Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #29 üzenetére

    Mármint, ha az ALU-k száma változatlan marad és csak a memória-sávszélesség nő? Hát, ha nagyon átlagos terhelést számolunk, akkor sugaranként ma úgy 110-120 bájtról lehet szó, tényleg nem egy lecsupaszított geometriával, hanem egy kornak megfelelővel, ami azért úgy hét szint mély BHV-be belefér. Így ha mondjuk a 2080 Ti kapna 1,2 TB/s-os memsávszélt, de minden más változatlan lenne, akkor a sugárkövetésre vonatkozó effekt feldolgozási sebessége úgy kb. meg is duplázódna.

    (#33) Duracellm...: A mai motorokban már nem annyira befolyásolja a CPU-ra vonatkozó terhelést a geometriai részletesség növelése vagy csökkentése.

    (#30) poci76: A következő box 2021 körül jön. Kb. még a koncepciók kiértékelésénél tartanak. Ha megvan mit akarnak csinálni, akkor az AMD nagyon gyorsan össze tudja ám legózni. A Semi-Custom iszonyatosan tempós. A Subornak azt az új rendszerchipjét másfél év alatt összelegózták. A Microsoftnak persze kell két és fél év, mert ők biztos kérnek bele 3rd party IP-t, meg sajátot, de ez így is gyorsnak számít.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #38 üzenetére

    Kb. erre számítottunk. De igazából a 2080-ra nem úgy tekintünk, hogy az 1080 ellen megy, hanem az 1080 Ti ellen, hiszen az 1080-nál 60%-kal is drágább, miközben a cikk szerint 20-50%-kal gyorsabb. Az 1080 Ti-hez lenne érdemes mérni, hiszen annál is drágább, de ott meg ugye...

    A DLSS pedig egy trükk. Azért tud egy extra számítás gyorsabb lenni az eredetinél, mert mást nem számol. Ha ugyanúgy ki lenne számolva az, amit az 1080 kiszámol, és még arra menne a DLSS, akkor természetesen a DLSS sebességigénye csökkentené a teljesítményt, nem pedig növelné. Ezért közölték a natív 2080 eredményt is a DLSS mellett, mert ekkor számolja ugyanazt a két kártya. Csak ezt az apró betűs részben fejtik ki. :))

    Azt is fontos kiemelni, hogy a HDR-ben az 1080 jó 10-(akár)15%-ot veszít a korábbi tesztek alapján, míg a 2080 inkább 1-3%-ot, ami nagyjából annyi, amennyit az AMD hardverei vesztenek HDR-ben.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #40 üzenetére

    Én ennél jóval többet vártam az árazás alapján. Azon nem lepődtem meg, hogy a HDR-t és a 4K-t nagyon ráerősítették, mert az a Pascalnak a gyenge pontja. Tényleg nem akarok itt konkrét mérések nélkül ítélni, mert igazából még a beállításokat sem tudjuk, csak vonalakat felhányva egy diagramra, de maximum ~55% olyan helyzetben, ami az 1080-nak pont nagyon fáj, lásd HDR+4K, miközben a 2080 ára ennél nagyobb mértékben különbözik...

    Értem a DLSS-t, de ettől még nem fognak a tesztek ilyen alma-körte összeállítást mérni. Ott alma-alma ellen fog menni, azt maximum megjegyzik, hogy van még DLSS. Ezt be lehet kapcsolni a gyakorlatban, de mérni nem nagyon fogják. Mi se mérjük mondjuk a Chill folyamatosságát, pedig a valóságban nem igazán éri meg nélküle játszani. Remélem érted mire akarok kilyukadni. A teszteket nem fogják csak azért a Turingot más beállítással érni, mert úgy gyorsabb, miközben a beállítás el sem érhető a Pascalon.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #42 üzenetére

    A Tomb Raider meg van magyarázva, hogy miért fut így. Nyugodtan nézd meg a videót, amit a PCGH csinált róla. Láthatod, hogy egész jó a sebesség, amíg nagy tér felé nem fordul a kamera. Olvasd el a mai RTX cikket, a memória-sávszélességről és a geometriai részletességről, és látni fogod, hogy hol ütközik limitbe a rendszer.

    Fejtegethetik, de miért is lenne az jó a gyártóknak?

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • válasz b. #70 üzenetére

    DLSS gyakorlatilag nem több, mint felskálázás, interpoláció. Csak DL alapon, így meglehetősen jó eredményt kapsz.

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Hajdi

    senior tag

    válasz b. #75 üzenetére

    Szó sem volt "brute force"-ról. Nem is beszéltem a 4k-ról, valamit nagyon félreértettél.
    Mellesleg nem fikázok semmit, csak az eddigi összefoglalókból ennyiért nem fogja megérni, ez tény.
    Az, hogy a játékok mechanizmusát szóvá mertem tenni elnézést!

    "The Man Who Sold the World"

Új hozzászólás Aktív témák