Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZooLee

    őstag

    válasz BDave #150 üzenetére

    Az pedig csak az ő "nagyságukat" jellemzi, hogy az egyetlen mobilokat gyártó cég, amelyik nem használ microUSB-csatlakozót...

    Mivel a microUSB nem tudja teljesíteni azokat a feltételeket, amelyeket kitűztek meguknak, gondolom ezért nem használták. Az eddigi dokk csatlakozón keresztül jött póver, adat, hang (digitális és analóg), videó, és távirányítás. Gondolom az új is tudja ezeket. De szerintem leginkább amiatt nem használtak microUSB-t, mert a szabvány nem tenné lehetővé a kellően nagy árammal való töltést? Ez csak találgatás a részemről, de mivel nem az Apple az egyetlen, hanem a Samu is ilyet - meglepően hasonlót, (nahát...) - használ a tabletjeinél, gondolom ez lehet a háttérben...

    Z.

  • ZooLee

    őstag

    válasz fateless #178 üzenetére

    Egyszerre?

    De tudsz olyan készülék/kiegészítő párost mutatni, amin ezek megvannak? Tényleg kíváncsi vagyok, mert nemigen tudok róla.

    BDave #181: értelek, de szerintem nyugodtan használhatnák ők is a microsUSB-t, ezek nem hiszem, hogy gátolnák a telefont.

    Lásd mint fent, tényleg nem kötözködni akarok, de nem láttam még olyan microUSB-s megvalósítást, ahol valóban használták is volna...

    Köszi, Z.

    [ Szerkesztve ]

  • ZooLee

    őstag

    válasz kcsa #428 üzenetére

    Lehet csodálkozni:

    Apple saját iPad (és más gyártók Apple) töltői 2,1A-rel töltenek

    De a Samsung is egyedi csatlakozót használ a Galaxy Tab-on, az is tök ugyanez, 2A...

    Bár, mondjuk másrészről meg a Nexus 7 töltője is 2A-es, tehát elbírná a microUSB is...

    Z.

  • ZooLee

    őstag

    válasz BoC1ka #448 üzenetére

    mondtak, hogy gyorsabb lesz az adatforgalom mint az usb 3on...kivancsi vagyok, meg nem tudjuk de soon...

    Na várjál, ezt én sem értem. A dugó másik fele USB, ami a gépen lévő USB portba illeszkedik. Most az USB3 szabvány a leggyorsabb, tehát annál nem lehet gyorsabb. Hacsak nem mókoltak valamit az Apple gépeken az USB porttal...

    Z.

  • ZooLee

    őstag

    válasz fateless #456 üzenetére

    Egyik éjjel összekevertem félálomban a két töltőt és a SE-ét dugtam a Nexus 7-be, a Nexus-ét pedig a HTC-be. Alig töltött valamit a tableten (igaz, csak 3 órát aludtam).

    Nade akkor ez azt jelenti, hogy b@szhatjuk a szabványosítást, mert a készülék csak a saját töltőjével hajlandó a tervezett módon működni, különben problémák léphetenek fel. És akkor még nem volt szó adatról, hangról, videóról és egyéb finomságokról.

    Ebben az esetben viszont valahol érthető az Apple sajátcsatlakozó-mániája, mert ha ilyen előfordul, akkor a képzetlen júzer nem a töltőt, hanem a készüléket fogja szidni, hogy kapja be az Apple, már megint nem töltődött fel az iPhone...

    Z.

  • ZooLee

    őstag

    Na, még ki sem jött, máris megvan az antenna gate 2... :(

    Röviden: A dinamikus antenna kezelés és/vagy az integrált CDMA-LTE chip miatt (?) két amerikai szolgáltató hálózatán az i5 nem tud párhuzamosan hang és adatkapcsolatot fenntartani. (Ha jól értéttem a kommentekből, ezen a két hálózaton a hang CDMA-alapon megy, az adat LTE-n viszont a chip/antenna nem tudja egyszerre kezelni a kettőt és ezért ütik egymást)

    Igaz, hogy "csak" a Verizon/Sprint-et érinti kint és nem igazán lehet tudni, hogy milyen és mekkora gondot okozhat (ha jön egy hívás, megszakad a háttérben a skype kapcsolat?), de akkor is cikinek tűnik. Főleg azért, hogy kizárt, hogy a tesztek során erre ne jöttek volna rá, de az elsődleges piacukon vállalható áldozatnak tartották?

    [ Szerkesztve ]

  • ZooLee

    őstag

    válasz erdoke #553 üzenetére

    The reality is there is nothing that can be done with NFC that can not be done by an app and a connection to the Internet.

    Ez nem igaz. A NFC-s fizetéseknek a mikorfizetéseknél van óriása előnye. Nem kell kártyát dugdosni, csak ránézel az összegre, elhúzod a kártyát (telefont) és kész a fizetés. Újságos, közért, önkiszolgáló étterem, stb.
    A cikkben leírt módszer jobb nagyobb vásárlásoknál, de nem a gyors fizetésnél. Az NFC-vel a készpénzforgalmat lehet kiváltani, ezzel a módszerrel egy újfajta vásárlási-döntési folyamatot lehet behozni.

    Z.

  • ZooLee

    őstag

    válasz FuRiONight #738 üzenetére

    Azt irja mindenki, h mégis mit vártunk az i5-től: innovációt! mert ez kevés (,sőt sikerült talán! felzárkóznia, semmi egyéb.)
    A válasz erre: kv-t fözzöt vagy mi?: nem, de hagy ne én gondoljam már ki mit rakjanak bele

    Azt nem tudod megmondani, hogy mi lenne az innováció, de az biztos, hogy nincs az i5-ben semmi? Nem fals ez így egy kicsit?

    Most olvastam, hogy a Motorola beszünteti a lapdock-ot. Innováció volt? Az, tényleg nagyon jó ötlet. Valami miatt mégsem kellett a kutyának sem, másképp nem szüntették volna meg. Na akkor most mi van?
    Valóban nem hozott egetrengető újdonságokat az i4/4S mégis, ott van a topon még mindig. Elsőre az i5-ben sincs semmi extra, de valószínűleg pont annyi, amennyi ahhoz kell, hogy a csúcson tartsa. Nem fog kiemelkedni várhatóan, de nevetségesek azok vélemények amelyek szerint le lenne maradva a konkurenciától.

    Lehet, hogy az A6 nem tűnik nagy dobásnak, de ha tényleg úgy van, ahogy az Anandtech-es cikkben szerepel (kétszer akkora teljesítmény ugyanakkora vagy kisebb fogyasztással), akkor elég nehéz lenne ráfogni hogy nem komoly innováció, annak ellenére, hogy a felhasználók (és úgy látszik itt, egy "szakmai" fórumon is) nem fogják fel a jelentőségét, hanem "valami mást" vártak.

    Nem kell félni nagyot álmodni, de azért célszerű a piaci körülmények között a földön maradni. Lehet, hogy a lapdock még korai volt, nem tudják a készülékek megfelelően megtámogatni. Lehet, hogy a WP8-as gépekkel és alkalmazásokkal együtt már sokkal jobb lehetett volna, és tényleg úgy működhetett volna, ahogy kitalálták, de most még nem volt itt az ideje. (Az Apple is belefutott ugyanebbe anno a Newton-al, ami minden szempontból tökéletesen volt megtervezve, mégis megbukott, pár évvel később a WinMo-s PDA-k pedig taroltak. Az iPad-nál már óvatosabbak voltak, nem adták ki a 2000-től kezdve tervezett gépet, amíg a hardver, a szoftver és a piac is meg nem érett rá. Az eredmény ismert.)

    Szóval nem tudhatod most, hogy mi van a készülékben valójában. Várjuk ki vele a tényleges teszteket, és akkor mondjuk ki, hogy innovatív vagy sem...

  • ZooLee

    őstag

    válasz Robertoq #618 üzenetére

    De linkelték korábban, hogy az i5 hátlapi almája már milyen karcos a felvételeken.

    MIlyen felvételeken? A bemutatón látott, jó eséllyel CGI "felvételeken"? És ugye az Apple pont annyira amatőr marketing szempontjából, hogy egy összekarcolt tesztkészüléket filmez le... Ne légy már nevetséges...

  • ZooLee

    őstag

    válasz Robertoq #788 üzenetére

    Mint írtam nem én jegyeztem meg: íme

    Mint említettem nem én írtam, csak megemlítettem, hogy ezt olvastam. De az anyagából kiindulva hajlamos a karcolódásra, szóval még láthatunk ilyet

    Ne viccelj már, gondolod, hogy 2012 egyik legjobban várt termékének promóvidójában a világ egyik legjobb marketinges csapata ilyen bakit vétene? Jobs megszállott perfekcionizmusa már nincs, de ilyen hibát nem vétenének.
    Az persze más kérdés, hogy később mi lesz, de az még nem most van.

    (#842) SÖ: Na erre vártam, de nem erre számítottam. Azt hittem magasan veri majd a mezőnyt. Ez kb. fél éves előny max.

    Ne csak a nyers erejét nézd (várd), hanem a fogyasztásbeli csökkenést is. Ha tényleg megcsinálták, hogy kétszeres teljesítményt hoz ugyanakkora, vagy kisebb fogyasztás mellett, akkor azért kitettek magukért.
    (Szerintem az egyéb készülékek mértéktelen kijelzőméret-növekedése hátterében is sokkal inkább az akksiméret növelés van, mint a valós igény egy óriási képernyőre...)

    (#854) Tin: egyfolytában töltőn van a telefonja

    Hát, azok pont nem az iPhone-ok, azok még viszonylag jól tartották magukat a mezőnyben...

    [ Szerkesztve ]

  • ZooLee

    őstag

    válasz erdoke #1024 üzenetére

    Lehet, hogy 1.0-nak nem rossz, de a gugli maps után rossz/kevés. Nekem a forgalomfigyelő része volt a legfontosabb, amit hiányolni fogok.
    De ez egyelőre csak a tesztek alapján, ha majd kézben lesz, akkor tudom igazán összehasonlítani. A rendes hangos turn-by-turn navira kíváncsi leszek, de nálam ebben a tekintetben magas a mérce, hogy majd a Garmin navi mellett mit mutat.

  • ZooLee

    őstag

    válasz erdoke #1027 üzenetére

    Azért, mert nem feltétlenül ragaszkodnék a külön navihoz, mivel manapság nem kell minden nap használnom, viszont a forgalmi infók sokkal gyorsabban (és pontosabban) bejöttek a gugli mapson, mint a Garmin TMC-n. Ha már van egy rendes telefonom, és a lehetőség adott, akkor miért cígöljek (tároljak, töltsek) két készüléket? (Különösen, ha a zenét is a telefonról akarom "szolgáltatni", bár ezzel jelenleg gondban leszek az új csatlakozó miatt.)

    (#1028) turika86: Szerintem az app storebol továbbra is le lehet majd tölteni a google maps-ot, ha még nem is ,már biztosan dolgoznak rajta...(youtube app is tölthető) meg ha jól tudom a chrome is elérhető, szóval nem hiszem ,hogy ezt kihagynák...

    Az rendben van, hogy majd lesz, de most nincs, vagyis aki frissít az új iOS6-ra (és használta a gugli térképet), az kapásból negatív élménnyel szembesül. És ez szerintem egy kicsit öngól, ha már arcoskodnak, hogy kidobjuk a Google-t.

    Z.

  • ZooLee

    őstag

    válasz turika86 #1034 üzenetére

    Igazábol nem akarják,hogy gugli cuccokat használj, hanem inkabb a saját térképüket nyomatjak,ami érthető csak éppen magyarisztánba nem tudom mennyire üzemel jól... (kb sehogy) és valószínü,hogy jó dbig ez így is marad...(majd ios 9.0-nál talán használható lesz)

    Az egy dolog, hogy kis hazánkat nem veszik figyelembe ilyenkor (sem), viszont jelenleg a helyzet az, hogy pl. Londonban sem tudja a tömegközlekedést, ami mondjuk minimum ciki, mert az nem a tajga... (Sőt, ahogy olvasni a tesztekben, a legtöbb helyen rohadt randa az egész)

    Szóval itt a visszalépés mértékével van gond. Most vagy nem kellett volna még kirúgni a guglit és csendben fejleszteni a saját appot, majd egy következő frissítésnél cserélni, vagy rendesen rá kellett volna gyúrni, hogy mostanra egy jobb és szélesebb körű tartalommal hozzák ki az alkalmazást.

    (Arról már ne is beszéljünk, hogy Jobs mit szólna ehhez az alkalmazáshoz. Az a minimum, hogy az egész bandát bedarálná... Azért volt előnye is a megszállott perfekcionizmusának)

Új hozzászólás Aktív témák