Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz kenwood #31 üzenetére

    "de en inkabb elek a tokelten berlinben/brusszelben"

    -Ez elég viccesen hangzott. Történetesen laktam mindkét helyen nem is olyan régen és pl. Berlint (de Brüsszelt, vagy Antwerpent) is sokkal előbb gondolnám egy arab városnak, mint németnek, belgának. :D. És én nem migránsozok, mert pontosan tudom, hogy az itthoni migránsozás egy vicc, egy probléma eltakarása egy nevetséges - ránk nem vonatkozó másikkal, de látom a valós problémákat is ezen a téren, járom a világot Hollandia, Németország, Belgium, Franciaország..etc.. Látom mi zaljik és hogy merre megy a világ.

    Lehet, hogy nevetséges, de Trump sokszor nem mond hülyeséget. Más kérdés, hogy ezzel mit alar elérni, de a szavak mögött van igazság. Az Eu-val, Kínával szembeni deficit nem vicc és valahol iagaz van. Más kérdés, hogy ennyi erővel elővehetnénk bármi mást, amiben meg ők hibásak. Nem beszélve arról, hogy ezzel az egésszel önmaguknak sokkal több gondot okoznak, mint ami hasznot hoz. Valószínűleg ez az egész egy kamu trükk része, egy terv, egy ürügy, amivel, vagy ami miatt valami mást akarnak kikényszeríteni, gazdasági előnyhöz jutni. Nem elhanyagolható tény, hogy Oroszországnak kapóra jön bármilyen más, gazdasági, katonai hatalmi - mondjuk úgy - vetélytárs, társak közti belső harc, nézeteltérés. Bármi, ami gyengíti a két fél kapcsolatát. Sem Kínát, sem az USA-t, sem az EU-t nem kell sajnálni. Mindenkit a saját önző érdekei hajtanak, amit az adott oldalról nézve valamennyire meg lehet érteni. De az nem mindegy, hogy közülük ki az, aki elmegy a falig, de ott meg is áll, vagy továbbmegy. Azt láttuk, hogy az USA megállt már, nem is egyszer és azt is, hogy Kína nem. A legjobban talán az EU vár ki, de ezt is inkább hívnám pontosan tökölésnek, sem mint türelemnek. Ez is jobbára azért van így, mert a döntés ennyi kézben van. Az EU-n belül is több érdekszál fut, nincs egységes álláspont, mindent megvitatnak épp ezért olyan impotens ez a szövetségi forma. Bármi történik a lereagálása rém lassú. Majdnem olyan töketlenek, mint az ENSZ.

Új hozzászólás Aktív témák