Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    és ez is ugyanazon fog eltaknyolni mint az össes korábbi handheld PC: nincs rá normális oprendszer ami arra van kihegyezve amire ezt a motyót szánták.

    mondjuk azon nagyot kacagnék ha a SteamOS-t átreszelnék erre a hardverre is, működőképes konstrukció lehetne.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz vicze #8 üzenetére

    öööö... elég határozott megállapítást teszel pár dologról amit azért már csak szakmai kíváncsiságból is megkérnélek hogy támassz alá az okulásomra:

    egy bármilyen vason milyen metrika alapján mondod hogy a SteamOS elveszíti a teljesítmény felét? illetve mi alapján utalsz arra hogy egy ilyen vason a win problémamentesebb lenne?

    komolyan annyi jót hallok a windowsról a fórumon hogy a végén még kipróbálom egy virtuális gépben, de aztán valahogy mindig eljutunk a nyers technikai dolgokig és elmegy tőle a kedvem.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz opr #13 üzenetére

    ebben vagyok én is, a késztetés csak addig tart amíg az áradozást olvasom konkrétumok nélkül :D

    vicze1: élek a gyanúperrel hogy én vagyok a hülye de nem egészen értem mit mondasz. most az ugyanolyan hardverről beszélünk.

    a driverek kérdését ebben a felállásban szerintem hülyeség feszegetni ugyanis nem releváns az összehasonlítás, hacsak nem ugyanazt a számítást végezteted natívan a két összehasonlítandó platformon.

    a nem natív rendszerhívások kérdését nyilván ismerjük, a WINE egész jól működik, az 50% teljesítményvesztést én költői túlzásnak érzem, főleg hogy van szoftver ami konkrétan a syscall translate ellenére jobban megy a platformidegen rendszeren. nyilván ez kivétel de van rá példa.

    a fut rajta minden kérdését nehezen tudom hova tenni, nyilván amit lebuildelnek valamelyik platformra az menni fog rajta. bár a windowson ha értesüléseim helyesek még mindig nincs egy normálisan használható shell.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz vicze #17 üzenetére

    tegyük fel hogy videojátékokkal akarok játszani (hipotetikus, de tegyük fel):

    miért akarnék windowst futtatni alattuk, amikor egyrészt van egy kifejezetten videojátékok futtatására kitalált oprendszer, ami akár kompatibilitási rétegen keresztül de erre van kihegyezve hogy kb bármit ami nem szántszándékkal úgy lett kitalálva hogy NE fusson ezen a platformon, az futni fog rajta?

    a SteamOS lényege pont az hogy kiveszi a képből a windowst mint követelményt a történetből.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák