Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • retePa

    újonc

    válasz HoTaZo #894 üzenetére


    Kedves G8 tulaj társaim! A gyári témák menü alatt pl. MyEmui4-est letöltve nálam a navigációs és az értesítősáv kristálytisztán átlátszik...

    [ Szerkesztve ]

  • retePa

    újonc

    válasz ÖregMackó #897 üzenetére

    Nem MM Ui, ez egy 2 hetes gyári 5.1-el felszerelt T-s, egy sim-es, ebben is van saját témázó, ahogy az előző EMUi-kban is. Ott online lehet keresni a kínálatban nálam. Sajna ahogy olvastam, nálam is előjött a Wifire nem akar csatlakozni nyavaja, amit tanácsoltatok megcsináltam, de semmi javulás. A mobil rádióadó aktív néha eléggé beakad, és szívja az akkut. Máskor meg tök jó időket produkál. Azt írják, ez Android szoftveres nyavaja. Sajna a MindigTV sem tölt be egy adást sem egy ideje, pedig legelőször működött... Nálam ezek vannak eddig. A GPS-nek örülök, az végre jó a P6 után...


  • retePa

    újonc

    válasz HoTaZo #906 üzenetére

    (#906) HoTaZo

    Hogy konkrétan mi nem tetszik neked benne, azt nem tudom kikövetkeztetni, de annyit tudok talán még segíteni- ha már ezt tudod, akkor elnézést: szóval ha ezt a témát letöltöd, a hátteret, és az ikonkészletet szabadon cserélgetheted benne a meglévő többi témából. Úgy megmarad az átlátszóság, viszont ikon (már ha csak azok nem tetszenek) lehet más- sajnos az értesítősávban a kis ikonok (Wifi, Jelerősség, stb. ezekben a gyári témákban ugyanolyan marad...). Vagy ajánlom még az Action Launchert, ott lehet ikonkészletet telepíteni, nekem az is bevált, nagyon hasonlít a Google Launcherre... Csak kicsit több funkció van benne. Más: Huawei oldaláról próbálok gyári ROM-ot leszedni, de nagyon lassú.

  • retePa

    újonc

    válasz ÖregMackó #909 üzenetére

    Hello! Nekem a B150 van fent gyárilag, (TKomos-s, de megnéztem, SIMLock_deactive). Nekem az elején a témák menüben megkérdezte, engedélyezem-e a hozzáférést a régiómhoz (vagy valami ilyen)- engedtem, és utána lett nekem is ez a lehetőség a témáknál. Most próbálok felrakni egy másik ROM-ot, mert a jelenlegi egy ideje nagyon merül alvó módban ha mobilnet be van kapcsolva...

    [ Szerkesztve ]

  • retePa

    újonc

    válasz bontabela73 #2177 üzenetére

    Hello!

    Amit, ahogy leírtál, 7 bites optimalizációnál, szóról szóra úgy működik gyárilag. Ha emlékeztek, a régi SMS is ékezet nélküli volt 160 karakterrel. Én anno kerestem is ezt a beállítást a P6-ban, de nem találtam. Sajnos ott amit begépeltem, más 3 üzenetben kapta meg az ékezetek miatt (régebbi készülékekre, pl Nokiák). Ebben szerencsére benne van, és használom is, nekem fontosabb a 160 karakter ékezet nélkül, mint a 70 ékezettel, és akár 3-4 SMS elküldése is lehet egy hosszabb szöveg, ami -ha még valaki fizet SMS-ért- nem mindegy árban sem- erre figyeljetek!
    Pár tapasztalat részemről:
    Én is a Huawei Támogatási oldalról töltöttem le hivatalos B350-et, nagyon elégedett vagyok vele, az 5.1-hez képest a rendszer optimalizált gyorsasága sokkal szembetűnőbb, az akkuidő is javult, a Wifi is rendre csatlakozik automatikusan, a Wifi+ pedig ki-be kapcsolgatja a Wifit, (igen: ki is kapcsolja! valaki írta, hogy ki nem kapcsolhatja, mert akkor megnőhet a mobilnet használat- nem rossz funkció, arra alapul, ha mobiltornyok (és egyéb helymeghatározás) alapján azt érzékeli, messze vagy a mentett Wifitől, ne legyen bekapcsolva feleslegesen, ezzel is optimalizálja az akku fogyasztást...bár néha nyitott Wifikre is bekapcsolta, azt vettem észre. A kamera manuális beállításokkal gyarapodott...ez jó. Menürendszer katyvasz lett, lassan szoktam meg.
    Adatforgalmi ciklusidőt sajna csak úgy tudtam beállítani, hogy Play-ről az Activity Launchert letöltöttem, ezzel rejtett beállításokat lehet előhozni: Minden tevékenység->Beállítások->Adathasználat menüben feladja azt az ablakot, amin ezt meg lehet tenni.
    Anno P6-ban még be lehetett állítani trükközéssel a "NavBar" eltüntetést, ezt nagyon hiányolom a G8-ban. Az előbb említett programmal régebbi android rendszereken, Huawei készülékeken be lehetett ezt a kis eltüntető nyilat hozni szintén a rejtett beállítások között keresgélve. Pl. ismerős MediaPad T1 8"-ján és a P6-omon sikerült nekem, Honorokon is látom, hogy el lehet tüntetni, és kínai piacra szánt Huawei modelleken.
    Feltettem az itt leírtak alapján a B411-et, tovább nem léptem, sajnos akkut szívta nagyon, egy program nagyon beragadt, nem működött megfelelően (All in One Gestures: ezzel be tudtam állítani a középső kör "Home soft key"-t dupla kattintásra képernyő lezárásra, és a vissza gombot hosszan nyomására pedig zseblámpa indításra.) Ez a B350-en, elsőre is és amióta visszaraktam, rendben megy, tetszik ez a funkció -ha már kivették a képernyő lezárása ikont a gyári böngészővel együtt-, és ez így helyet sem foglal a kezdőképernyőn... Zseblámpa B350-ben indításra világít is azonnal, B411-ben még be is kell pluszban kapcsolni, ami zavaró, és badarság szerintem, ha valaki az előbbit megszokta.
    QC 3.0-ás töltőt én is rendeltem, valóban gyorsabban megeteti, de melegszik is rendesen (42-46 °C-ig, kikapcsolt kijelzőnél), így csak ritkán használom (mivel a készülék ugye még csak a nagyobb áramot támogatja).
    2016 februárban vásárolt magenta színű T-nél első hetek után a hátsó kamera lencséje belül elkezdett opálosodni, mintha valami akkugőz ott csapódott volna le (ez csak tipp, nedvesség egyáltalán nem érte), akkor neten is találtam sok külföldi oldalon képet, ma már ezeket nem lehet fellelni, egyet se találtam, kb. fél évre rá szántam el magam, hogy beküldjem szervizbe, végül sok utánajárást követően a Postán hivatalos átvevőponton adtam le, 3 munkanap múlva jött vissza futárral, új komplett hátlappal (előtte bal alsó sarok be is volt horpadva egy leejtést követően-tok is megrepedt), szó nélkül flottul ment minden, le is tesztelték, eredménylap mellékelve volt. Én nem csalódtam a szerviz-szolgáltatásukban. Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha valaki a NavBart el tudja tüntetni, kérem jelezze! Köszi! :)

  • retePa

    újonc

    válasz sonye #2185 üzenetére

    Talán előtte annyit csinálj meg, hogy az OEM feloldást engedélyezd fejlesztői beállításokban (előhozni a Beállítások->Telefonról->Bulid-számra többször tapicskolva lehet, majd visszalépve megjelenik a Beállításoknál alul a Telefonról rész felett).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák