Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Sidious

    senior tag

    válasz Rusi #43 üzenetére

    2 ev van az Apple termekere is. Egy csak akkor, ha AFA-s szamlara vetted. Egy ev jotallas egy ev szavatossag, de nem szoktak szivozni. Masodik evbe kerik a szamlat is, akkor nem eleg csak a szeria szam, de ha a hiba valos es nem a fogyszto hibajabol kovetkezett be, akkor ugyan ugy cserelnek az Almariumba, iCentrebe, iStyleba masodik evben is, mint az elsobe. Ez minden Apple termekre igaz, ami EU-s modell es az Apcom valamelyik disztiburatol kerult forgalomba. Kiveve a kiegeszitokre, mert azokra csak egy ev van.

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Sidious

    senior tag

    válasz kali #48 üzenetére

    Pont erre irtam, hogy a nem szivoznak a bizonyitassal. Ha a hiba fennall, akkor cserelnek es nem p*csarcuskodnak. Vittem vissza egy-ket hettel a ket ev lejarta elott telefont es iPadet is minimalis "hibaval" es akarmilyen banalis is volt, minden esetben csereptek.

  • Lord Sidious

    senior tag

    válasz #32839680 #56 üzenetére

    Biztos vannak negatív tapasztalatok csakúgy mint ahogy pozitívak is. Szerencsére nekem eddig csak pozitív tapasztalatom volt az Apple APR-ekkel (igaz az iStylet messze kerülöm Horváth András miatt :D ) legutóbb októberben volt, hogy bevittem egy iPhone 5-öt, aminek már csak másfél hete volt hátra a két éves időszakból, tiszta karc volt a kijelző, több leejtés nyom és horpadás volt a fémházon. A hiba mindössze annyi volt hogy gyorsan melegedett a készülék, ami simán lehetett a sok lejtés miatt is mivel hogy hajszálrepedések keletkezhettek az alaplapon. A Bécsi úton az iCentre átvette, És négy nap múlva hívtak hogy mehetek a cseréért mert nem tudták egyértelműen bizonyítani és megmondani hogy mi miatt áll fenn a gyors melegedés. Kaptam egy refourbished készüléket és mivel kevesebb mint három hónap volt hátra garanciából megkaptam az átvételtől számított + 90 napot. Ugyanez volt januárba a 4S-emmel, azon még három hét volt hátra két év leteltéig és a „hiba” ami miatt visszavittem igencsak szét karcolt és le harcolt állapotban az volt hogy lötyögött a home gomb. Mivel 16 GB-os modell ezért két hét volt mire megérkezett a csere de minden szó nélkül végre is hajtották. iPhone 6-tal rendesen megszivtam, mert eddig 7 db cserén volt egyszer azért mert a kijelző kapásból rossz volt valószínűleg a szalagkábel illeszkedése nem volt megfelelő A másik hat esetben pedig az IPS kijelzőt panel illesztése volt vacak mozgott és huppogott. (Igaz ez a készülék még nem volt egy éves) De ha A kiegészítőkkel volt probléma azzal sem vacakoltak eddig, példának okáért volt olyan kilenc hónapos fülhallgatóm az Earpods modellből Amit azért vittem vissza mert az egyik oldalon nem szólt rendesen a szerviz vezető azt mondta hogy lehetséges hogy megszakadt a szál, hagyjam bent bevizsgálásra három nap múlva írtak, hogy mehetek az újért (Igazából itt nem is értettem hogy minek kapok újat gondoltam csak megpróbálom :) ) ugyanez volt a Lightning kábellel is amit a táskámba hordtam idővel elkezdett elkopni majda Lightning port csatlakozásánál szétmállott a műanyag borítás. Leadtam az almárium próba ott helybe megnézte a szervizes srác és mivel két ünnep között voltunk mondta hogy nem fog vacakolni látja hogy mi a probléma nincs egy éves a Lightning kábel és adott egy zsír újat. A garanciális Support-ot az Apple igencsak jól végzi szerintem de ez is csak egy üzleti politika aminek a lényege a vásárlók folyamatos megtartásra és a márkahűség kialakítása. Véleményem szerint a kis szolgáltatónál vesz bármilyen iPhone-t vagy iPad-et, Annak nem érdemes a szolgáltatóhoz visszavinni garanciális ügyintézés miatt, sokkal jobban jár ha valamelyik hivatalos Apple APR-hez fordul. Egyrészt nem kell heteket várni arra hogy a szolgáltató és a szerviz a logisztikai vacakolás a húzza az időt ami több hét is lehet+ Sokkal nagyobb az esélye hogy hozzáértő normális emberek az Apple üzleti politikáját betartva fogják „orvosolni” a felmerült problémát. (Sorry a helyesírásért diktálva küldtem el a szöveget :) )

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Sidious

    senior tag

    válasz Risard #58 üzenetére

    A nexus eleg valoszinu, hogy lesz, mert a telenor anno forgalmazta a Nexus 4-et es az 5-ot is. A lumiak is sanszosak.

Új hozzászólás Aktív témák