Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz toeki #96 üzenetére

    Pont erről szól a vitaindító írás. Régen mindennaposak voltak az ilyen esetek. Ma már nem. Ha ez fejlődés, akkor a mostani fiatalok mentálisan jobbak, mint az akkoriak. Tényleg jobbak?

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Lenry

    félisten

    válasz toeki #96 üzenetére

    mi lenne ebben a témában a középút?
    hogy néz ki a "vélemények ütköztetése"?

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Somatom

    veterán

    válasz toeki #100 üzenetére

    Aki nem ítéli el a kokit, mint nevelőeszközt, az boomer. Vagy, akkor most hogy van ez? :F :D

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • fatpingvin

    őstag

    válasz toeki #99 üzenetére

    ha mondasz EGY életszerű példát ahol a gyerek verése nem a saját frusztráció levezetése vagy a saját szellemi eszköztelenség (úgy is mint hogy nem képes ember módjára kommunikálni a gyerekkel) megnyilvánulása illetőleg a megfélemlítésen/megalázáson túlmutatóan van bármilyen értelmezhető hatása akkor van miről beszélgetni, amúgy eléggé vakvágány.

    egyetlenegy dolgot tudok elképzelni, ha a másik fél (nem véletlenül nem gyereket írok, bárkire igaz) annyira belelovalja magát valami hisztérikus görcsbe hogy konkrétan már nem megy át semmilyen információ, ilyenkor nagyon indokolt esetben hasznos LEHET kizökkenteni. viszont itt sem az a cél vele hogy valami közlendőt átadjon.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • nemlehet

    őstag

    válasz toeki #96 üzenetére

    Ez tudod mire emlékezetet? Azokra az kamu kompromisszumkeresést képviselni akaró amcsi fundamentalista vallásos csoportokra akik megpróbálják a kreacionizmust és az evolúciót egyenlő tudományos elméletnek beállítani és azért lobbiznak hogy ezeket egyenlő mértékben tanítsák az iskolákban.

    A tárgyalt témában meg van az egyik oldal, ahol tudományos, szociológiai és orvosi konszenzus szerint nem szabad verni a gyereket, mert mentális és fizikai elváltozásokat okoz és gyakorlatilag nincs kimutatható haszna. A másik oldalon van az hogy "mi is túléltük" vagy mondjuk ha már USA-t emlegettem az, hogy a biblia szerint jogod van verni a gyereked.

    Te ezt TÉNYLEG egyenlő álláspontnak tartod amit érdemben lehet ütköztetni? Tudod van olyan szitu amikor olyan szinten ordenáré baromságnak tartod a "másik oldalt" és annyira távol állnak egymástól az álláspontok hogy lehetetlen érdemben középutat találni.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz toeki #116 üzenetére

    Ez pl egy tök jó ötlet csak ezt kb előtted senki sem hozta fel. Egy rossz, szociálisan fejletlen gyereket kiemelni a közösségből nem középút a verés-nem verés vonalon. Az egy teljesen külön pálya ami mellesleg szerintem is helyes. Legyek akármennyire is liberális, de bizonyos fokú szegregációra sajnos szükség van meglátásom szerint, mert vannak olyan elemek akiket nem lehet integrálni és nem is érdemes.

    Az is elég álságos amúgy, hogy azt aki ellenzi és elítéli azt hogy a tanár megverjen egy gyereket úgy állítod be, hogy a rossz viselkedést simogatással jutalmazza. Erről sose volt szó, arról volt szó mindig is, hogy egy felnőttnek, egy TANÁRTÓL akinek ez a SZAKMÁJA egyszerűen elfogadhatatlan ha egy problémát fizikai erőszakkal kezel.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • fatpingvin

    őstag

    válasz toeki #122 üzenetére

    kicsit ambivalens érzéseim vannak ezzel a kommenttel kapcsolatban, ugyanis leírtad hogy mennyire nem lenne reális ezt megoldani... aztán leírtad irányelv szinten pontosan azt hogy hogyan kéne nekikezdeni.

    ez ugyebár egy normálisan működő társadalomban az állam feladata lenne elkülöníteni erre az erőforrásokat, és egy olyan konstrukcióban ahol nem az a rutin hogy az állami támogatás ingyen pénz amit némi trükközéssel jól zsebre lehet tenni ott ez egy teljesen működő sztori, ugyanis ehhez két dolog kell, szakemberek (szociológusok, pedagógusok leginkább akik össze tudnak rakni egy szakmailag helytálló cselekvési tervet és végiug tudják vinni) illetve ennek az egésznek az anyagi fedezete, ami rögtön most tisztázzuk is, az állami kiadásokban elfér a kerekítési hibákon belül.
    ez hogy én sem akarom finanszírozni, dehogynem. lesznek szívesek az én adómból is ezeket a dolgokat intézni, nem pedig baromságokra elpazarolni illetve elveszíteni a közpénz jellegét, ugyanis erre valók az adók.

    itt kizárólag a szándék hiányzik, a pénz bőven megvolna rá csak nem egy n+1-edik stadion építésére kéne elk*rni, a szakértőket meg hagyni kéne dolgozni illetve nem szétverni a szakképzés utánpótlását. már megint a magyar valóságra reflektáltam ...

    [ Szerkesztve ]

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz toeki #124 üzenetére

    ilyen szinteken politikai akarat kérdése, valóban. az meg főleg hogy ebben ne a kocsmaasztalnál hőbörgő fogalmatlan mazsolák véleménye legyen mérvadó, pontosan azért mert fogalmatlanok a kérdésben, érzelmi alapon döntenének egy teljesen racionális kérdésről, nem is feltétlenül a megoldások keresésének szándékával.

    a szakértői szerepvállalás lényege pont ez: ugyebár gépjárművet vezetni sem engedünk jogosítvány nélkül, akkor szakpolitikai kérdésekben miért kéne a hozzá nem értőkre bízni bármit? a jóléti demokrácia működésének egyik nagyon súlyos félreértése az, hogy szakmai kérdésekről a hangosabb birkatömegnek kéne döntenie.

    leírom megint, mert úgy látom ez az infó nem jött át: pont azért kéne foglalkozni ezekkel a kérdésekkel kompetens módon hogy NE legyen még egy m. richárd esetünk. ami meg a nagyságrendeket illeti, ez kifejezetten nem egy különösebben tőkeigényes dolog, szóval ezen pörögni megint csak nem sok értelme van. ez olyan mintha egy hónap eleji nagybevásárláson azon kattognál hogy öt vagy hat vizes zsemlét vegyél amikor egyben fizetnél vagy 40e-t amúgy is. igazából ez sem, ugyanis ha a nagyságrendeket néznénk akkor a nagybevásárlás összege több százezer forint környékén alakulna, csak ugye ez már megint nem reális példa, pedig így lenne arányos.

    az én személyes véleményem ebben nem sokat számít, az hogy az államkassza olyan dolgokra apad aminek az össztársadalmi haszna finoman szólva megkérdőjelezhető (erre hoztam fel példának a stadionokat) miközben az állam alapvető feladatainak finanszírozása (oktatás, egészségügy, közutak, etc) gyakorlatilag a szükséges minimum alá süllyedt, az nem vélemény kérdése hogy valami ott nincs rendben.

    ez a kérdés viszont innentől már óhatatlanul kezd a poltopik irányba menni.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • Noukoum

    veterán

    válasz toeki #96 üzenetére

    Ilyen szinten vannak a (magyar) emberek. Ez egyáltalán nem fura, inkább szokásos.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • fatpingvin

    őstag

    válasz toeki #141 üzenetére

    ezt a privilegizálós bullshitet engedjük már el, nem tudom ki kezdte használni ezt a szót ebben a teljesen inadekvát értelemben, de ez abszolút nem privilegizálás. a privilegizálás az, hogy csak azokkal foglalkozunk akikkel nem kell sokat foglalkozni, a többieket meg hagyjuk az út szélén. nem, nem vagy köcsög de racionális sem, ez egyszerűen a szociális érzékenység teljes hiánya. ha már felhoztad az elitgimnáziumok elitcsemetéit (amúgy az is elmebaj ami ott megy, versenyistálló...) a jelen felállásban msot komolyan amellett érvelünk hogy csak azok érdemlik meg hogy a szükségleteiknek megfelelően foglalkozzanak velük akik ezekbe az iskolákba járnak (azaz ugyebár már vagy tanúbizonyságot adtak arról hogy képesek alkalmazkodni ehhez a rendszerhez, vagy a szüleiknek van pénze betolni őket ide)?

    "A normális nevelési igényű gyerkőcöket sem tudjuk jelenleg vállalható környezetben és képzett tanárokkal nevelni"

    és tűpontosan rá is világítottál arra hogy hová vezet ha az oktatásra szükséges költségvetési keret elveszíti a közpénz jellegét. ez viszont már megint egy másik kérdés.

    mondom én hogy rendszerszintű bajok vannak, ezek amiket itt tárgyalunk jeletős részben csak tünetek.

    értem én hogy a magyar néplélek arra épül hogy rúgjál bele abba aki nálad szerencsétlenebb, de néztd el nekem ha ebben nem szeretnék partner lenni.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák