Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40359168

    törölt tag

    válasz ctvagyok #15 üzenetére

    Pusztán arra céloztam, hogy azt a "nagy büdös semmit", amiben Ive munkássága kimerül (gy.k. lekerekített sarkú téglalapok meg négyzetek) még Braun előzmenyekkel se túl egyszerű összehozni. Nyomtatott betűket pl. szinte mindenki tud írni, de amikor egy betűtípus megtervezésénél bejönnek a képbe olyan szempontok, mint az anatómia, az olvashatóság stb., akkor a döntő többség csak rájön, hogy a Helvetica talán mégsem olyan egyszerű - meg esetleg arra is, hogy az "egyszerű" és a "letisztult" nem feltétlenül egymás szinonimái. A hülye szabadalmakért pedig a hülye szabályozást kell szidni, ezzel együtt ha valahol akkora pénzek forognak kockán, mint az almánál, várható, hogy a lehetőségekhez mérten az égadta világon minden levédetnek, amit csak lehet - nem mellesleg a Nokia-tól kezdve a HTC-ig majd' minden cégnek vannak szabadalmi perei, csak az Apple-éi mindig hangosabbak, mert ők folyamatosan reflektorfényben vannak (persze ezért jó sokat tesznek ők maguk is, de hát a csődeljárásra hajtókon kívül melyik cég önmaga ellensége?)

  • #40359168

    törölt tag

    válasz #32839680 #20 üzenetére

    Tényleg nem mindegy, levédett formatervet sokkal könnyebb lenyúlni, mint szabadalmaztatott műszaki megoldást, mivel nagyságrendekkel kevésbé egzakt dolog. Lehet csűrni-csavarni, de az inkriminált lekerekített téglalap formájú házba Jony Ive pakolt elsőként nagy darabszámban, drágán eladott, következésképpen sikeres okostelefont, és az utána következőknek az egy lehetséges recept volt, hogy összhatásában erősen arra hajazó készülék(ek)et dobnak piacra. Bog írta az Ace tesztjében anno: "Nem hinném, hogy paranormális jelenség, de a Galaxy Ace doboza, megjelenése, tálalása igencsak sok hasonlóságot mutat egy bizonyos Apple nevű cég telefonjaival, illetve azok csomagolásával." Márpedig ha nekem bármilyen szellemi termékemet pofátlanul lenyúlják - legyen az akár olyan, amire Jóskapista azt mondhatja, hogy "Ilyet én is tudok, ha berúgok." - simán kiakadok, és ha a dologból ráadásul hátrányom is származik, akkor bizony megteszem a szükséges lépéseket. Egyébként nem tudom, Jony Ive új posztjához mi a túró köze van ennek az Apple híreknél standard parttalan vitának, az a pasas egy zseni és kész.

Új hozzászólás Aktív témák