Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz mzso #22 üzenetére

    Egyetértek az előttem szólóval.
    Bár sejtem mire gondolsz, de azért azt is vedd bele, hogy abba a miniatűr kijelzőbe annyi pixelt zsúfoltak bele, mint ami mondjuk az előbb említett 23-24 colos kijelzőn is jólnéz ki.

    Ha előttem szóló kollega jól számolt vagyis ~14x31mm-es kijelzőkről van szó, akkor az adott felbontás mellett ~ 0,02mm-es képpontokról van szó! Csak, hogy világos legyen, ez két századmilliméter! Igaz, hogy a szemed előtt van, de lószart se látsz belőle. Pont azért, mert olyan kis távolságra nem vagy képes fókuszálni.
    Próbáld ki, hogy fogsz egy újságpapírt odateszed a szemedhez kb 1,5-2cm-re. Vajon mit látsz? Semmit, elmosódott homályos foltokat. Ilyen közelre egyszerűen nem tudsz fókuszálni, így esélytelen, hogy a képpontokat meglásd. Az összképet fogod látni, ami pedig a brutál minőségű kép ami kitölti a teljes perifériás látásodat...

    Egyébként az a 800 dollár bagó érte. Anno nagyon odavoltam az ilyen virtuális 3D sisakokért. A 90-es évek elején sok scifiben volt hasonló. Természetesen utána is néztem a dolognak. Több márka, többféle modell. Egy az egyezés, 300 ezer alatt nem nagyon volt. Azok felbontása pedig max 800x600! Ezek ilyen VR sisakok voltak. Mindig álmodoztam róla, hogy majd veszek egy ilyet :) 360-370k környékén már talán 1024-es felbontásút is lehetett kapni.
    Na mind1, ez a 800 dollár ahhoz képest tényleg bagó...

  • Dany007

    veterán

    válasz Dany007 #28 üzenetére

    Egyébként a jelenlegi 3D-s lehetőségek közül talán ez adná a legjobb élményt.
    Hiszen a moziban, a szemüveges vagy nélküli megoldásoknál mindig van valamilyen zavaró tényező.
    Moziban pl az előtted ülők feje simán belelóghat a képbe. Még az iMaxben is. Otthon meg egy sima 42-46 colos tévénél igaz, hogy "kijön" 3D-ben a kép, de csak addig kb amíg a TV tart. Aztán "elfogy". Hiszen még egy 120 centis tévét nézve ~ 2-3 méterről is bőven látod a fal két oldalát, a szekrényt meg talán a dohányzó asztalt is előtted.
    Ha meg szemüveget használsz, akkor könnyedén meglátod a keretet ha kicsit elmozdítod a szemed.

    Viszont ennél a megoldásnál elvileg - még nem próbáltam - pont az a lényeg, hogy a két kijelző teljesen lefedi a perifériás látóteret. Pont a kijelzők közelsége miatt. Így mindegy merre nézel, merre mozdítod a szemed (egy bizonyos szintig), biztos, hogy akkoris a képet fogod látni.

  • Dany007

    veterán

    válasz bozont #32 üzenetére

    "és így 0,0184mm lesz egy pixel."

    Húh majdnem 2 század milliméter :D

    Az a gond, hogy nem találom meg azt az oldalt, ahol régen lehetett rendelni ilyen VR sisakokat. Pedig érdemes lenne összehasonlítani. De gondolom mára már totál kiment a "divatból". Tényleg 800x600 volt összesen a felbontás. Ahhoz képest ez majdnem duplája. Sőt.
    Szerintem brutális lehet. Az a 800 dollár ~ 150k forint. Ennyiért egy normális ledes HD tévét se kapsz 42-46 colon. Ez meg összességében szerintem nagyobb vizuális élményt nyújtana. Na meg a 3D.
    Ha egyedül élnék komolyan elgondolkoznék egy ilyen vásárlásán. De így, családdal kicsit gázos lenne, hogy apu bebújik a szemüveg mögé pár órára "flessleni" :D

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Ijk #36 üzenetére

    Annyira nem lehet vészes. Tudományos területeken már évtizedek óta használnak ilyet. Persze nem ilyen felbontással, de hasonló közelségben.

    "ezek szerint az ő szemük még tudja hogy mi az ártalmas, vagy 20-30 év felett már nyugodtabban szét lehet cseszni?"

    Nem hinném, hogy erről van szó. Csak 15 év alatt az emberi test még igencsak változó. Nincs 100%-ig kifejlődve. Ezért nagyobb hatással van rá, mint mondjuk egy 20-25 éves szemére. Szóval a fiatalabbak szeme még nincs annyira kifejlődve, így talán kevésbé tolerálja a 3D negatív hatásait, mint a felnőtt embereké.

    Egyébként ez a fajta 3D csak egy plusz vizuális élmény. Külföldön már évtizedek óta van ilyen mozikban. És persze nem arra lett kitalálva, hogy a napi átlag 4 órás tévézést / filmezést így 3D-ben tegyed. Megnézel 1-2 filmet egy héten így 3D-ben aztán kész.
    Olyan, mint a pia :D Kis mértékben, nem rendszeresen egyáltalán nem árt. Viszont napi szinten piálni már nem egészséges.
    Szóval nem rossz ez, csak tudni kell használni. Akinek a szeme meg külön érzékeny rá, az nem használja, ennyi.

    De persze az igazi "3D" az lesz ha majd közvetlen az agyadba nyomatják a jeleket :)

  • Dany007

    veterán

    válasz mzso #41 üzenetére

    Oh már leírtam részletesen, olvasd újra.
    Mutass nekem egy monitort, amelyiknek 0,02mm-es a képpontja... Egy átlagos HD felbontású LCD monitornál a képpontméret olyan 0,2-0,4 mm között mozog. Namármost ehhez képest ez a kijelző amiről szó van durván 10x-20x kisebb képpontokból áll.
    És ahogy mondtam az egésznek pont az a lényege, hogy kitölti a perifériás látásodat. Ha ezt nemtudok elképzelni milyen lehet, akkor sajnálom.
    De elmondom az iMaxben sem azért van 25 méteres vászon, hogy több ember tudjon elé ülni, hanem azért, hogy minél jobban kitöltse a perifériás látást.

  • Dany007

    veterán

    válasz mzso #41 üzenetére

    Amúgy meg elmondtam a megoldást. Próbáld ki!
    Menj a monitorodhoz közel. Hajolj elé úgy, hogy a szemedtől csak 2cm-re legyen a kijelző. Nem 5-re, nem 10-re, csak 2cm-re! Azt akkor számold meg hány képpontot látsz élesen!
    Aztán gondolj bele, hogy ebben a "szemüvegben" 10-20x kisebb képpontok lesznek.
    Ennyi. Mert 2cm-re ahol kb a szemüvegbe épített kijelzők lesznek a szemedtől már nem vagy képes ráfókuszálni a képpontokra. Úgyhogy ezzel fölösleges trollkodni.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz dezz #44 üzenetére

    Látom gondolatolvasó vagy!
    Pont arra gondoltam, hogy erre nézhetnél már, hogy elmagyarázd a lényeget, biztos több tapasztalatod van a témában. Erről a tükör / lencserendszeres megoldásról nem is tudtam.

    De végülis akkor a lényeg az, hogy így is brutál képet adhat. Ha a 320x200-as verzió is "állat" volt, akkor ez a 720p-s meg aztán végképp komoly lehet.
    És továbbra is tartom, hogy a 150k forintot megér.
    Ha esetleg emlékszel akkori árakra ilyen VR sisakoknál, akkor esetleg beírhatnád, csak kíváncsiságból.

  • Dany007

    veterán

    válasz TESCO-Zsömle #76 üzenetére

    Én nem lennék ebben olyan biztos.
    Ez a kategória eleve igen ritka. Nagyon kevés ilyen termék van manapság.
    Már azokat a Vr sisakokat se találom meg a neten, amik pár éve még a depón is elérhetőek voltak.

    Ezzel szemben milliós tévéket szinte bármelyik webáruházban találni. Tehát beszerezhető.
    Viszont ez a VR szegmens igencsak kihalt a tévékhez képest.

    Másrészt meg tudod hogy megy ez? :) Először lehúzzák a bőrt a 720p-ről, majd ha sikeres lesz akkor az 1080p -ről is és így tovább.
    A 4K-s felbontás meg nemtudom egyáltalán mi a fenének kéne bárkinek is, amíg nincs rá érdemi mennyiségben tartalom. Gyakorlatilag demófelvételeken kívül nincs tartalom 4k-ban. Ahogy a 7köznapi videókártyák sem tudják megjeleníteni a 4k. Talán az Ati eyefinity... nemtom.

  • Dany007

    veterán

    válasz zsigus #85 üzenetére

    Az optikai meghajtók sz.tem is elavultak.
    Egyszerűen nem tudják tartani a lépést a HDD-kel és SSD-kel.

    Anno amikor a DvD belépett a "köztudatba" akkor még nagy szemekkel pislogtunk, hogy pár discen elférne az egész vinyónk tartalma. Ha jólemlékszem, nekem 10-11 éve ajánlottak először DvD olvasót. És akkor még ilyen 6,4-es quantumom volt...Szóval ütős volt, hogy 2 discen elfért volna az egész vinyóm tartalma.

    De most mivan? A sima egyrétegű BD lemezen 25GB az mi? Egy terrás vinyót már 10k körül lehet kapni. Nemrég vettem használtan 13k-árt 2 terrássat a meglévő 1 terrás mellé...
    Ráadásul egy átlag PC-ben már 2-4 vagy akár 6 ilyen vinyó is "elfér".
    Semmi értelmét nem látom külön lejátszót / írót plusz lemezeket venni.
    Fajlagosan Ft/GB még mindig a vinyó a leggazdaságosabb. Sőt, a múltkor egyik topicban számolgattuk, még raid-ben is olcsóbb vinyóra menteni az adatokat, mint kiírni DvD-re.

    Persze filmeket nem hiszem, hogy vinyókon fognak árulni valaha is. De egy Steam szerű megoldást simán eltudnék képzelni a jövőben a HD minőségű filmvásárlásra is. HTPC, Smart TV, HDD-s TV stb... Simán megoldható lenne, hogy a Steam mintájára megvásároljuk, majd letöltsük a filmet.

  • Dany007

    veterán

    válasz dezz #88 üzenetére

    Persze, ha fél terrás lemezek lennének én sem kételkednék a létjogosultságában. Hiszen akkor megint ott lennénk, mint anno - amit meséltem -, hogy 3-4 lemezen elfér az egész vinyóm tartalma.
    Na de 25GB-tal micsináljak? Írjak ki rá 2 fél HD filmet? Esetleg 3-at? Mert 16gigás 1080p-ből sajna kettő már nem fér fel. (bár ha levennénk az angol sokszor 1000kbps fölötti hangsávot akkor biztos ráférne.)

    Természetesen a flash alapú filmkiadást én sem tartom életképesnek :) Nem is erre gondoltam.
    Online viszont annál inkább. A sávszél persze nincs mindenhol akkora, de idő az van és online jóval olcsóbbak is lehetnének a filmek, mint BD-n. Ma már egy játék is simán üti 8-12GB-ot vagy még akár többet is. Nekem meg a 720p-s filmjeim 8-9GB körül, az 1080p-s meg 12-16GB körül mozognak, tehát nem sokkal több.
    Szóval ha nem is most, de 5-10 éven belül lesz ennek létjogosultsága.

Új hozzászólás Aktív témák