Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz fatpingvin #26 üzenetére

    No, mesélj, mi a tényszerű hülyeség abban amit írtam...
    A termék nem egyenlő a részeinek az összegével. Manapság rengeteg céleszközben van általános(abb) célú részegység(mert olcsóbb azt beletenni és szoftvert futtatni rajta, mint célhardvert tervezni minden funkcióra), attól még a termék egészében véve nem általános célú.
    Persze megpróbálhatod újrahasznosítani általános célra, jó szórakozást hozzá, csak az már elveszti az eredeti jellegét, és nem egy esetben az eredeti funkcionalitását(pl. specifikus, máshol nem előforduló hardverelem driverének hiánya vagy rossz minősége miatt).

    #29-=RelakS: az hogy valami számítógép-e vagy nem, szerintem nem a benne levő részegységektől függ, hanem a tervezett rendeltetésszerű felhasználásától. Ahogy fentebb is említettem, ma divat általános célú SoC-okat vagy CPU-kat célhardver "szimulálására" használni, pusztán költség szempontok miatt(illetve néha még támogathatóság/igényre szabhatóság is belejátszhat). Attól még, mert egy betonkeverőbe 486-os procit tesznek vezérlőnek egy PLC helyett, nem lesz belőle PC... szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák