Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    válasz k850 #31 üzenetére

    Szerintem ez nem off topic, hiszen ez a Sony fókuszterülete a kijelző képaránya mellett.

    A 21:9-et értem, de ha bemész az X1 topikba, mindenki el van ájulva a kijelzőtől. Mondjuk én 21:9-et se tévében, se monitorban nem vennék. A vertikális szétterülés munkára alkalmatlan és szarul is néz ki. Még filmben is látványosabb olykor a 16:9, ld. Bosszúállók.

    Huawei fan, az, az apád kaszált. :) 35 évesen már nem vagyok fanja semminek, max a nőknek.

    2019-ben eddig volt egy S9+-om, egy S10-em, egy iPhone XR-em, a két HW meg az iPhone SE. Egyszerűen csak próbálgatom a technikát. És nyugi: eddig minden szar. :) Illetve az Almával meg két DSLR-rel hajlandó voltam filmet forgatni, de óriási szopás volt az is.

    Ja, a legfontosabbat kihagytam: Sony-nál nem lehet a portrékamerával videózni. Ahogy pl. Xiaomi-nál se. Mégis mindkettő cinemakirály lett DxOMark, stb., ad absurdum.

    A Samsung addig tűnik jónak, míg nem birtoklod hónapokig, és nem próbálsz vele professzionálisnak tűnő tartalmat előállítani. Szvsz nem lehet semmi sem igazán jó, míg nem képes egész számú FPS-sel felvenni, és egyik mobil sem 30-cal vagy 60-nal kameráz, hanem törteket átlagol, hol 57.76-ot kapsz, hol többet, de 30 vagy 60 az sosem lesz ezeken az agyonoptimalizált sz@rokon.

    Szerencsére a filmezés csak egy szempont a sok közül, de ne akarjon eladni kameraképességekkel valamit a Sony, ami alap szintre sem elégséges, mert elvérzik a Margitszigeten este 6-kor. Nevetséges. Amúgy így, hogy 3 évig telefonok eladásából éltem, és volt 2011 óta vagy 70 saját készülékem, abszolút az Apple a király, jobbak a kodekek, megbízható a működés, nála a legjobb a képminőség. A Samsung Snapdragonos változatban brillíroz igazán (volt S7 Active-om), de filmezésre se a Snappal, se az Exynos-szal nem alkalmas igazán a rengeteg limitáció miatt. Filmic Próban pl. Snapdragonnal még 60 fps sincs, nem hogy 240... Mert az Android tiltja. Ennyit arról, hogy az IOS mennyire "zárt" - ami közvetlen hozzáférést enged a kamerához.

    Amikor leszáll az est, a Huawei-é a terep, de lószar se támogatja (Android), a gyári app videóminősége pedig kritikán aluli, és ez vitán felüli. A Sony meg valahol a sor végén kullog úgy, hogy ő gyártja messze a legtöbb szenzort telefonba. De a fene tudja, ez is Sony-val készült, és remek. Mondjuk megúszós, rengeteg a fény, alig van mozgás, egyenletes a fényeloszlás, és valószínű stúdióminőségű stabi is volt. De hogy remek kisfilm, az biztos.

    Ja, a fentiekből meg az szűrődik ki, hogy Apple van vagyok, pedig botrányosnak tartom az IOS rigolyáit és a gesztusvezérlése is körülményes.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák