Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • qltsar

    addikt

    válasz utomi #55 üzenetére

    Azt ne felejtsük el, hogy a Huawei beszűntette a BL unlock kód kiadást, ezt jelenlegi tudomásom szerint két nem hivatalos programmal, kb 10 EUR-nak megfelelő összegért lehet megvásárolni, de jelenleg sem az összes létező modellre, általában a legújabbaknak kell idő, amíg felkerülnek a listára.

    De, ha fel is kerülnek, bele kell pusholni legalább a GMS-t valamint a Playstore-t a system/priv-app/-ba, és mivel 99%, hogy ehhez nem fog készülni TWRP sem más recovery, ezért kénytelen vagy ténylegesen rootolni, tehát már ott egy su a /system/bin alatt, symlinkelve az xbin-be --> safetyNET viszlát.

    Ezen kívül ugye...a build.prop-ot is át kell írnod ahhoz, hogy Playstore-t átvágd, hogy nem is erről a készülékről használd.

    TL;DR: EU piac szerintem felejtős így, és legalább az árcédulán meg kellett volna igenis mutatni, hogy Google nélkül kevesebbet kérünk. Stratégiailag nem értem viszont, hogy miért nem vártak még inkább, vagy arra, hogy rendeződjön a helyzet, vagy, hogy rárakják a saját OS-üket, addig meg szépen pusholni a dev-eket, hogy az appsotore-ukba elérhetővé tegyék a populáris alkalmazásaikat.

    Illetve, hadd ne "hekkeljek" 300.000-ért már...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák