Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Diniboy

    aktív tag

    válasz #00137984 #21 üzenetére

    Bár, ha megnezzuk az árkategóriában a választottjaid, sehol nem maxoltad ki a dolgot, árban, akkor miért vársz nagy értéket :D ár/értékben mind jó volt, csak lehet nem pont abban a játékban amire hasznalni akartad. A 1070 még most is jó darab, de még használtan is drága. Én vagy 5-6 éve használok egy R9 290 OC-t (boltban vettem, garival, de jóarasitva 85000 ftert, mert valami garanciális javított, vagy csere darab volt amit a tulaj már nem kért vissza, levásárolta gondolom az árát(máshol 110 körül ment akkor)) és azóta se volt problémám azzal hogy egy játék nem futott, csak mostmár eléggé megöregedett szegény :D 5700 xt, de inkább 2070 super szint erdekelne most, szerintem nem is lett volna bajom a kövi 5 évre megint, ha januárban- februárban meglépem a fejlesztést.. De ha már nem fejlesztettem a járvány előtt, amikor még valamennyire jó árban voltak a vga-k, most már kivárok mit hoz az új generáció xD

  • Diniboy

    aktív tag

    válasz andor80 #25 üzenetére

    Lehetett kapni valamikor 120-130 közt costum 5700xt - t, az akinek megvette és bevált neki, az jól járt nagyon. Aki megszívja a Black screennel vagy egyébb rejtélyes bugokkal, az nem. 150ért, most ennyire az új generáció előtt , már nagy butaság lenne bevállalni. 2070 super meg horror áron van. 2060 super is drága a teljesítményhez képest. Nincs mit tenni, meg kell várni az új kártyák tesztjét, meg árait, és olyat venni majd ami azokban a játékokban jobb amivel az ember játszik
    :)

  • Diniboy

    aktív tag

    válasz #00137984 #44 üzenetére

    A gáz miatt gondolom ez valami nvidia exlusive racinges játék lehet. És a közepkategória sose az ultra felbontasnak volt kitalálva. Sőt szerintem a 470 inkább a belépő szint, a 460 az kb arra van hogy keressen egy kicsit az AMD is azokon akik azt hiszik megéri olcsó dVGA - t venni xD Nálam a Far Cry 5 is szépen ment FHD ben, ha nem is ultran, a 290esen, meg próbálgattam egy RX 480ast is (jó, ezek közül egyik sem a 30-40 ezres közép kategória-ami sajnos mára megszünt xD - el kell fogadni hogy igenis 80-100 ezer a kozepkategoria mostmár, ami meg a belepőszint a komolyabb játékosoknak. Infláció, forint romlás, meg a költségek emelkedése ide vezet, ez ellen nincs mit tenni. Az USD árak ugyanott vannak szerintem mint régen, csak a jó forint nem a régi :(
    Ha megnézel pár 5600xt tesztet akkor az a közepkategória FHDra sajnos. Ami alatta van az kocajátékos, meg budget e-sport kategória :)

  • Diniboy

    aktív tag

    sry a dupláért, már nem tudtam szerkeszteni, most értem haza és a pcn nem engedi azt amit 1 perce irtam mobilon :O
    Szóval ha belgondolok, mindig is ilyen 30-40ks vgaim voltak, és én ugyanezt éreztem mint amit te is leirtál. Low- medium részletesség, vagy low fps, lag, szaggatás-
    nekem kb igy alakult hogy: s3 chrome , mx400, Geforce2 Ti(de ez valami nagyon dzsunka volt, kinai irásjeles dobozban) aztán jöttek az ati kártyák, 8500, X800 , x1600 , HD 3470 , aztán már a jó isten tudja mi, de ebben az időben szerintem a havi fizetésem is ilyen 30-40k, aztán 48000 ft volt , és utánna jöttek a durva minimálbér emelések.
    És amikor már 180 ezret kerestem, akkor még mindig 30-40 ért akartam vga-t venni, mert ez volt a megszokott, menjen minden de szenvedjünk csak a beállításokkal, meg kinek kell 30nál több FPS.
    Aztán kaptam valami szép adó visszatéritést , és bamm, befigyelt a 110-120 ezres r9 290 ( igaz mint mondottam 85ért ) ami talán egy 4850est váltott (amit amúgy nagyon szerettem, és jó áron adtam el pár évesen) és azóta se kellett szerintem medium alá tenni semmi single player játékot, és jól elvoltam nagyon-nagyon hosszú ideig. Főleg hogy a TFT monitorjaim sose tudtak többet 60Hznél , kivév talán az ősöreg EIZO CRT-m :D Most hogy van egy normális (280hzes gamer) monitorom, meg valamennyire normális gépem (ryzen5 2600x ,16gb ddr4) most gondolkodtam el igazán egy vga upgraden , csak aztán szépen elindultak felfele az árak amig gondolkodtam hogy mit is kéne venni, most meg már mindenhol azt nyomják az ember képébe hogy nem jó az idő az upgradere :D
    amúgy egy -már meglévő- 1070Ti -vel még jó sokáig ellennék szerintem :)

  • Diniboy

    aktív tag

    válasz SindaNarmo #50 üzenetére

    bár nem neked szántam, de lásd az előző hszem :D Koca, talán az aki csak a single playerekkel játszik, meg talán lolozik stb, de mindegy neki hogy hol lesz a rangsorban, mert a jaték a lényeg . Amig beleszartam a pvp-be , én is ugyanigy voltam, csak menjen, jó nekem LOW grafika is , bár a WOW raideken már akkor is zavart amikor leesett 20 alá, ott már meglátszott a dpsen is ez xD
    De aztán sajnos rászoktam egy olyan túlélős játékra (RUST) ami leginkáb PVP, és ahol bőven számít kinek milyen gépe van, meg mennyi a monitor késleltetése, meg meddig látsz el a jatékban. ÉS iszonyat optimalizálattlan .
    Persze le lehet venni részletességet, a látótávolságot, akkor jó az FPSem is, 80-120 is van néhol.. az ellenfeleket ugyanúgy észreveszed, csak nem biztos hogy azt is betölti a game hogy az bizony egy fedezék mögött van, és csak akkor jösz rá amikor rálőttél , azaz feladtad a poziciód de nem kapod a hitmarkert :D
    Szóval amikor kicsit is elkezd érdekelni hogy igen, most téged amiatt lőtt be a 8 éves pistike, mert neki apu megvette a 2080ti-t akkor onnantól már nem casual a dolog szerintem :D

  • Diniboy

    aktív tag

    válasz #00137984 #55 üzenetére

    És pontosan ezért írtam az 5600xt - t, ez azért most egy kicsit jobb mint a GCN - es közép kategória (elvileg számában ha a 460 - 5500 470- 5600 480- 5700 (mivel ugye nem lett 5800 vagy 5900 ezért egyel feljebb pozíciónálltam a számokat xD) akkor az 5600 sokkal jobb vétel mint a 470 volt. Persze árban feljebb léptünk (179usd vs 279 plusz a magyar valóság)szóval valahol nem jó a relacióm, látom én is. De én egyre inkább úgy látom hogy 100k alatt ne várja az ember FHD ultra magas fps meglegyen, sajna ez van. Aki nem akar vagy tud ennyit raszanni annak egy használt 480/580 30-40 körül meglepően jó élményt adhat, személyes tapasztalat :)

Új hozzászólás Aktív témák