Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz Ribi #45 üzenetére

    Igen, nekem is hasonló gondolataim támadtak. Tegyük fel, hogy egy modern keresztes hadjárattal sikerül rábírni Kínát a nyugati licenszjogok betartására! Vajon ez hogy fog kihatni a kínai termékek áraira? Kik fognak ebből profitálni és az a profit kiknek a pénztárcájából fog hozzájuk vándorolni?

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Geller72

    veterán

    válasz Ribi #45 üzenetére

    Dolgoztam multinál. És a multikra jellemző, hogy nem a kép szép szemedért nem vitte ki a komplett gyártást mondjuk Kínába, hanem azért, mert van, amit nem tudsz egy kínaival megcsinálni. A-ból B-be kegyetlen gyorsan tud pakolni bármit, bármeddig, bármilyen gyorsan. Viszont egy nagyon kicsit bonyolultabb műveletet már képtelen megoldani a nagy részük. Itt most ne programozókra gondolj, hanem mondjuk arra a 20 millióra, aki egy gyár beindítására átköltözik a vidéki kunyhójából az ország másik végére, hogy ne haljon éhen. Aki könnyen lehet, hogy csak 10-ig tud számolni és a higiénia szóval soha nem találkozott. Az ilyen embert a világ sok pontján az állatok közé sorolnák. Hidd el, hogy a legkevésbé sem szándékom degradálóan fogalmazni akármilyen népcsoportról sem, de a fent említett problémákat igen közelről tapasztaltam. Nem lehet mindent megcsináltatni kínaiakkal és nem lehet mindent automatizálni sem.
    A gyártó sorok minden egyes beültetési pontján és a sor végén is található ellenőrző rendszer, mégis bármikor odamegy egy ember és megtalálja azonnal azt a hibát, amit a gép nem. Nem tűnik logikusnak, mégis így van.. :U . Egy beültető gép (amiből egy adott soron több is lehet) óránként akár több százezer alkatrészt rak nyákra, de nem olvassa el, vagy nincs is mindenre szitázva a felirat, hogy az milyen alkatrész, hanem csak a shape (kinézet, külalak, lábak száma) alapján dönti el, hogy az jó e avagy sem. Ezt az ellenőrzést sem csinálja meg minden gép. De lehet egyforma a külalak, lábak száma is, ha az érték nem egyezik meg. A rendszer a mai napig nem hibatűrő, egy sima "elfűzés" okozhat irtózatos galibát is, amit csak utólag "fognak meg".
    Egy kínai nem fog neked megjegyezni egy 13 számból álló számsort, de egy magyar esetleg igen. Megint csak tapasztalatból írom, amit írok.. :U Persze mindenhol vannak jobb, rosszabb képességű emberek, de ha arányaiban nézed, akkor eléggé egyértelmű a dolog. Ahogy az is, hogy miért nem Kína még a high tech ura. A fent linkelt cikkben benne van a válasz erre a kérdésre is... Ahogy arra is, hogy miért térdelt meg már másnapra az egyik legnagyobb kínai mobilóriás, csak mert nem kapott procit a telefonjaiba az amcsiktól.. :D

Új hozzászólás Aktív témák