Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • takidj

    csendes tag

    Hi,

    Segítsetek please mert már ott tartok, hogy kitépem a hajam...

    Egy TPLINK4300 (Vargalex) + USB3-as 1TB kombót szerettem volna fejleszteni, ezért vettem egy ilyen NAS-t + egy WD 3TB RED-et. A régi rendszer úgy van megoldva, hogy az 1TB vinyó 3 részre van osztva, a \\TPLINK4300\mnt alatt elérem a harmadik, teljesen ÜRES részt (a Linuxos dolgok a másik kettő partíción vannak). Ez az üres partíció lett felcsatolva a többi eszközre (laptop, tablet...), mint hálózati meghajtó. Bármiről el tudtam érni ezt a részt, volt rá szerkesztési jog stb. Itt szépen kiépítettem egy nekem tetsző könyvtárszerkezetet (nincsenek linuxos lost+found és admin és hasonló könyvtárak):

    FILMEK
    SOROZATOK
    JATEKOK
    KEPEK
    ZENE

    A Vargalex-es miniDLNA-n be lehet alkönyvtárakat is állítani, magyarul meg tudtam úgy osztani, hogy például a Filmek könyvtár egyik almappáját (pl: Filmek\2015\vigjatek) osztom csak meg és akkor a TV-n csak azt a mappát látom.

    Namost a NAS-on eleve van egy Auto-SATA (storage/) megosztás mondjuk Lemez1 megosztási néven, amit nem lehet eltüntetni. Ha ezt probálom hálózati meghajtóként mountolni más gépekre nem tudok rajta létrehozni semmit. Ha létrehozok egy új megosztást pl DISK1 néven, akkor a megosztási útvonal Lemez1/DISK1 lesz. Na ide például már fel tudom építeni az én kis könyvtárstruktúrámat, amit az 1TB-os vinyón is használok és mountolni is tudom hálózati meghajtóként. Nade a csavar ott van, hogy a Megosztásoknál nem lehet almappákat hozzáadni. Magyarul az összes megosztás Lemez1/Valami lesz, olyat nem lehet csinálni, hogy mondjuk Lemez1/Disk1/Filmek.

    Hogyan lehet legalább ugyanolyan szintre eljutni ezzel a NAS-al, mint ahogy az eddigi USB3-as rendszerem működött? Tehát hogy csak egy 2,69TB-os üres részt lássak a vinyóból, mint hálózati meghajtó és azt Windows alól úgy rendezgetem, ahogy akarom PLUSSZ működjön a megosztás is normálisan, akár almappákra is?

    Köszi!

    Üdv,
    Taki

  • takidj

    csendes tag

    válasz takidj #940 üzenetére

    Na ott tartok, hogy a NAS-on hozom létre a fő mappákat (FILMEK, JATEKOK stb...) és ezeket osztom meg különböző jogokkal. Felmountoltam hálózati meghajtóként magát a Lemez1 meghajtót, azzal már megbarátkoztam, hogy ide főkönyvtárakat csak a NAS-on lehet létrehozni...

  • takidj

    csendes tag

    Sziasztok! 2 vinyóm van a NAS-omban, asztali gépemen Win10-be mountoltam a két auto-sata megosztást, de mindkettőre a második vinyó tárhely adatait húzza be (ergó itt nem látom, hogy az első vinyónak mekkora a kapcatisáa és mennyi szabad még). Annyira nem nagy probléma, csak nem értem miért csinálhatja ezt. Találkozott már valaki hasonlóval? Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák