Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e-newsee

    addikt

    válasz p2pp #41 üzenetére

    Szerintem a mai akksik elég igénytelenek ahhoz, hogy egy 1-2 éves ciklus kibírjanak romlás nélkül.
    Csak saját példa. Van egy Xperia SP-m. Napi szinten biztos játszok rajta egy-másfél órát szétszórva, néha többet. Attól elég jól melegszik az akku is. Az irodában az asztalomnál gyakran lóg az USB-n, hogy szinkronizálja a naptárat, de ha mennem kell valahova, lehúzom. Ha visszaértem a helyemre, megint rádugom. Ezt napi 5-10-szer simán. Otthon, ha a gép előtt ülök, szintén rádugom, hadd töltse. Ha este felénél lejjebb van, megy éjszakára a töltőre. Szóval nem lehet mondani, hogy nincs kínozva az akksi. Össze-vissza töltöm, össze-vissza merítem, mikor milyen töltő közelében vagyok (500mA-1,5A). Ezt játszom vele úgy két éve, mióta megvan. De épp úgy egy hónapja próbáltam, mennyit bír, ha nem játszok vele, és csak telefonálok, és nem töltöm fel, amíg le nem merül. Hát reggel levéve a töltőről, másnap este merült le 5%-ra. Ebben volt úgy 5-10 telefon, egy kis mobilnet, otthon este bekapcsolt wifi. Ha valami értesítés jött, megnéztem.
    Szóval nem kell félni egy mai Li-ion akkutól, elég igénytelen fajta. Simán kibír 2 évet, de aki nem kínozza, annál szerintem a 3-4 sem lenne elvetemült mennyiség. Egy dolgot nem szeret az a típus, a csontra lemerítést. Szóval nem kell vele azt játszani, amit a NiMH-ekkel anno.
    A Li-polymert nem ismerem, de a k800i-ben az utóbbi 3 évben kb 2-3-szor volt feltöltve, de még mindig kibírt utána 4 napot. Persze biztos, ha napi szinten használnám, azért már meglátszana rajta a használatlanság.

    Szóval de, egy 3000mAh-s akksihoz igenis adhatnának legalább 1,5A-t.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Új hozzászólás Aktív témák