Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scansat

    tag

    válasz .mf #6 üzenetére

    Szerintem lesz rá kereslet. ahogy halom csak az USA-ban is vannak területek ahol nagyon várják. Vannak istentől elrugaszkodott helyek arrafelé is . Hegyekben, erdők közepén, sivatagi települések, rezervátumok...stb.
    Én nem lovagolnék úgy a darabszámon. Anno ha jól emlékezem, Musk azt mondta, hogy rengeteg kis mikroműholdból álló flottával szeretné az egész bolygót lefedni. Tehát egyrészt a darabszám már indokolt, hisz sok kis műholdnak kell ugyanazt tudnia mint egy nagynak. Másrészt a Starlink holdak több szinten, több pályamagasságban (rétegben a föld körül) fognak keringeni. Ha jól emlékezem a legalacsonyabb pálya 350km, majd 550 km és még a 12 ezer km-es geoszinkron pályán (ezen pályán lévő holdak a földről nézve mosdulatlanok) is lesznek műholdjaik. Anno Musk beszélt arról is, hogy a Starlink csak a kezdet, mely következő lépcsője a Hold majd a MARS internetes bekapcsolása. Ha a föld körül kiépül a Starlink, akkor az 1-2-4-5 Lagrange pontokba fog küldeni. Szóval teljesen más rendszer mint az oneweb ami pár nagy-erős holdal tervez. De ahogy hallom Musk már terabájtos kapacitásról álmodik és a nagyvársokat is célba akarja venni az áraival. A nagy kérdés....és állítólag musk több szintes-pályás műholdrendszere ebben lesz jobb, a jel késés mérete. Mert ugye a net attól net hogy lehet rajt játszani is...nem csak youtube-ot nézni. Meglátjuk. Ahogy hallom vagy 4 cég van versenyben e-téren.

  • scansat

    tag

    "Minél közelebb van a műhold a Földhöz, annál jobb a késleltetés és az adatátvitel, de annál kisebb területet tudsz egy műholddal lefedni, ezért annál több műholdra van szükség."
    Szerintem ebben van Musk találmánya. Jelenleg is van műholdas internet, sőt évtizedekkel ezelőtt is volt. De csak nagy sebességű letöltésekre volt jó a jel késés miatt. Ha Musknak sikerül kombinálni az alacsony és magas pályák előnyeit akkor ő lesz a befutó. Akik meg az éjszakai ég miatt aggódnak, hát nem Musk az egyetlen aki tönkreteszi. Most az Eu is műholdas netet akar...és hol van még az orosz és kínai...:
    https://qubit.hu/2021/01/22/muholdas-internet-kiepiteset-surgeti-az-europai-bizottsag

Új hozzászólás Aktív témák