Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    válasz doooo #40 üzenetére

    Érdemes megnézned a memória menedzsment teszteket a neten, és láthatod hogy a fele akkor tárhellyel jobban bánik az iPhone. A Phonebuffnál is nyert multitaskingban, de itt van pld ez a Samsung fan srác összehasonlítása:

    https://youtu.be/QaI3tGLStVQ

    A 120Hz-es működést induláskor még valóban rengeteg külsős app nem támogatta, azóta viszont bővül a paletta, az meg nem igaz hogy nincsenek még 120Hz-es játékok iPhone-ra, merg az is folyamatosan bővül. Szóval értem hogy nagyon meg szeretnéd mondani, de azért érdemes utánanézni, mielőtt valótlanságot állítasz! :)

    Egyébként azt gondolod hogy bármelyik akkumulátor tesztben a Samsung készüléke a nagyságrenddel nagyobb aksival azért produkált órákkal kevesebb kijelzőidőt, mert ott több app futott 120Hz-en? Ezt gondolom te sem hiszed el. Ezek vegyes használatú tesztek, és a pörgetett szoftverek jórésze alapból nem 120Hz-es egyiken sem.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz doooo #41 üzenetére

    Igen, erre rosszul emlékeztem ezek szerint! A Note 20 Ultra is megkapta. Azonban írom újra, itt nem az volt a lényege a dolognak hogy megkapta-e, vagy sem, hanem az hogy egy soecifikávoókban gyengébbnek tűnő kijelző minden évben elviszi ezt a címet, és 12 kategóriában állít rekordot.

    Ezt a flextelefont vásárlók kontextusában emeltem ki, hogy ebben is a nagy számok törvénye érvényesül vásárlásnál, hány és hány Samsung elkötelezett köpködött itt is, amikor korlátozták az S sorozat egyes modelljein a felbontást. Emlékszem azokra az időkre is, amikor a processzormagok mellett a ppi érték is egy selling point volt ezeknek a flex fícsörökre vágyó embereknek. Papíron remekül mutatnak, a való élet pedig sokszor más eredményt ad. Ezt írtam le fentebb is flextelefon vs iPhone viszonyításában. Akik ezekben a fícsörökben látják kiteljesedni a jó telefont, azok sosem fogják megérteni az iPhone létjogosultságát. :) Ahogy pussycat sem érti.

  • Somatom

    veterán

    válasz doooo #48 üzenetére

    Csak azt nem értem, hogy egy Samsungos ezt hogyhogy nem tudja. Nem újkeletű dolog ez, sztem a kezdetektől ilyen a Samsung alapértelmezett színkalibrációja. Sztem az összes teszt megemlíti.
    iPhone -on nem változtatható a színkalibráció?

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Somatom

    veterán

    válasz doooo #52 üzenetére

    Még az üzemidő se minden embernél számít. Nálam pl. teljesen lényegtelen, max 2-3 órát kell bírjon az akku. Ki is van kapcsolva minden akkukímélő hókuszpókusz.

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Essentials

    aktív tag

    válasz doooo #50 üzenetére

    "De mi az, hogy "is"? Nem is, hanem az az egy konkrét beállítás ilyen (és ezt a Samsung sem rejti véka alá, erről mindenki tudja, hogy élénkebb a valóságnál, ez a lényege, mert az emberek többségének jobb ránézni, főleg ha csak a tudatalattija gondol ilyesmire, és egyébként tojik a beállításokra)."

    Pontosan erről beszélek, hogy az alap beállítás egy túlszaturált szín, mert erre van igény! Már bocs, de te forogsz itt mint az üres taxi ezen, senki sem írta hogy nincsenek választható kalibrációk. A az én említésembe visszaemeljük ezt a dolgot, a kontextusom lényege nem az volt hogy állítható-e az alapértelmezettről kijelző vagy sem, hanem z
    az, hogy flextelefon fícsörhöz méltó kalibráció az alapértelmezett, mert ez kell azoknak az embereknek, akik h csúcsktegóriáa mobilt vesznek, mégsem az iPhone-hoz nyúlnak. Ezekért mennek oda! A pocsék RAM management miatt a 12GB RAM leírva tök szuper, ahogy a Xiaomi forradalmi hátési rendszere, és a %-okban versenyeztetett előlapi arány, a kocsonyás 8K videó, és a többi szemkápráztató dolog, amitől az erre fogékonyak elolvadnak. :R

  • Essentials

    aktív tag

    válasz doooo #52 üzenetére

    "Nem követem napi szinten a listát. Márpedig egy hete még nagyon nem volt ilyesmi elérhető játékokban. GSMArena, és egyéb portálok i13 tesztjeiben folyamatosan kihangsúlyozták ezt."

    Nem baj ha nem követed, de ha hozzászólaz, akkor előtte utána te is, hogy ne csúsztatást írj! Reddit-en például vagy a kedvenc helyeiden, legyen az bármi.
    "Mivel Androidon a legtöbb dolog már rég támogatja a 120Hz-et, ez még mindig nem arányos dolog. Részedről meg tiszta feltételezés, hogy mi-mit támogat, pláne ha 24 óránként változik az Apple listája ilyen téren, azaz minden teszt, ami nem valós idejű, valószínűleg nem mutatja a valóságot. "

    Az Apple App Store-ba ezer éve vannak 120Hz-es alkalmazások az iPad miatt, ami 2017 óta használja ezt a képfrissítést, tehát nem olyan nagy volumenű dolog ez, az Apple oldalán gyorsabban mozognak a fejlesztők mint a Google-nél a 6000 féle telefon, és tablet típusra, elég csak a notch implementálására gondolni, ami azon platformon hónapok alatt le lett zarva az önmagár komolyan vevő fejlesztők körében. Az hogy androidon a "legtöbb dolog támogatja", tiszta feltételezés részedről szintén. Persze pár hónp után is érdemes lesz összehasonlítani, de a robotkaros tesztben márt 2,5 óra előnyt aligha fogja visszafordítani.

    "A RAM, meg mAh számokon való csodálkozásod meg abszolút nem világos. Az iOS lényege, hogy teljesen másképp bánik mindkettővel. Amióta csak létezik. Szóval semmi értelme az összehasonlítósdinak ilyen téren, ahogy eddig sem volt."

    Tehát szerinted semmi értelme az összehasonlításnak, mert más rendszerek? Már bocs, de ez milyen buta kifogás? Szerinted a júzert érdekli hogy mi az oka annak, hogy valahol jobb teljesítményt kap ezekből? Gondolod hogy nem az experience érdekli, hanem a magyarázat hogy miért működik az egyik 6GB RAM-mal is jobban memória mendzsmentben, mint a másik dupla akkora hardveres supporttal? Én kétlem!

    Egyedül a végső üzemidő az, amit használhatóság miatt illik összehasonlítani, elvégre az minden embernél számít, mennyire bírja egy-egy mobil az általános használatot. És ebben valóban jobb valamennyivel az új Pro Max (amellett is, hogy Androidon perpillanat az S21U a legjobb ebben).

    Mármimt miben a legjobb az S21 Ultra? Üzemidőben? Készenléti időben? :) Szerinted ez a legjobb telefon android fronton ezekben?
    A magyar fórumokon, a csoportokban tele van írkálva a fal energiatakarékossági tippekkel az S21 sorozat használói között, egymásnak adnak tippeket hogy miként tudnak kipréselni több üzemidőt, vagy nagaobb készenléti időt a termékekből. Vannak olyan felsorolások, amik az embernek már mosolyra csalják a száját, többek között ilyen az amikor a fényerőt kiszedi automata szabályozásból, hogy ő majd állítgatja azoknak a viwzonyoknak megfelelően, ahol éppen tartózkodik. Aztán kikapcsolgatják az NFC, meg a Bluetooth-t, amit szintén nem értek, és még megannyi hasonló, hasznosabb tippet adva egymásnak. Nekem ezekből az akrivításokból nem az jön le, hogy elégedettek a felhasználók a kapotr kijelzőidővel. Az S21 Ultra a csúcsmobilok között egyébként valóban nem rossz üzemidőben, mielőtt azzal leszwk vásolva hogy most ezt írtam le. :)

  • Essentials

    aktív tag

    válasz doooo #51 üzenetére

    "A felbontást a 120Hz mellett korlátozták (akkor is bőven olyan mértékűre, ami egy iPhone-kedvelőnek már csúcskategória)"

    Erről írtam fentebb, egy "iPhone kedvelő", aki nem flextelefont akar, hanem a flex-spec-ek helyett más value-kat tart fontosnak, azt egyáltalán nem érdekli sem a QHD felbontás, sem a ppi száma. Másokat meg igen, mert ők "látják", az esetek többségében szerintem meg inkább csak elolvasták hogy ez mennyire high tech, ( amellett hogy 120Hz híján felesleges, és zabálja az aksit méginkább. )

    "Ja és a színkalibráció pontosságán kívül minden egyéb, amiben rekorder tud lenni, csak és kizárólag a Samsung érdeme, tehát kétlem, hogy annyira irigyek lennének bárkire is, amikor épp az aktuális iPhone is beáll az S vagy Note modell mellé a ranglistán."

    Ezzel abból a szempontból nem értek egyet, hogy egy gyártónak mégiscsak nagyobb érdem lenne, és nyilván üzletileg is sokkal nagyobb siker ha azokat a paneleket amiket több másik gyártóval egyetemben az Apple-nek leszállít, a saját csúcskategóriás modelljébe tehetné bele nagyobb számban, és abban adná el. Persze így is kifizetődő, hiszen a mobilos részleg pénzügyi bukfenceit felhúzza a félvezető gyártás, amiben folyamatosan brillírozik a Samsung. Viszont a legutolsó ilyen kimutatás szerint a prémiumpiaci jelenlétük komoly olvadásban van a $400-nál drágább kategóriától kezdve.
    Az iPhoneokba szállított OLED panelek minősége pedig nem csak a Samsung érdeme, mert amit pld az LG gyárt hozzájuk, ahhoz nem sok köze van a Samsungnak ugye... :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz doooo #72 üzenetére

    Igenigen, ha lesz valami értelmes Black Friday deal, lehet én is elcsábulok :R. Asszonynak lett idén egyelőre a sima változat.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • kalimist

    aktív tag

    válasz doooo #40 üzenetére

    Van már Genshin Impact 120fps-en (Androiodon nincs és itt a renderelés minősége is rosszabb hasonló beállítások mellett, mint iPhone-on) de nem ez az egyetlen. Megnéztem elég szépen fut.

    Akkuval kapcsolatban nézzünk csak egy "sima" böngészőtesztet:

    14%-kal kisebb akkuval. Érdekes, hogy 60/120Hz viszonylatban az S888-as S21U 2.5 órával többet megy 60Hz-cen míg az E2100-as modell kevesebb, mint fél órával bírja tovább.Videolejátszásban pedig 6 órával megy többet a 13PM, mint az S21U (E2100 tippre) a gsmarena szerint.

    Szerintem itt egyenlő feltételek vannak.

    [ Szerkesztve ]

  • judas13

    addikt

    válasz doooo #68 üzenetére

    Aha értem köszi az infókat.
    Tényleg írnak mindenfélét, mindenhol. Itt lezárt negyed évről ír a Canalys nem egy adott hónapról és itt "csak"másodiknak kihozva a céget:

    A Xiaomi 52,8 millió okostelefont értékesített a június végén lezárt második negyedévben és ezzel a Canalys piackutató vállalat kimutatása szerint a második legnagyobb piaci szereplőként zárkózott fel a Samsung mögé, megelőzve az Apple-t.

    "Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz doooo #79 üzenetére

    Milyen adatokban van szerinted a hiba?

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz doooo #81 üzenetére

    A grafikonok alapadatai a Statcounterről vannak, sajna nekem nincs előfizetésem rá, szóval nem tudom ellenőrizni, hogy neked, vagy a video készítőjének van igaza :(

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Schuler888

    senior tag

    válasz doooo #81 üzenetére

    Ez a video elegge nelkulozi a tenyeket.. eloszor other aztan unknown az a kedvencem :DDD

    "Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz doooo #84 üzenetére

    Én mit guglizzak? Te állítottad, hogy hibásak az adatok, mond meg, hogy hol :K

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák