Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GGGBR

    tag

    Na akkor nézzük:

    Miről szól a pályázat?
    Két blokkra bontható, az úgynevezett "A" blokk nyertese hasonló frekvenciakészletet szerezhet meg a pályázaton, mint a piacon lévő három mobilszolgáltató. A "B" blokkra sikeresen pályázó cég pedig a jelenleg nem használt 450 MHz-es frekvenciatartomány hasznosítására szerezhet jogosultságot. Miért érdekes a 450Mhz-es frekvencia tartomány? Ez a szolgáltatás elsősorban a ritkán lakott területek vezetéknélküliszélessávúinternet-ellátását javíthatja.

    Az index cikk alapján a az elért pontok alapján a győztes a Dreamcom aki 47,58 milliárd forintos beruházást, és 70% -os lefedetséget igért. A második a Mobinet aki 48,3 milliárd forintos beruházást és 76,1% -os lefedettséget. A hálózat kiépítése mindkét esteben 900MHZ-es lenne. Erről a pannon vezére a következőt nyilatkozta "Néhány pályázó 70-76 százalékos lefedettséget ajánlott egy-két éven belül, és emellett 42-48 milliárdos beruházást vél szükségesnek. A valóságban azonban ehhez a lefedettséghez mintegy 1600 bázisállomásra lenne szükség, ami 150 milliárd forintos beruházást és évi 20 milliárd forint üzemeltetési költséget jelentene, tehát a pályázók számításaiban valahol súlyos hiba van." (link:http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=114784). Ami érdekes lehet , hogy a világ legnagyobb, tőkeerős, és nagy szakmai tapasztalatokkal rendelkező multicégei a Telefonica, és az Orange nem láttak fantáziát a negyedik magyar mobilhálózat kiépítésében, és müködtetésében. Azt gondolom ehez nem szükséges semmiféle komment.

    Valószinüleg a hátszele miatt a Mobinet nyer (milyen hátszélről beszélünk? hát többek között a cég igazgatósági tagja Bognár Zsigmond. ill.Fellegi Tamás akik a későbbiekbek csak azért lesznek érdekesek, mert mindkettena Magyar Telekomnál voltak vezérigazgató-helyettesi pozicióban).

    A pályázati kiírás szerint a tender győztesének csak két éven belül kell elindítania a mobilszolgáltatást, de addig is eladhatja az értékes 900Mhz-es frekvenia részt, egyes becslések szerint ez a frekvancia rész 4-5 milliárd Ft-ot ér. A vevő ( a jelenlegi mobiszolgáltatók) ezáltal alacsonyabb frekvencián tud majd nagysebességű internet szolgáltatást nyújatni az ügyfeleinek. Viszont, ha a leendő győztes külső okok miatt nem indít szolgáltatást, vagy nem nem szerez nagy bevételt, akkor mi történik?
    Annyi, hogy nem teljesül a mobil tender célja, a verseny élénkítése, de a három mostani szolgáltató egyike viszont olcsóbb, és jobb lefedetsségű HSDPA lehetőséghez jut.
    Ha a mobinet nyer, vajon ki lesz az?

    Ez a 900MHz, a 450Mhz körül nagy a csönd, de ha valamelyik nagyobb mobilszolgáltató vmilyen formában ahoz hozzá jutna, akkor még olcsóbban lehetne HSDPA-t szolgáltatni... Vajon ott ki nyer, és mihez kezd a 450Mhz frekvenciával?

    Nem nehéz kitalálni....

    [ Szerkesztve ]

    I LOVE THIS GAME

  • GGGBR

    tag

    Senki nem mondta, hogy a Mobinet bárki strómanja lenne... Csak idéztem különböző neten is meglelhető cikkekből (index, terminal), és kérdeztem...

    A dreamcom 70%-os tulajdonosa a telekom 4, 30%-ot pedig az Externet birtokol...

    I LOVE THIS GAME

Új hozzászólás Aktív témák