Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoja™

    őstag

    Nem értem, miért olyan nehéz elképzelni a koncepciót :F

    Szerintem a megvalósítás egyszerű: szabvány...

    Elég elolvasni a szalagcímet:

    Innentől azt tartom a legvalószínűbbnek, hogy létrehoznak pár szabványcsatlakozást és szabványméretet, mint a PC-k esetében is. (mATX, ATX, stb...)
    Legyártanak pár különböző szabvány alaplapot, amihez meglesznek az előre legyártott SOC-ok és más hardverelemek. Az egyszeri júzer meg szépen ellátogat a leendő webshop-ba, végigzongorázza a kompatibilitási listákat és kiválasztja a neki megfelelőt.
    Minden szabványnak (vagy nevezzük alap modellnek, ahogy fentebb is írták) meglesznek a sajátosságai és a hozzá elérhető kompatibilis komponensek.

    Nem hiszem, hogy úgy kellene elképzelni ezt a modularitást, hogy a jövőbeni vásárló kénye-kedve szerint válogathatja össze az elemeket, valamilyen korlátot állítani kell, hogy a lehető legkisebb kompromisszumokkal használható eszközt rakhassunk össze magunknak.

    Még annyit azért hozzá tennék, hogy mint minden kezdet, ez is nehéz lesz, de elég csak vissza gondolni 1952-re, Neumann Jánosra és az első ,,számítógépre" és persze arra, hogy azóta mennyi fejlődésen mentünk keresztül. Innentől pedig minden csak idő kérdése.

    Megjegyzésként hozzáfűzném, hogy ez csak az én szubjektív véleményem... :U

Új hozzászólás Aktív témák