutca lett..

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák