Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz kekegsm #14 üzenetére

    Természetesen van értelmük, különben nem nyomná őket a Nokia. Biztosan megvan a maguk célközönsége, és valóban szépek is, ezt még én is elismertem. Sőt, komolyan gondolkodtam egy Asha 309-en asszonynak másodtelefonként korábban, de rájöttem hogy nem éri meg.
    Egy androidos készülék is tudja alapból mindazt, amit egy Asha, ergo nem kell rootolni, nem kell rá semmit telepíteni, nem kell semmi bonyolultat csinálni rajta ha nem akarsz vagy nem tudsz. Ha pedig úgy döntesz hogy mégis telepítesz rá valamit, megkockáztatom hogy talán még könnyebb is végrehajtani a Google Play-ből, mint az Ovi-val (vagy mi most épp a neve) bohóckodni. Az olcsó droidon sem nehezebb beállítani a levelezőben a fiókot és bár felhoztad hogy a minőségük, funkcióik működése gány, hát ez itt sincs másként. Az Ashák kamerája szégyenletes, a böngészőjük használhatatlan, a levelezés, internetes funkciók, billentyűzet megintcsak nehezen kezelhetőek a kis képernyő és annak alacsony felbontása miatt. Példaképp egy ZTE Blade milliószor jobb vétel, mint egy Asha 309 és nagyjából egy árban lehetnek. A másik oldalon pedig ott van az, hogy valaki csak telefonálna és sms-ezne, néha készítene egy-egy fotót, ilyesmi. Nekik teljesen felesleges 20-30 ezret kiadni a készülékért, ha tizedennyiért vehetnek egy erre alkalmas mobilt bármelyik bevásárlóközpontban.
    Szóval megvan az Asha célközönsége, de hogy azok nem tudatos vásárlók, az biztos.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák