Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tonyk

    veterán

    válasz Anonymus23 #7131 üzenetére

    Utoljára 5-6 hónapja néztem az árakat, mivel akkor lett volna aktuális a zyxel cseréje, de egyéb dolgok közbeszóltak, így az elhalasztódott. Azóta ugyan sikerült 253Ft-os USD-ből 281-es árfolyamot csinálni az okosoknak, így igaz, egy picit drágább lett minden, de:

    J5050 ITX: 36e
    4GB DDR4 SO: 11e
    LC-POWER LC-1400MI: 12e
    Összesen: 59e (~53e régi áron)

    ASRock J4205-ITX: 31e
    4GB DDR4 SO: 11e
    LC-POWER LC-1400MI: 12e
    Összesen: 54e (~48e régi áron)

    Ha nem kell ház (mert el tudod tenni, garázsba, padlásra. kamrába), annak az ára lejön. Ha nem kell tápegység mert van otthon elfekvő, lejön. HDD-k meg ott vannak a zyxelben, ha már ebben a topikban beszélünk róla. (Az említett asustore-ban sem volt)
    4GB egy linuxos NAS-ba töb mint elég. (Asustor-ban 2GB)

    A beelink nagyon kellemes áron van (akcióban ~70e+10USD, hogy ne vámolják meg), de kérdéses benne a 128GB-os valami, amiről sok mindent nem tudni, ugyanúgy mint a 8GB RAM-ról sem + azért nasba, ne csak egy 2.5"-os hdd-t lehessen már belerakni.

    De ez mind SZERINTEM.

    Konyika

    Én egy fillért nem adnék az oprendszerért, nem hogy 20-25-et, mivel a hegyekben állnak az ingyenes, kattintgatós, next-next-finish nas rendszerek a neten, de ha ez valakinek nem jó, akkor bármilyen linux mehet rá és azt rak fel rá (szolgáltatást) amit akar. SZERINTEM
    Esetleg torrenttékából kölcsönzött win. server 2012, 2016 is elfutkorászik egy 4 gigás gépen már, annak aki nagyon windowsozni akar. Persze szigorúan teszt jelleggel, pfujjj...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Új hozzászólás Aktív témák