Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Anonymus23 #4208 üzenetére

    Nem, ez várható volt.

    Most néztem rá, a gyári csomagokat nem fordították le a dual core rendszerre... Tehát a gyári csomagkezelő (hívjuk ipkg-nek), a 3** szériához (de nem a 326-hoz) készült csomagokat teszi fel.

    Már elégszer leírtam itt, hogy ez mit is jelent, így, ha nem probléma, most nem írnám le... Röviden annyi, hogy az ARMv5-ön fordult kód lefut ugyan az ARMv7 procin, de nem tudja teljesen kihasználni. A dual-core meg nem is számít, hiszen a fordító gcc nem volt rá "felkészítve"...

    Tehát a megoldás egyszerű! Valaki, vállalkozó szellem, akinek van 520-a, ír a ZyXEL-nek, hogy adjon egy rendes ARMv7 toolchaint (esetleg egy GPL forrással), tehát a lényeg, hogy legyen egy ARMv7-es gcc-je az emberünknek, onnantól kezdve meg pár paranccsal le tudja magának fordítani a Tm-met, amit meg is tud osztani a többi tulajjal.

    Nekem van ARMv7-es cross-toolchainem, esetleg ha van rá igény, megpróbálhatok valamit csiholni belőle, de a 100%-os teljesítmény csak akkor lenne kihasználva, ha a nason fordulna le a kód. Amihez meg kell ugye a nasra megfelelő (és nem a 3** szériás) gcc, aminek a gyártására nekem (de talán másnak se) lenne túl sok kedve, amikor a zyxelnél ott van az egész. Csak úgy döntöttek, h mostantól csak a nastulajok igénylehetnek ilyesmit. Nekem pl nem adják ki... :((( Bár az emuláció (qemu) mellett mással így se nagyon tudnék vele mit kezdeni.

    2. Gondolom pár emberben felmerült ezen szösszenetem olvassása közben, hogy hoppácska, ott az entware, mely elméletileg rendelkezik armv7-es repóval is. Nos ez igaz, de nem tudom, h az új 520-as kernel-t szereti-e az entware, a másik meg, h a dual core procit szerintem ő sem fogja tudni kihasználni...

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák