Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ekkold

    őstag

    válasz borg25 #110 üzenetére

    Ez csak kötözködés részedről - kiragadsz egy fél mondatot. Az ügyben említett srác nem ez a kategória, hanem az a rész amit elfelejtettél idézni. De hogy ne kelljen keresned, tessék:
    "... az első lépése azt megoldani, hogy ne lehessen kinyomozni a kilétét. Ha nem ezt teszi akkor nem igazi hekker, csak szimplán hülye."
    Nos ha eddig nem jött volna le, a srác csak "szimplán hülye" volt. Azt hitte, hogy működni fog amit kitalált, holott a korábbi ügyek alapján nyilvánvaló lehetett volna számára, hogy nem fog menni. Nem a józan eszével gondolkozott, hanem a sértettsége vezérelte, amiért elutasították.

    "A lényeg, hogy én ártatlan vagyok, csak teszteltem a biztonsági rendszert. Kommunista szombat na. "
    Veszélyes teszt lett volna :) mert nem biztos, hogy bukik a biztonsági rendszer, te meg esetleg plusz melót adsz a kórbonctannak, egy nagy kupac darálthús képében :) Az efféle tesztek komoly kockázatot rejtenek, ezért nem árt előre átgondolni a lehetőségeket. Pl. egy távirányított tankkal valószínűleg ugyanúgy nem sokra mennél, viszont a túlélési esélyeidet esetleg jelentősen javítaná.

    A hekkerre visszatérve jó a hasonlat a pitiáner tolvajhoz: könnyen elkapják mert nem profi, és mert hibázik. A profit nehéz elkapni, és esetleg nem is sikerül, és a profi esetleg komoly kárt okoz. Nyilván egy törvény előtti megítélés, az okozott kár, és a cselekmény veszélyessége is más kategória. Gondolom ezért (is) döntött így a bíró, annak ellenére hogy valószínűleg nem informatikai szakember, bölcs döntést hozott. Bárki csinálhat hülyeséget, ennek a srácnak pedig ez volt az első ilyen esete. Jó eséllyel tanul belőle, és később akár jó szakemberré is válhat. Ha lecsukták volna akkor később ilyen területen esetleg nem kap állást, és ezzel a bűnözés felé terelnék, azaz a büntetés nem érné el a célját.

    Nem hiszem, hogy az itt jelenlévők közül mindenki makulátlan, és soha nem csinált semmilyen hülyeséget mondjuk iskolás korában, vagy olyan csínytevést ami kicsit durvábbra sikerült. Nekem pl. volt egy évfolyamtársam, aki robbanóanyaggal kísérletezett, és felrobbantotta magát. Megsérült, de túlélte. Nem csukták börtönbe robbanóanyaggal visszaélés miatt, és terroristának sem bélyegezték. Azóta normális felnőtt lett belőle, nem lett terrorista, nem lett bűnöző.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák