Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pete55555

    addikt

    Anyátokat azt! (samsung)

    Kicsik ezek a telefonok nagyon. Nagyobbat nem lehetne gyártani? Ez a méret még épp elfér a nadrágzsebemben.

    Gyökerek :W

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • Pete55555

    addikt

    válasz K0vasz #47 üzenetére

    Pontosan. Nagyon jó, hogy a 6" az a régi 5,5".

    Csak a probléma az, hogy már az is nagy :(((

    Sokat hezitáltam a MIA1 megvétele előtt, de mégis megvettem, mert tudtam, hogy nagyon jó teló. Az is, csak hosszú távon sem tudtam hozzászokni a méretéhez. Az előző Redmi 3 Pro még pont jó volt. Ez már nagy.

    Így visszagondolva jobban jártam volna az A5 2017-el...

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • Pete55555

    addikt

    válasz Samott #50 üzenetére

    Ha tényleg olyan lesz, amit itt írnak, akkor lesz egy vevőjük.

    XZ2C kuka. Kicsi akksi, nincs jack, féltégla vastag... Több dologba is bele tudnék kötni, de inkább nem is folytatom. Ilyen szempontból az XZ1C is sokkal jobb (számomra kevesebb a kompromisszum) csak azt már nemnagyon lehet kapni.

    [ Szerkesztve ]

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • Pete55555

    addikt

    válasz <Lacy85> #63 üzenetére

    Áruld már el nekem, azok akiknek megfelel a tepsi telefon miért akarják folyton bemagyarázni azoknak, akik kis telefont szeretnének, hogy jó lesz nekik a nagy is? Ez valami fétis?
    Egy kezes mód lekicsinyíti a telefon külső méreteit is? Majd ha tudni fogja ezt a funkciót, szólj.

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • Pete55555

    addikt

    válasz <Lacy85> #66 üzenetére

    Nem tudom többen mire gondolnak, én feltételezem, hogy a fizikai mérettel van bajuk.
    Esetleg az lehet, hogy mivel nem tudja mindenki fejből a telefonok méreteit (szélesség, magasság...) ezért a valós méretre is a kijelzőméretet használják, de valójában a telefon befoglaló méretére gondolnak.

    Nekem biztos, hogy a fizikai mérettel van problémám. Az előző Redmi 3Pro még éppen jó volt, de már azt is nagynak éreztem. 70mm széles volt, és kb 140mm hosszú.
    A mostani MiA1 előtt sokat gondolkoztam nem-e lesz nagy (75mm széles, 155 magas) de mivel jó telefon volt, jó árban, megvettem, hogy majd hozzászokok. 1 éve alatt sem sikerült igazán. Tudom használni, de nem kényelmes, inkább két kéz kell hozzá, nem érzem praktikusnak.

    A telefon ami kb tökéletes lenne, az 65-max70mm széles és max 140mm magas. Vastagság lehet akár 10mm is.
    Na ilyen telefon nincs.
    Gsmarena-n is szétnéztem már phone finderben, itt egy lista.
    Csak annyit pipáltam be, hogy max 140x70mm minimum FHD kijelző, és type C.
    3 találat. (lennének még igények, de akkor ez a 3 is kiesne) Amúgy a Sharpot nem lehet itthon kapni, a Mi4C szintén beszerezhetetlen, meg amúgy sem mai darab, egyedül az XZ2 C marad, de az meg más szempontok miatt kiesett.

    Ami legjobban közel áll az igényeimhez, az az S8 - S9 vonal. Ha most MWC-n az S10 vagy S10 e, vagy esetleg a SONY XZ4C nem fog tetszeni, akkor S9-et fogok venni.

    Ott az említett G3, aminél állítólag csak nagyobbat lehet ma kapni. 5 oldalnyit össze tudok szedni, ami azonos / kisebb.
    Ha megnézed a mai átlag 5,8" körüli telefonokat, akkor mit látsz méretben? Olyan keskeny, mint régen kb. a 4,7"-os volt, és olyan magas, mint a régi "nagy" kávás 5"-os telefonok.
    De ugye csak tepsiket lehet kapni.
    Ha valami csoda folytán ez mégis nagy valakinek (furcsa, hogy 5"-os méretben nem volt az), meg esetleg soha nem szabad mind a két keze, akkor meg van egykezes mód.

    A G3 is egy óriási tepsi.
    Nézd meg akkor GSMarena-n. 4,7-es teló, régi pl Xperia SP (jó, ez 4.6-os, ez jutott eszembe)
    67mm széles.
    5.8-as telefon ilyen szélességgel nincs. 70mm alatt van 4 db. Szóval hol az a rengeteg "átlag telefon" ? És magasságban mégnagyobbak amúgy.
    Egykezes megoldást felejtsd el, akinek nagy a telefon fizikai mérete, annak az a megoldás csak szarpofozás.

    [ Szerkesztve ]

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • Pete55555

    addikt

    válasz <Lacy85> #72 üzenetére

    Azt mondtad, hogy átlag telefonok olyan szélesek, mint egy régi 4,7-es.
    régi 4,7-esek 66-67mm-ek*.
    Én jóindulatúan 70mm-ig kerestem, 70mm alatt van 4 db.

    Te már bővítetted 72mm-re ami eredetileg 66-67 volt.

    El lehet menni ilyen irányba...66mm kell? de hát ott van xy 70mm, ja, meg van egy csomó 72mm-es, az sem sokkal nagyobb. De hát igazából van még rengeteg 75mm széles, az sem olyan sokkal nagyobb már.

    Aztán kilyukadunk ott, hogy 8"-os tabletet nézegetünk :W

    *Csak hogy ne a levegőbe beszéljek, van itt minden:
    iPhone 6 67mm
    Galaxy A3 66.2mm
    Galaxy Alpha 65.5mm
    LG G2 mini 66mm

    Szóval várom továbbra is azt a sok 5.8-as átlegtelefont, ami olyan széles, mint a régi 4,7-esek, ahogy állítottad.

    De fordítsuk meg a dolgot: Nézzünk nagy telefonokat. 2018+-os telók, 70mm feletti szélességben: 414 darab.
    Míg 70 alatt van 61 db.
    Azért ezt érzed te is remélem...

    Abból a 66 db-ból nagyjából az S9 meg a P20 pro értékelhető. (nem véletlen, hogy S9-et tervezek venni)

    [ Szerkesztve ]

    ...Szeretem leracsniztatni...

Új hozzászólás Aktív témák