Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    Sziasztok,

    Remélem még jár erre valaki. A cikkben említett csomag már nem létezik, helyette csak a mod aktivátort lehet letölteni, ami maga tölti le és installálja a magyarítást. Működik is rendesen, ezzel eddig nincsen gond. A probléma az, hogy szeretnék az eredeti játékfájlban egyetlen értéket átírtni, hogy nagyobb legyen a betűméret, de ezt ugye csak akkor tudom megtenni, ha az OpenIV-ben installálom az OpenIV.asi-t. Ha viszont ezt megteszem, akkor a magyarítás nem indul el "init7" error kóddal. Kiderítettem, hogy a két asi fájl akad össze (HUN.asi és OpenIV.asi). Külön-külön működnek, tehát magyarítás nélkül az angol eredetivel a betűméret növelés szépen megy a játékban, és a magyarítás is működik ha törlöm az OpenIV.asi fájlt. Azonban a kettő együtt sajnos nem megy.

    Van esetleg bármi ötlet arra, hogyan tudom ezt a problémát orvosolni? Érdekes módon, a mod aktivátorban sem engedi a két modot egyszerre engedélyezni, ha a magyaríátst pipálom ki, akkor az OpenIV kapcsol OFF-ba, és fordítva. Valamit rosszul csináltam volna?

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Kovbob #47 üzenetére

    Köszi a választ!
    Azt írja az OpenIV, hogy eredeti állományt már nem lehet szerkeszteni, ugyanis nem tölti be a játék a megváltozott fájlt, csak ha fut az OpenIV.asi is (gyanítom, ez a korábbi OpenIV vs. Rockstar balhé miatt lehet, kompromisszumos megoldásként, de tévedhetek is). Próbáltam mod-ként szerkeszteni, de ahogy írod is, akkor viszont akad a magyarítással. Egyébként a frontend.xml-t kell szerkeszteni ahhoz, hogy a feliratok mérete növekedjen.

    Közben viszont megoldottam a problémát, némi kreativitással. Feltételeztem, hogy a magyarítás valahova letölti a saját módosított update.rpf verzióját, és így is van, meg is találtam. Szerencsére nem az asi fájl tartalmazza, hanem egy lülön könyvtárban van. No én ebben írtam át a szükséges fájlt a betűméret miatt, de mivel ezt a fájlt nem az OpenIV tölti be hanem a magyarítás, így nem kell hozzá az OpenIV.asi sem. És lőn világosság, működik! :D
    Az más kérdés, hogy modokat így a magyarított verzióra továbbra sem tudok feltenni, de mondjuk az már nem is létkérdés, akkor majd vissza teszem angolra és kész.

    Köszönöm a választ mégegyszer!

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Kovbob #49 üzenetére

    Ó köszi a tippet, látod erre nem is gondoltam! :R
    Mármint, hogy a magyarítás update.rpf-et betegyem a mods mappába! Ezt kipróbálom! :) Ha az OpenIV is beolvassa és nem kell hozzá az a Hun.asi, akkor perfect! Onnantól minden menne.

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák