Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    Több hónapig tartottam én is ketondiétát. Jó régen. Az első hét végére állt be az egyensúly, addig volt egy kis tudati "beszűkülésem". Kedvencem volt a friss élesztő tejszínnel. :)
    Én a salátákat, koviubit, kígyóuborkát, paradicsomot sárgarépát-reszelve ettem "kenyérként".
    Egy natural testépítő-átalakító versenyre neveztem be és fokozatosan vetem rá magam.
    A végén a beállt ketózis mellett edzésen Karnitech cseppek 2dl még taurinos cukormentes energiaitallal két liter ásványvízzel felhúzva volt a hajtóanyag. Negyedik lettem...és a verseny után egy hónappal voltam a legélesebb..

    Fontos a magas víztartalmú rostos, szénhidrátszegény "gazok" társítása, hogy a gyomorsav, bélnedvek nagyobb felületen dolgozhassanak. A friss gomba, retek is jó. Káposzta, savanyú káposzta, spenót...
    És fontos, hogy minden kaját a lehető legalaposabban meg kell rágni, mivel nem szívódik bejéjük a gyomornedv-egyebek.
    (Az eszkimók is eszik egy halfajta félig emésztett alga-béltartalmát.)
    Ha olyan növényeket választok, amiknek 4% alatti a szénhidráttartalma, akkor naponta sok számolgatás nélkül is fél kilót bátran el lehet és kell is fogyasztani, bő folyadékbevitel mellett. Az nem kevés és az egyoldalú szalonna-sülthús kombót is emberi étellé teszi.
    A sajtokban, tejtermékékben figyelni kell a szénhidráttartalmat a tejcukor miatt.
    Sokat segíthetnek, színesíthetnek a testépítők számára készített fehérjedús zerocarb értend kiegészítők, "csokik", italporok, vajjal feldobva.
    Rég nem ketondiétázom, de a szemléletem átformálta.
    Fél kiló kenyér egy hétre elég. Nasi nincs. csak néha dió vagy pár szem mag, mandula. Az ételekhez a köret fele mindig saláta, uborka cékla. A reggeli kávém pedig 2dl (lidl) 30%-os tejszínnel húzom fel cukor nélkül.
    Az kitart délig.. és Ebben a hónapban majdnem 400Km-t tekertem munkába be-ki, ami 8000 kCal majdnem egy kiló zsír, ami nem jött fel..
    Bringa-szeptember

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Cathfaern #42 üzenetére

    A jól megrágott magas víztartalmú saláta, uborka rostja feltárt, tehát az eredendően magas víztartalma egy része keveredik a gyomor, bél enzimjeivel és az emésztés reakciófelületét növeli akár nagyságrendileg,
    A zsíros, fehérjetartalmú, nem vízoldékony étellel keveredik, annak nagy felületét bevonva a zsírokat könnyebben emulgeálja, a fehérjéket feltárja, tehát aminosavakra bonthatóvá teszi. Ha nincs ilyen reakciófelület, a gyomorsav képes koagulálni a fehérjét és kvázi emészthetetlené teheti, ami nagynehezen később kerül emésztésre az ideálisnál.
    Nyilván nem kell túlzásba esni de a nedves rost nélkül tartósan fogyasztott zsír-fehérje sportterheléssel stresszelt emésztésben képes "gyurmagolyóként" vándorolni, jó darabon..
    Az a rost tényleg nem hasznos, amit korpatablettaként, meg hasonló száraz formában kínálnak..

    A jó egyensúlyban lévő ketózisban a lehúzott olívaolaj sem okoz hasmenést.. és a főtt sonka tojással sem szorulást.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Suker10 #64 üzenetére

    Az ember szembesül a médiából, utazásaiból, ha teheti, hogy a világon élő pár milliárd ember mennyiféle ételt fogyaszt és milyen kényszeres szokásrend határozza meg a táplálkozást ma, mikor a lehetőség adott a változatosságra, ami nem pénz kérdése.
    Elborzadva látom, hogy a bevásárlóközpontok pénztárainál a sós zsíros szénhidrátokat, ízfokozókat vastagon tartalmazó chips hulladékokból milyen őrült mennyiséget karmolnak le a polcokról.
    "Apuka bólogat, oké, persze hozhatod a sajtosat is... de kóla is kell, mert szomjas leszell"...
    Ma egy élelmiszeráruház jó részében chips, cukros üdítők, édességek, kekszek, sörök, szeszek terpeszkednek. Mert azt iparilag fillérekből jól megkémiázva őrült mennyiségben lehet ontani és meg sem romlik.
    Ezt a szemétszénhidrát dömpinget rakta rendbe, ellenpontozta nálam a keton diéta pár hónapja. Ráébreszt az étkezési tudatosságra, mint az egyensúly fontosságára, ha magasban sétálsz. Épp, mivel nem veszelytelen, megfotoltnak kell lenni. Aztán beépül az életrendedbe és az lesz az alap, amit hozzátett a hozott megszokásokhoz.
    Nagymamám cukorbeteg volt és kiskoromban láttam, hogy lehet nagyon kevés szénhidráttal is ember módjára táplalkozni.
    Ma eszem szénhidrátot de mértékkel. Sok zöldséget nem sovány hússal, halat. A szombaton letekertem egy hetvenest. Útközben betoltam két krémest. Jól esett.
    Ezt a cikket is távlataiban kell nézni. Ez egy állomás. Senki nem fog élethossziglan ketózisban tobzódni. Kivétel a cicám.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Döglött Róka #70 üzenetére

    Mit főzöl egy bolognain 3 órát? Másfél órában már a tésztát is én gyúrom...

    Ez a ketogén étrend azt demózza, hogy az ember ilyen étrenddel is élhet és alkalmazása jó irányba befolyásolhatja például az inzulinrezisztenciát, gluténérzékenységet, több fajta allergiát, asztmát.
    Ha például náthás állapotban betolsz egy túróstésztát, iszol finom kakaót, könnyen elönt a takony, mert megterheli a szervezeted a szénhidráttal kombinált fehérje-zsír emésztése.
    Tényleg azt eszi, egye az ember, ami neki jól esik. Csak a "jól esik" nem lehet ösztönös, mint pld a lovaknál, mert a hamisított élelmiszereken felnövekedettnek a sós, Na-glutamáttal ízfokozott csábételek esnek jól.
    Aki valami miatt étkezési tudatosságra "kényszerül", mert sportol, vagy spórol, vagy bármi, jó esetben nyitottabbá válik és kreatívabban táplálkozik a hiánygazdaság konyháján szoktatott szülők, nagyszülők konyhájánál.
    Tanyasi öregapám szalonnával indított reggel, meg tojással, paprikával. De napközben néha kenyeret evett dinnyével. Azt kívánta. Közben kaszált, rendsodrózott..
    94 évet élt és olyan alkata volt, mint egy középtávfutónak.
    Abban igazad van, hogy a rendszeres, alapos mozgás (sport, fizikai munka) a kulcsa a bármilyen étel normális emésztésének. Az alapanyagcsere, plusz üldögélés, kocsikázás, telefonozás, liftezés renyheséget okoz. Középkor felé még inkább.
    Fiatalon én is betoltam egy fél tepsi rakott krumplit, liter tejet, miután hazaértem a napi 2. úszóedzés után.
    Ma, ötvenhez közeledve ez mérséklődött. Az ember finomakat, jót egyen, jókor.
    Mai tízóraim, vagy ebédem (majd kiderül) rakott brokkoli-zöldbab sok sajttal. Mellé egy kis szalámi, kalamata olíva, rukkola, paradicsom. Ez nincs 300 Ft anyagárban.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Franklin #78 üzenetére

    Egy lóf@szt! :) Ez epegörcs diéta.. és legalább 5-6e kCal. Minek? Favágó óriás vagy?
    Amúgy a legszarabb kombináció száraz hüvelyeseket (itt bab) betenni. Nagyon terhes. Látom az kivetted. Ok.
    Sokkal jobb mondjuk sült oldalast salátalevébe téve majonézzel, kis mustárral falatkákat készítve betolni, amíg betelsz..

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Döglött Róka #100 üzenetére

    Az első sor után kihagytam egyet..
    A következőt meg nem címkéztem fel.. Bocs.
    A bolognaiba azért hagyma dukál, ami alsó hangon fűszernövény. Az eredetinek mondott recept nem kőbe vésett parancsolat. Én a carbonara spagetti néven elkövetett szörnyűségeken szoktam hüledezni (meg a nyolctojásos spagettitésztán), bár az nem olyan ősi étel. A bolognainál szerintem el lehet térni egy kis oregano-bazsalikom, isten ments egy gerezdnyi fokhagyma irányába.
    Ha jól lepirítod a húst, nem kell neki három óra. Bár lehet, van olyan vén marha, aminek kell.. Az alaplé minőségén is sok múlik, a tej-tejszínen is.. Én szoktam zellerzöldet tenni, vagy zellerszárat és kis répát reszelni bele. Lényeg, hogy belülről ragyogjon! Az becsülendő, hogy nem bonyolítod túl. Csak jó alapanyag kell.
    A paradicsomon meg minden múlik. Olasz édes fajta esetén nem kell, a mieinkhez jót tesz egy kis cukor a szószba, kivéve jobb koktélparadicsom, ami majdnem olyan finomat ad ki, ha meghámozgatod.
    A na-glutamátot eredetileg a halfejekből, kishalakból készített őseredetű, első csapolású tiszta halszószban találhatod természetes formájában koncentráltan. A hosszan főzött hallé is azért kíván kevesebb sót az átlagosnál.
    (nagyon szeretek főzni..)

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Döglött Róka #115 üzenetére

    Most megnyugodtam. :)
    Egy világ kezdett összeomlani, hogy még egy rendes eredeti bolognait sem csináltam.
    ---
    A C -vitamin fontosságáról kevés, vagy tán 0 szó esett, meg a magnéziumról, ami szerintem a keto-flu alap kiváltó oka. Spenót, (Megaminerals, One a Day, C1000 - egymást váltva, naponta, nem árthat, nem csak ketózisban, télen is)
    Egy idézet:
    "Valójában, amit mi szomjúság érzésnek tartunk és az elektrolit hiány között kapcsolat van. Emlékszem, valaki ezt kérdezte: "Miért vagyok vízhiányos és szomjas, miközben annyi vizet iszom?" A szomjúság nemcsak a vízhiányt jelezheti, hanem azt is, hogy valaki nem kap elég tápanyagot és elektrolitot." Ez főként magnéziumhiány, amit vízivásal el lehet fedni, de a végén jön a fejfájás...

    A kemény piáláshoz hasonlóan a ketózis is képes magnéziumhiányos állapotot okozni. A ragadozók megeszik a csontokat, amiből jön elég. Ha nem eszel spenótot, legalább a csirkecsont végét rágd le, amíg puha...

    A ketózis alatt előjöhet egy enyhe diszkomfort érzés, ami olyan, mintha cseresznyét, epret dinnyét... kívánna az ember. Szóval valami friss növényt. Akkor elektrolithiány, cvitamin hiány van.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    "Rasmus Nielsen genetikus (Berkeley, California Egyetem) csapata összefogásban a Grönladni Egyetemmel évekig tanulmányozták az inuit eszkimók DNS-ét. A cél az volt, hogy találjanak olyan egységes emésztéssel összefüggő génmódosulást, amely magyarázattal szolgál a szív és érrendszeri megbetegedések csökkent jelenlétére ebben a társadalomban.
    Az összehasonlítási alapot a generációkra visszanyúló klasszikus európai és kínai génállomány jelentette.
    A vizsgálatok során több fontos eltérést is találtak, melyek közül a legfontosabb a zsírépítő enzimek irányításával (zsírsav deszaturázok) foglalkozó génekben mutathatók ki.
    Az már korábban ismert volt, hogy ezek a gének felelősek a különböző zsírok mennyiségének szabályozásáért, beleértve az omega-3 zsírsavakat is.
    Ami viszont újdonság, hogy ezek a gének minden inuit szervezetében nagy mennyiségben vannak jelen (ez gén polimorfizmus az enzim mennyiségét befolyásolja-a szerk.), amíg a kínai génekben 100-ból 25 ember esetén, az európaiak közül pedig 100-ból csak 2 esetben."
    Williamson, S.H., M.J. Hubisz, A.G. Clark, B.A. Payseur, C.D. Bustamante, and R. Nielsen. 2007. Localizing recent adaptive evolution in the human genome. PLoS Genetics doi:10.1371/journal.pgen.0030090.eor.
    Szóval az eszkimók hendikeppel ehetnek ch mentesen, szegényen, de nekünk sem lehetetlen.
    Ez majdnem olyan, mint a merülési reflex. Alapból egy átlagember kábé fél percig tartja vissza a levegőt, ha rákényszerül. Ha két hétig gyakorol, simán két percre módosul, ami az 50-es medencét egy slukkal jelenti lazán evezgetve. Mélység hatására meg lassul a szív, ha nincs pánikszerű oxigénhiány. Alapesetben nincs jelen a képesség az átlagembereknél, csak rejtve.
    A ketózis is ilyesmi. Képesek vagyunk rá de a dolog nem jelentkezik.
    Füvet nem tudnánk emészteni, akár meddig próbálgatnánk..

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Ömlengés helyett a vacsorám épp most.
    Bébispenót sok tejszínnel, fokhagymával, citrommal, kecskesajt, szalámi. Egyszerű-nagyszerű. :)

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz joysefke #163 üzenetére

    Van erre egy saját megfigyelésem, ami pár év alatt állt össze..
    Minden olyan soportforma végezhető ketondiéta mellett, ami orrlégzéssel egyensúlyban tartható. Például a bringázásnál. Az úszásnál a légzésintenzitás és a víz hőmérséklete együtt dönthet. Mell és hát esetén takarékosabb a dolog, úgy mehet, ha nem túl hideg a víz. Szabadtüdőzöm és gyakran úszom hideg vízben. A ketózis mellett a hőháztartás megváltozik és az oxigénfelhasználás is. Sokkal nagyobb lesz a co2 tűrés és enyhe hypotermia mellett sincs görcshajlam növekedés. Úszás után viszont cukormentes tejeskávét tolok, mert bebambulok a vízből kiszállva..

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    A tárgyalt diéta során az lényeges, hogy ne legyen sok a füstölt, pácolt, faszénparázson pirított... étek..
    Én nagyon sztárolom a libazsíron megkapatott csirkemájat rozmaringgal, tejszínnel. Mellé kockázok egy fél kígyóuborkát, paprikát...
    Csínján kell bánni a hagymával, fokhagymával, erős aromás fűszerekkel. főként, ha nagyobb terhelés miatt 2-3e kCal feletti a napi bevitel. A szalonnát én is csípem de inkább az abált verzióját sütöm meg hirtelen, mint a gyári gyorspácos-füstaromás csodákat, amik rendesen fel vannak ütve kémiával...
    Parizert, virslit a legritkábban eszem. Akkor is csak a bizonyíthatóan 80-valahány% feletti hústartalmút.
    Inkább veszek friss tarját, szépen megfőzöm, beformázom és csomagokra bontva frigóból eszem ki. Olcsó kiváló felvágott..
    Kedvencem a vaj, de abban nyomokban lehet cukor, az számít. Nem azért kell figyelgetni, hogy miben van cukor, vagy nincs, mert valamilyen elméleti határértéket szabok magamnak, hanem ha a terhelés, evés, időrend... valamilyen irányban felborul, a közérzet hamar kárát látja.
    Fontos az alvás előtt közbeni folyadékpótlás.
    Nyilván ha pukkadásig iszod magad az nem jó, mert úszik rajta a zsír :) és éjfélkor menni kell.
    Beálltam úgy, hogy fél négykor megébredek és iszom legalább fél litert. Néha citromos/lime-os vizet. Aztán még egy-másfél óra alvás. Sokat számít a friss ébredéshez a hidratáltság.
    Ha nem iszom eleget reggelig, néha az enyhe másnapossághoz hasonlító közérzettel kelek, amit a kávé se tesz igazán rendbe..
    ...Ja és anyám mindig panaszkodik, hogy nincs itthon cukor.. Hozott 12 kilót. Fél év alatt fogyott el egy kiló a vendégek kávéjába, meg fűszerezésre...
    Mellesleg amióta kevés szénhidrátot eszem, a korábbi allergiás dolgaim rendeződtek. A gyulladás hajlam elmúlt. Az alapanyagcserém kisebb, vagyis inkább azt élvezem, hogy a kajálás utáni kóma emlékké vált, ami alacsony vérnyomásom, pulzusom miatt megkínzott a munka közepén. Néha majdnem bőgni tudtam volna, annyira álmos lettem egy jó ebéd után... Most eszem és semmi..gond.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Dexar007 #183 üzenetére

    Hülyegyerek. A szalámit én csináltam. Két éttermünk van Győrben és a húselőkészítésből keletkezett frissen lefagyasztott nyesedékből (itt sertésszűz vége és marhalábszár, tokaszalonna, só, mustármag, bors, fokhagymapor) minden második hét végén csinálunk valamit a családnak... Nem akartam vagizni ilyesmivel, de szégyellnivalóm sincs. Bocs.
    Amúgy létezik fogyasztható, minden szempontból megbízható termék is, de a biztos, amit magadnak csinálsz. Nem ördöngösség és sokkal olcsóbb. normális szalámi nincs 3500Ft/kg alatt, csak véletlenül. Magadnak ezt 1500 Ft-ból megoldod. Ha fasírtot tudsz csinálni, szalámit, kolbászt is...
    Régen mindenki magának töltötte kolbászt, vastagkolbászt, szalámit, préssajtot... és a csirke se gmo-szóját, hallisztet meg szart kapott, hanem normális eledelt..

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz joysefke #190 üzenetére

    Igyekszem tömören. A tarját egészben főni teszed fel, meleg vízben. Épp ellepje+1cm. Egész fokhagyma, vöröshagyma, pár szem bors. Sót mérsékelten (kilónként 2 teáskanál só) akkor elég, mikor megfőtt és lekapcsolod a gázt, hogy kihűljön! Ha füstöset akarsz, esetleg lehet szalonnabőrt mellétenni ha van.. Kábé két órát főzni, forrás után kicsire véve..csak gyöngyözzön.
    Sózod a vizet, hagyod kihűlni egy órát, leöntöd a vizet, letakarva a hűtőbe. Hidegen felszeleteled, megformázod, hogy a szélek ne legyenek cafrangosak. Fél centis szeleteket vágsz. zsírpapír/folpack a szeletek közé, zacskó, frigó.
    Én a napi adagot vajon átsütöm hamar (folpack le!), akkor nyugisan elvihetem hűtés nélkül is egy fél napra és finomabb is. Egyszerű. Salátával, házi majonézzel (a bóti keményítős!) koviubival fogy el. Azért meg lehet unni..

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Ne felejtsük ki a tofut, ami 0.5 gr ch-t tartalmaz 100grammonként. Változatosságnak néha jó. 8-9 % zsír. 12-13% fehérje.
    A ketogén diéta növeli a természetes növihormon szintet éjjel, ha rendes terhelés mellett folyik és este nincs nagy evés. Az meg hat a tesztoszteronra is.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Tetszik, hogy többen magas tudatossággal szóltok a témához és érdemi párbeszéd követhető a különböző nézőpontok, tapasztalatok, ismeretek alapján.
    A keton étrend legnagyobb kihívása a megfelelő, kiegyensúlyozott mikoelem-vitamin bevitele a szénhidrátszegény, magnéziumszegény.. étrendben. Kevés szó esett a mészsókról, kalciumről, kálium, nátrium... hogy meg kell enni a csontvégeket, porított tojáshéjat..
    Az én étrendemben van szénhidrát de kevesebb, mint amit a mozgással felhasználok.

    Jellemzően nai 4-500 kCal-t égetek csak munkába járás tekerésével naponta, miközben max 300 kCal energiatartalmú ch-t fogyasztok, inkább kevesebbet. Plusz a napi egyéb felhasználás, mozgás.
    Arra fordítok figyelmet, hogy milyen növényi ételt tudok fogyasztani, az egyoldalúság elkerülése érdekében, ami nem emeli a vércukor szintemet.. Tulajdonképpen egy cukorbetegek számára ideális étrendet tartok, amihez nem szükséges inzulinadagolás. Az inzulinom amúgy rendben van..
    A rendes ketogén étrendhez képest nálam esetileg több a szénhidrát, de lehetséges az intenzív erős terhelés (súlyzó, sprintek, úszás...) Hátránya, hogy az éhség a ketózisra nem jellemző mértékben jelentkezik, főleg úszás után. Ebből nem térek ki, csak ha valami nagyon durva, elhúzódó terhelés közben beszabadulok egy cukrászdába.
    Fontos a rendszeresség és kreativitás. A szénhidrátszegény étrend semmiképp nem szalonnazabálást jelen, meg zsírivást. Gazdag, változatos vegyes étrendet, ahol növényi alapanyagok jelentős arányban vannak a fogyasztott ételekben csak nem energiaforrásként.. Nem kell sokat költeni, inkább megszokni egyfajta tudatosságot, amihez majdnem elég, ha elolvasom, ami a csomagolásokra írva van..

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz apatyas #255 üzenetére

    Pár napig nem iszol, utána az első korty víz határozottan édesnek tűnik.. :)
    (saját tapasztalat...)
    Magnéziumforrásként kiváló a spenót. Például a lidl-ben 249 Ft-ért kapható 450g mirelit leveles spenót (2-3% ch) +100mg Mg/100g,
    A korpa. magasan a legtöbb 2-400 mg/100gr és szénhidráttartalma, ami hasznosul, 50% körüli, tehát egy evőkanálnyi elég, Ami 4-5 gr ch-t jelent.
    Még jobb a dió, amiben szintén sok 200mg/100g Mg van, miközben 15% a ch tartalma. zsírtalrtalma 65% körüli.
    Húsok: halakban kábé kétszer annyi a Mg, 50-60mg/100g mint a többi húsban 20-30 Mg/100g
    A Mg napi szükséglete 3-400 Mg/nap

    Jó szolgálatot tehet az online keresős kalóriatáblázat, tápanyagkereső..
    Online táplálkozási napló

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Suker10 #262 üzenetére

    Szükségünk van szénhidrátra. Vagyis inkább kiválóan megemésztjük, hasznosítjuk. Ahogy a fehérjét, zsírt is.
    A mindenevő, nagyon változatos étrend tette lehetővé (részben) az ember elterjedését a földön, ellentétben például a koalákkal, akik folyton az eukaliptuszfájukba kapaszkodnak, vagy két eukaliptuszfa között között cammognak.

    A várható, történelmi időkben érvényesnek tartott élettartam 30 éves átlagbecslése a magas csecsemőhalandóságból, a háborúkból, elnyomásból... súlyozott érték. (Nézd meg a Parfüm c film elejét)
    A középosztálybeliek, ha felnőttek, azért képesek voltak elérni a matuzsálemi kort.
    Elfelejtik, hogy az iparszerű mezőgazdaság talajszipolyozó elterjedése előtt a növényi táplálékok többszörösét tartalmazták a nyomelemeknek, mint ma.
    A másik anomália, hogy a szükségleteket olyan életrend alapján fogadják el normálisnak, ami ma nincs, vagy elvétve. Az irodai munkát végző, temperált hőmérsékletű közegben élő (én is) számára sokkal kevesebb kalória elegendő, mint egy napszámos, vagy rákhalász számára.
    A fogyasztási trendek alapján majdnem mindenki túl van etetve szénhidráttal, mert az olcsó, jövedelmező, ráadásul az emésztés alkattól függően a szénhidráttöbbletet képes ellensúlyozni az emésztés hatékonyságának csökkentésével, mielőtt elhízna. Főleg fiatalon.
    Egy európai nyolcadikos, neten lógó gyerek könnyen többet eszik, mint egy vietnami rizsföldi munkás...
    A reflux, felfúvódás, gyomorégés szintén a mozgásszegény életmódból és túlfinomított szénhidrátok túlsúlyából alakul ki a legkönnyebben. A szervezet tiltakozik a rosszkor, rossz arányban elfogyasztott vacsora ellen, amit nem előz meg aktivitásból hozott éhség.
    Érdekes. Rendes kínai kaja - víz után nincs gyomorégés... Esti túrósbatyu-kakaó kombó után annál inkább..

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Most pácolok be 2.5 kiló tarját, és egy kis darab lapockát, hogy a magam barkács módszerével suvidoljam estétől-reggelig (sütőzacskóban páccal, légmentesítve, hőlégkeveréses sütőben a cseréptálba tett vízben 65 fokon 8 órát) Aztán reggel gyorsan begrillezem olajzsír-vaj keverékben, kicsit sózva, hogy a csemetém vihessen belőle az egyetemre...
    Érdekes módon ő alapból nem kenyérevő, süti chipsfaló. Rizst, zölsdégeket fogyaszt a mindenféle fehérje/ zsírforrás mellett és úgy néz ki, mint amerika-kapitány, túlzás nélkül. Mondjuk csokiban nincs határ, bár abban a kalória 2/3-a zsír....
    Asztmás volt kicsinek. Nem engedtem szteroidozni. Minden mást persze muszáj volt. Salbutamol, Rectodelt kúp, Spiropent... néha antibiotikum a 3 tüdőgyulladáskor. Aztán megvontam a lisztet, tejet, cukrot tőle és megtanítottam orron át lélegezni, mikor felfogta, az miért jó.. Anyucit is meggyőztem.
    14 évesen emlékké lett, hogy többször a kórházban diaphyllines infúzión lógott, (például szenteste), hogy kapjon levegőt. A gyerekorvos, akihez kicsi kora óta járt (Vámos Klára-Győr-Bácsa) igazán büszke, hogy milyen jól kikupálódott a kölök.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz joelke HU #266 üzenetére

    Nem akar a szervezet szabadulni... Természetes része az emészthetetlen rost az étrendnek. A növényi eredetű ételeknek része. Napi 20-30g az ideális. A hozzá társuló plusz egy liter vízzel.
    A nem emészthető rost (tulajdonképpen celulóz-"vatta", lignin-"fa", hemicellulóz-sejtfalépítő poliszacharid) folyadék nélkül csúnya szorulást okoz, mert a vékonybélből vizet von el.
    Elegendő folyadékbevitellel viszont nagyon hasznos, főként a ketogén étrendben.
    A rost teszi lehetővé, hogy a zsír-fehérje kombóba keveredve az emésztés reakcióközegének felületét többszörösre megnövelje, feltárja az ételt. Ennek feltétele az alapos rágás, "komótos" falatozás. Folyadékbevitel. Lehet rostszegényen is táplálkozni de nem előnyös hosszú távon.
    Az emészthetetlen rost a vékonybélben fermentálódik a probiotikumoknak köszönhetően és a bélsejtek számára tápanyagforrásként rövid szénláncú zsírsavakat biztosít, amik más forrásból nem jönnek. Ezek antimikrobális hatásúak, védik a májat és hiányuk egyik fő oka a testépítős pattanásosságnak.
    Nem vagyunk oroszlánok, farkasok, hiénák de tök jó, hogy egy ideig akár úgy is képesek vagyunk működni.
    Én is be tudok cuppantani egyszerre 7-8 kisebb ropogós bőrű sült csirkecombot egy kistányér csalamádéval..
    Amikor egy nap elfogy egy fél fej jégsaláta, 2-3 koviubi, pár szem dió, meg 10dkg tofu, 30-40dkg zsíros hús, 5dkg vaj, abban 15g ch van és még a ketogén étrendbe is bőven belefér.
    (Amúgy igen jól sikerült a tarja suvid kísérlet. Vajpuha lett és ropogós.)

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Ismerek olyan embert, aki három gyerekfej méretű túrósbatyu és fél liter kakaó után tud frissen, futva cipekedni.
    Általában ezek olyan fiatalok, akik bármit büntetlenül képesek elfogyasztani, bármilyen mennyiségben.
    Fiatalon, amíg a hormonrendszer hiperaktív és a test növekszik vagy épp kinőtte magát 16-25 között, a legtöbben nem szenvedik a bármilyen étrend hátrányát. 12 tojásból rántotta 6 zsömle, litertej..szálkás has.
    A dolog a kb. 30 életév után kezd izgalmas lenni, mikor az alapanyagcsere csökkenni kezd és a korábban fogyasztott megszokott kalóriamennyiség azonosnak gondolt aktivitás mellett is fondorlatos súlygyarapodást okoz. Évente egy-két kiló.. Ennek kordában tartásához a vércukor-inzulinszintet felb@szkodó tésztakúra a legrosszabb, mert lelkileg terhelő a néha váratlanul támadó és a hányingerküszöbön kopogtató, mardosó éhségroham. A nap jelentős részében a kajálás körül forog az agy és nem vagyok szakács..
    Ha egész nap legelésznénk, az más lenne.
    Több évig voltam húsmentes étrenden és akkor alakult ki a bizonyosságom, hogy a hirtelen vércukrot emelő ételekkel nagyon óvatosan kell bánni, ha nincs pariban az éppen végzett aktivitás igényeivel...
    Átlag napi aktivitáshoz egy cukorbeteg számára is vállalható zöldség-rostdús étrend a legbeváltabb, amiben az energiát túlnyomórészt zsír biztosítja. Tiszta ételekkel, sok vízzel.
    Erős, tartós aktivitás mellett, előtt közben (utána semmiképp!) belefér az eseti szénhidrátbomba.
    Süti, sör, torta, bármi. Egy dologra igyekszem figyelni, hogy ilyenkor lehetőleg ne fogyasszak zsírt és lehetőleg sok fehérjét se. Akkor bármi elég hajtóanyagként az egyébként szénhidrátszegén étrendhez igazodott emésztésben is.
    Babgulyás, rántotthús, krémes, kávé ez egyszerre nekem nem megy..
    Tegnap nem tudtam reggelizni. Délben betoltam 10 deka töpörtyűt 20 deka tofuval... Estig kitartott..

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz koxx #299 üzenetére

    Én 176 magas vagyok és 91 kiló. és 47 öreg. Nyugalmi pulzusom 54. vérnyomásom 90/70 Ez így van 20 éve.
    Nyáron van rajtam több felesleg, mivel meleg van. Ősszel kezd lecsúszni. Tavaszig lemegy 85-re. M-es gatyát hordok L-Xl inggel. Mielőtt kitolom a bringát reggel a garázsból, az odatelepített fekvenyomópadon pihenő 50 kilóba belepaszírozok amennyit egy (félig kifújt) levegővel bírok. ma 27 ment Ez felfrissít.
    Amióta nem eszem sok szénhidrátot, lapos a hasam. Előtte soványabban is néha belesebbnek tűntem a pici felesleg, meg az enyhe felfúvódás, mittomén összhatása miatt.
    Most egyetlen célom van, hogy a derékkörfogatom S-méretűre csökkenjen. Gatyából az S persze soha nem fog feljönni rám, mert eléggé gyorskorcsolyázós szabású combjaim vannak és a rappergatyán kívül félúton majdnem minden más szabású fennakad. Nem kéne annyit tekerni, meg uszonyozni...

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Woodslave #308 üzenetére

    Szerintem jó dolgokat ír mindenki. Nem érzek nyomulós térítési hajlamot senkiben.
    Azt sok véleményből leszűrve derengeni látom, hogy szerencsésebb a nagyobb mennyiségű egyszeri kalóriabevitelt az egyik fajtára hangsúlyozni, főként ha a fehérje is jelentős mértékű.
    Ha nincs sok fehérje, mehet fele-fele tömegarányú zsír szénhidrát is. Ami például a csoki :)

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    A tojásos, kókuszreszelékes-sajtos dolgot kipróbálom, mivel tökegyszerű... Köszönöm!
    Kókuszreszelék meg épp sok van...
    Nem ragad a pohárba? Lehet, hogy szilikonos muffin- őzgerincformába teszem...Abból biztos kijön.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Cathfaern #394 üzenetére

    Szerintem simán el kell felejteni a "szenvics" konfigurációt, ami roppant kényelmes és hordozható de túlhaladható. Kicsit kényszeres a ragaszkodás. Ahogy agyf@sz kaptam, mikor szójából pörköltet, meg izét... csináltak, hogy olyan legyen, mint a hús.., mer hát az embernek a húsra honvágya van..
    Amikor azt mondja, hogy "..én nem iszom vizet.- Miért? Mert valaminek kell lennie benne..."
    Olyan sokféle ételt esznek világszerte. A jó gyakorlatokat át kell venni és tovább lehet az élvezeti értékben jutni, mint a szenyó..
    Megszoktam, hogy friss zöldséggel fogyasztok mindent, amit kenyérrel ennék. paprikával, uborkával, paradicsommal.. szelet almával... Nem kenem meg, beletöltöm a paprikába a sajtkrémes túrót, vajjal és azt harapom a kolbászhoz...

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Cathfaern #406 üzenetére

    Én a reggeli kávémat 2 dl tejszínnel tolom.. :), felhúzva fél literre vízzel és utána betekerek a melóhelyre 12 Km-t, ami 250 "kalória" minuszban...
    -
    A gyomorban minden úszik, ázik. Nem száraz semmi. A zsírok emésztését megkönnyíti, ha szét van csapatva (emulgeálva). Ha nem fogyasztasz értékelhető mennyiségű szénhidrátot, megbirkózik a gyomor az emulgeált zsírral. Tejben, tejszínben a lecitin és a homogenizálás ezt megoldja. Egyebeknél a rágás, nyelés segít, no meg a "fránya" növényzet..
    Ha több, sok szénhidráttal eszed a zsírt, akkor könnyen elönt a sav és az emulgeált zsírokat részben kicsapja az emulzióból.
    Tipikusan a refluxos hányás jellemzője, hogy először a zsíros réteg jön iszonyú tömény savval, ami a homlokod is felmarja.
    Sajnos vannak ilyen emlékeim...

    A tojás-kókusz-sajt "kenyér" alapján van egy ötletem, amit kipróbálok ma...

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Cathfaern #409 üzenetére

    Volt, hogy a vágóhídról hozott, frissen kényszervágott borjúhúst (lábát törte a rámpán) megfőztem és a csöpp kaukázusi kutyusommal versenyt ettem. Ő három és fél kilót, én majdnem egy kilót fogyasztottam. Csak én meg is rágtam. Dorka dülledt tekintettel félökölnyi darabokat nyelt le...
    Majdnem két napig nem voltam éhes. Csak citromos vizet kívántam...

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Jó szolgálatot tehet egy üveg tisztított lecitin granulátum (szójalecitin), ha zsírokat, olajokat stabilan vizes oldatban akarjuk tartani. Nagyon kevés elég hozzá. A ketós diétához kiválóan segíti az emésztést.
    Amúgy a tojássárgájában is a lecitin, ami emulgeálja a zsírt, mondjuk a majonézben a leglátványosabban.
    Egy 250-g-os kiszerelés 3e Ft körül van de fél évre elég... hacsak be nem kanalazod...nincs rossz íze..

    A tojássárgájával én mondjuk óvatos vagyok egy gyerekkori kiadós, menzán szerzett szalmonella óta..
    Ketóban gyakran megy az, mint a régi gyúrós időkben. ("félliter tej, két marék sportrobi, 2 egész nyers tojás, 1 banán") banán nélkül..
    A szalmonella 60 fokon 5 perc alatt elpusztul, míg a tojássárgája 64 fokon kezd szilárdulni.
    Egyszerűen mondva a lágytojás sárgájából is simán lehet majonézt csinálni, biztonságosan. De akár keménytojás sárgájából kis citromlével krémesre keverve is működik.
    A fehérje meg mehet a.. majonézes hússalátába..
    A lecitinnek a normál főzés nem árt.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Franklin #417 üzenetére

    Ellenőrzött, bevizsgált tojás biztonságosan fogyasztható akár nyersen is. Viszont nem ajánlott. A nyers tojás részben nehezebben emészthető a hőkezeltnél, résznben biotin, b7 vitamin, elvonó enzim (avidin) van benne, ami csak hőkezeléssel válik inaktívvá.
    Van egy tojással összefüggő találmányom. Mindig idegesített, hogy a szalonnás tükörtojásnál az apróra vágott szalonnát félretolja a ráütött tojás. Azt akarom, hogy alatta legyen és mire megsül a tojás a bacon is megpirul alatta. A megoldás, hogy a picit megpirított bacont összekeverem egy nyers tojással és aláöntöm, dermedni hagyom és arra ütöm a tojást. Akkor alatta marad. A szalonna helyett mehet apró kockákra vágot gaz, egyéb is (paprika, hagyma, avokádó, olíva, sajt...)

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Woodslave #421 üzenetére

    É n nem bírnék kihagyni valami gazt ennyi jó étel mellől..

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Cathfaern #434 üzenetére

    Látszik a változás. A következő fázisban már látványosabb lesz. Ha még gyúrsz is, király leszel!

    A rib-eye az a rostélyos, vagy magas hátszín, magas tarja. A lapocka mögötti felső hátrész. Vastag izomrész, áttörve zsírral.
    Személy szerint a lábszárat szeretem. A mócsingost. De megeszek bármit, nincs válogatás..
    Amúgy igyekszem a vörös hús/szárnyas evést nem túlzásba vinni. Van hogy hetekig nem kívánom. Sajt, hal tofu. Tegnap este két camembert sajtot ettem kígyóuborkával, olivával.. Ebédre meg tonhalat grillezve, baconos zöldbabsalátával, sok majonézzel... Reggelire mega kávé tejszínnel..

    Most belegondolva nem is tudom, besorolható-e az étrendem valamelyik skatulyába. Nagyon ritkán azért eszem gabonaféléket, ha biztosan nagy kalóriamínuszban vagyok.. Meg gyümölcsöt is. Amúgy sokszor eszembe se jut, hogy kenyér is van a világon. Ha van panír a húson, nem mindig szedem le. Az a köret..
    A lényeg a rendszeresség és, hogy a kiegyensúlyozott, változatos étrend megszokottá váljék.

    Egyszerűen utánaszámolva a fogyasztott szénhidrátból nem futná a munkábajárás 500kCal energiaigényét se.
    Pedig elég intenzív a napirendem. + Súlyzózás, úszás, no meg a hideg. Mert nem öltözöm túl magam.
    Tehát valamiféle ketós energiatermelés biztosan van bár most fogyóban vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Franklin #441 üzenetére

    Ez igaz is, csak ha például futni szeretne az ember elkezdeni, szerencsés, ha kisebb az induló testsúly az eredetinél. Aztán a futás hamar feszesíti a hasat. Majd lehet elkezdeni izmot pakolni a kicsit megereszkedett bőrbe.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Cathfaern #440 üzenetére

    10 deka rukkola "felvesz" egy deci balzsamecetes olívaolajat, parmezán . Abban 4g ch van. Eheted sovány hússal is, akár. Máris megvan a zsír.
    Vagy 15 dkg bébispenót 10dkg vajjal, kis fokhagyma, citromcseppek, parmezán rá amikor kész.
    Párolt csirkemell mellé nagyon mondén.
    Szoktam reszelt parmezánt turmixolni olívaolajjal, kis mogyoróval, krémesre. Tömény "zsír" és nagyon finom húsokhoz, zöldekhez. pld kígyóuborka szeletre kenve. szenyó..
    A bacon is javít a húsok zsír-arányán. Ha kevéssé pirítod meg, alig veszít zsírt, viszont gazdagít.
    Majonéz-bacon-mustár - jégsaláta levélben. mellé sok sült csirke. Ropogós bőrrel...

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Mai vacsora. Most értem haza. Széttekerve, ellenszélben...

    Musgáros szűzérmék sajttal, ubi, paprika, répa majonéz
    Ch6 g, fehérje 25g, zsír 70g

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz nbg #444 üzenetére

    Legjobb alkalom a bagó emlékké tételére!
    Dohányoztam, sajnos sokáig, elég sokat. Csomagcigi/nap 15 évig. Bár ne tettem volna....
    Most visszanézve olyan bután felesleges volt.
    Minden étrendi Pálfordulás jó alkalom a cigi elhagyásához.
    Javaslatom: kezdd egy napos böjttel, mikor csak ananászlét iszol, esetleg egy kis füstölt sajtot rágj lassan, hozzá vízzet igyál. Másnap csak vizet igyál és legyen finom hús lesütve, jégsaláta, paradicsom,sajt, mikor megéhezel.
    Hamar menj ússz egyet, lassan, nyugodtan. Frissülj fel. Úszás után limonádé cukor nélkül és a bekészített kaja a korona. Ha cukorra vágysz, paradicsomlé.
    A bioflavonidok, papain, vitaminok lekötik egy időre a nikotinreceptorokat. Ha nem ugrál az inzulinszint, a cigi utáni hirtelen sóvárgás is alig jelentkezik. Egy nap sokat segít. Az étrendi változás a cigielvonás "szájízét" elfedi, amíg csillapul. Az új mozgás jó visszacsatolása ezt erôsíti, segít.
    Egy idő elteltével akkora felesleges baromságnak fog tűnni a cigizés...

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Hieronymus #477 üzenetére

    A vaj füstölési pontja 150c körüli...
    A füstölési pontok:
    smoke points
    Én nagyon szeretem a kacsa és libazsírt is.
    Vajjal keverve bármilyen frissensült utolsó kérgezéséhez kiváló, vagy vaj nélkül is.
    A vajat azért szeretem, mert víz és fehérjetartalma miatt picit bepárolja a húst és hamar kérget képez a hús saját fehérjéivel. Szóval finom..
    Legtakarékosabban a piacon vett kacsa-, libahájjal jutunk hozzá, ami után jóféle tepertő is a jutalom. Óvatosan kell sütni, hamar megég..
    Tilos tejet öntözgetni hozzá sütés közben! Sózni is csak kihűlve.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    A tisztított vajzsír a ghi füstölési pontja viszont 250c körüli..

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Vektor_75 #482 üzenetére

    Az a 20g ch tulajdonképpen "szennyeződés". :)
    Tartós ch szegény étrendnél is szükséges növényi étket integrálni. Csalamádé, uborka, kovászos uborka, savanyú káposzta, tofu. Ami 3-4 g/100g ch tartalmú, étrendileg beemelhető. spenót, brokkoli, karfiol,
    A ketós étrendben bőven lehet savanyított, fermentált gazt enni. Jól esik.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Én még mindig 93 kg vagyok.. :) Most tekertem le egy hűs 15-öst..hazáig.. vacsorám egy rátntott csirkemell jégsaláta, majonéz.. Nem figyelek kifejezetten a ketós szigorúságra de nem tolok cukit.. Viszont a 70-be már 28-at bele tudok nyomni.. Lényeg, hogy csináljátok átgondoltan, előrelátóan. rövid-közép -és hosszútávú célok kitűzése és közelítése által.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz D1Rect #521 üzenetére

    Nem. Egyszerűen nem fogyok. 176 cm magas vagyok és 93 kiló. 20 éve. nyáron több a felesleg rajtam, télre majdnem lecsúszik. Nem nézek ki dagatnak. :) és pocakom sincs. sportfóka vagyok, gyorskorcsolyás lábazattal..
    Most az a cél, hogy a hátam után a mellizmaimat is visszaépítsem a kívánt mértékben. csak annyira, hogy állandó legyen.. Ehhez semmi más nem kell, csak a jól célzott terhelés. (2x 25 perc naponta. fekvenyomás-tolódzkodás 3-mas szuperszetben húzódzkodással..) A másik a naponta 2x14 km bicajozás. Az egyik 20-as, a másik 30-cas körüli átlaggal. Mellette van alkalmanként úszás..
    Focizni nem szoktam. Ennek köszönhetően 47 évem mellett kiváló állapotban vannak a térdeim, bokám..
    20-as testzsír százalékkal kábé 85 kiló lennék. A fiam 17-sel 79kiló és superman-klón.. Apukája kábé pihentetett gladiátor alkat..
    A kajára egyszerűen már nem figyelek ketós módon. Kenyér, köret, cuki, nem is tudom mik, nincsenek. A húson a panírt megeszem, a főzelékeket is néha.. Alapjában véve zöldséget eszem hússal, sajttal tojással. tofut, gombát. Sok olívaolajat fogyasztok a salátákon. Ami alatta marad, megiszom. Nem eszem sokat.. Amennyi ch-t fogyasztok, avval be sem tudnék tekerni reggel.. Valamiből mégis kipörög a nap..
    Ma kovászos uborka, camembert sajt, jégsaláta, majonéz, natúrhús, paradicsom, vagy húsleves zöldség rengeteg főtt hússal..

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz D1Rect #523 üzenetére

    Ezek szerint.. :) Amúgy tegnapelőtt egy pontos mérleg szerint csak 91,5. Hiába, jön a tél és a hőtermelés sok kalóriát igényel.. Be kellett volna dobnom a fiam farmer-felsőtest-kávéivós képét az elmúlt öt percből, hogy egyen benneteket az irigység...Engem kicsit evett..
    Tegnap este párizsi csirkemellet toltam..salátával..majonézzel.. Eddig nem is gondoltam bele túlságosan, de most bevillant, hogy a párizsi verzió liszt-tojás.. esetemben tojás-liszt-tojás, harmada ch-t tartalmaz a panírmorzsás verzióhoz képest.. Szóval a párizsi módon sütöttről nem is igazán szükséges lebányászni a panírt..
    .. Most megyek próbálok belenyomni a 70-be, semmiképp nem fél kézzel... Arra csak a fogorvosom biztatgat..

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz D1Rect #532 üzenetére

    Arra még tíz évet várhatsz. De addigra elkéstél. Ha úgy érzed, nem, akkor meg még lesz erőm alaposan taknyon tenyerelni. Bár a fiam épp príma erőben lesz, hogy kettétépje a kéretlen kérőket..

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák