Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eagl3

    veterán

    Nekem egyvalami szúrt szemet, mégpedig egy korábbi tesztel, a Wildfire S -el kapcsolatosan.
    Történetesen a telefonok sebességére vonatkozólag a Wildfire S tesztjében ez olvasható:
    " A processzorról sok adatot még a hivatalos specifikációból sem tudunk meg, az biztos, hogy 600 MHz-es órajelen ketyeg ... nem hivatalos források szerint Qualcomm MSM7227 a pontos típus ... A sebességgel kapcsolatban semmit sem kifogásolhatunk. Nyilván nem a világ leggyorsabb okostelefonjáról beszélünk, de egy laikus nem valószínű, hogy meg tudná mondani, hogy a Wildfire S-ben felsőkategóriás vagy középkategóriás processzor van-e; azaz valószínűleg tudna tippelni, de nem egy 600 MHz-es chipre asszociálna. A képernyőmozgatás gyors, az áttűnések folyamatosak, lassulásokkal a tesztelés alatt nem találkoztam, tehát minden rendben volt. "

    Míg a Salsa most megjelent tesztjében ez áll:
    "A borítás alatt egy Qualcomm MSM7227 lapul, a processzor órajele 800 MHz, a grafikus számításokat pedig egy Adreno200 végzi. ... A hardver ódivatúsága meg is látszik a rendszer sebességén: bár nincsenek félperces akadások, a folyamatos működéshez ez egyértelműen kevés. Az apró szaggatások és reccenések mindennapos vendégek, ha az ember Salsázik; ugyanígy a kétpontos nagyítás sebessége sem az igazi."

    Mind a két telefonban ugyan olyan Adreno200 található illetve 512 ROM és ugyanennyi RAM áll mindkét készülékben a felhasználó rendelkezésére.
    A kijelző felbontása szintén megegyezik, a Salsa 0,2 hüvelykel nagyobb ugyan, de ez úgy gondolom, elhanyagolható.

    Most akkor döntse el a user, hogy a Wildfire S működése mennyire folyamatos, ha a Salsa erősebb processzora is hagy némi kívánni valót maga után a cikk szerzője szerint.
    Nem ugyanaz a két teszt írója, de azért figyelembe lejetne venni ezeket a dolgokat szerintem, eléggé megtévesztő, legalábbis számomra egyből feltűnt.

    Ettől függetlenül szép teszt, köszi! :R

Új hozzászólás Aktív témák