Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz bambano #95 üzenetére

    Ez megint olyan, mint ahogy a középiskolai informatikatanár elképzeli, hogy hogyan nézhet ki a szoftverfejlesztés a való életben.

    - Minden program tele van hibákkal, és egy csomót soha nem fognak kijavítani, mert nem éri meg. Annak, hogy a fejlesztő szeret-e debuggolni vagy sem, nulla relevanciája van.
    - A szoftverfejlesztés 99%-a nem algoritmusok kitalálásáról szól, alapvetően a nehéz problémáknál igyekszel elkerülni azt, hogy neked kelljen megoldani.
    - Senki nem ír pszeudokódot
    - Nincs olyan szakma, hogy programtervező matematikus. Olyan van, hogy solution architect és enterprise architect. Őket nem az egyetemen képzik, mert ezekhez a munkákhoz a beugró a sok éves fejlesztői tapasztalat.

  • siposz

    aktív tag

    válasz bambano #95 üzenetére

    Én az ELTE programtervező matematikus szakán végeztem:

    Nem vagyunk a BMEs mérnökök fölött, nincs ilyen hierarchia. Egészen más a képzés, van amelyik ebben jobb, van ami abban. Hogy ki lesz architect 10 év után az nem attól függ, hogy az ELTEn vagy a BMEn végzett.

    Másrészt nálunk volt pszeudonyelv, meg bizonyítás is. Meg elmondták, hogy a veló életben soha senki nem csinál ilyet, ÉS nem is kéne. Algoritmusokat se találunk ki (mármint olyan értelemben, hogy kitalálok valami új kriptográfiai vagy rendező algoritmust)

    " és ez jó lenne. azt lehetne garantálni, hogy a program megfelel a megrendelő által rendesen ledokumentált specifikációnak"

    Senki sem ír matematikai specifikációt. Tipikusan azért nem mert aki ilyet tud írni, az könnyedén meg is tudja írni a programot.* Nem mellesleg egy rendesen magyarul vagy angolul megírt specifikáció esetén is a seggünket verdessük a földhöz örömünkben. Hadd ne meséljek az átadás UTÁN véglegesített specifikációkról.

    *Ez sajnos elég gyakran visszatérő probléma a megfigyelésem szerint, hogy bármennyire próbáljuk kikerülni, hogy valaminek a megoldásához ne kelljen programozó, ha a probléma algoritmikus gondolkodást és absztrakciót igényel, akkor az a vége hogy de programozó kell.

Új hozzászólás Aktív témák