Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • evilskati

    aktív tag

    válasz thomas92 #42 üzenetére

    Ez mind így volt, ahogy írtad, de ezek a funkciók nálam megszűntek létezni. Tárcsázó névjegye:
    Verzió: 12.1.20.26
    Hívás verziója: 12.1.02.100
    A legújabb verzió van telepítve.

    Nem csak nekem fáj [link] [link]
    Mondjuk azt nem tudtam, hogy ha hosszan nyomva tartom, akkor feljön a SIM választó, de lássuk be, ez megint egy OneUI féle +1 érintéssel több a kelletténél megoldás.

    True Phone egyébként tökéletes. Még arra is képes, hogy a híváslistát és a tárcsázót egy oldalon jelenítse meg, ami megint csak nem állítható be a Samsung Dialerben.

  • evilskati

    aktív tag

    válasz thomas92 #59 üzenetére

    Én sem akarok tovább offolni, örülök, hogy neked rendben működik és elégedett vagy vele.

    Pár részletet azért még leírok, legalább látszanak a különböző felhasználói szokások.

    Én a névjegyzékes részről teljesen leszoktam, szerintem körülményes névjegyre keresni, majd lenyitni és hívást indítani. A telefon lassúsága rátesz még erre egy lapáttal, ha nevet kell beírni, míg megjelenik a billentyűzet, míg beírom, míg odaugrik (vagy míg odagörgetek), stb.

    Szerintem gyorsabb, ha a tárcsázó T9 kereső funkcióját használom. Ez tök jól működik, ha névre, ha számra keresek. Elkezdem gépelni, már hozza a névjegyet, rányomok, bemásolja a számot. Régebben itt két hívásindító gomb volt, most SIM választó gomb + hívásindítás gomb van. Ha nem az alapértelmezett SIM-ről indítanék hívást, az +1 érintés.

    "előre be lehet állítani, hogy kit miről hívjon"
    User error a részemről, de én szoktam ugyanazt a személyt két külön számról hívni. Nálam inkább napszak vagy téma függő.
    Ha már egy ilyen ember van, akkor csak azt tudod beállítani, hogy mindig rákérdezzen, melyikről hívjon.

    Az, hogy a híváslista egy oldalon van a tárcsázóval, az számomra azért jó, mert általában, úgyis azzal az 5-10 emberrel beszélek, tehát, ha rábökök a tárcsázóra, akkor mindjárt ki tudom választani a listából, hogy kit szeretnék hívni. Ha viszont mégis új számot, vagy mást szeretnék hívni, akkor mindjárt tudok keresni a számsor T9 keresőjének segítségével. Nem kell ehhez oldalt váltanom, és feleslegesen +1-et érintenem.

    Én egyetértek azzal, hogy visszafele fejlődnek a gyári launcherek. Testreszabhatóság szempontjából én ezt érzem. Régebbi verziós gyártói felületeken annyi féle paraméter volt, mint most kb. a Nova Launcherben, rendesen el lehetett veszni benne. Persze ez valahol rossz is volt, meg a felhasználók nagy százalékát valószínűleg nem is érdekelte. A változtatások nagy része gondolom abból is fakad, hogy a rendszert egyre biztonságosabbá próbálják tenni, és ez megkötésekkel jár. Ezt elfogadom, de azt nehezen, hogy egy update-el kényelmetlenebbé váljék a telefon fő funkciója mindenféle indok nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák