Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penguin95

    senior tag

    válasz Neovenator #34 üzenetére

    A júzereknek annál rosszabb volt, amikor hozták a szervizekbe, hogy a gyerek a hűtővel együtt kitépte a procit a foglalatból (nevetséges, hogy megtörténhet egyáltalán), elgörbültek a lábak, mert rátenyerelt szerelés közben, már így jött a használt piacról a CPU, satöbbi, satöbbi, satöbbi, satöbbi...a végtelenségig. Az LGA-val valahogy hülyebiztosabb lett a dolog, de ahogy olvasom a kommenteket, ezek szerint még azokat is el lehet posszantani, szerencsére eddig senkivel se találkoztam, akinek összejött volna, de ezek szerint nem lehetetlen...

    Most meg vihetik azzal a szervizbe a komplett gépet, hogy a gyerek kezéből kicsúszott a processzor, egyenest a foglalatba (nem nehéz mutatvány, nekem is sikerült), sérültek a lábak, mert a műanyag takaróelem beleesett kivételkor, így jött a használt piacról (ezt nem is értem miért hoztad fel, mikor ez egy lappal is megeshet), stb, stb, stb... a végtelenségig. Valahogy a PGA-val hülyebiztosabb volt a dolog, mivel azt könnyebb volt javítani, illetve még ha hűtővel együtt is jött ki a processzor, sok esetben semmi baja nem lett.

    Egyébként ha valaki képes rátenyerelni a processzorra, annak szerelnie nem szabad. Eleve nem tesszük olyan helyre a dolgokat ahol bajuk eshet, de ha már teszünk is, akkor baromira odafigyelünk rá.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Neovenator #34 üzenetére

    Tehát te egy robosztusabb felépítést alapvetően hátránynak tartasz, mert csak. Bezzeg az LGA amelynél apró hiba is katasztrofális eredménnyel jár, az hülyebiztos (valahogy).
    És erre két bizonyítékod is van:
    1. Van aki hűtőstől tépi le a foglalatot.
    2. Van aki rátenyerel szerelés közben egy CPU-ra.
    Értem én... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák