Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz ribarszki #35 üzenetére

    Sajnos sok helyen csak az elektromos teljesítményre vonatkozó ABCDEFG besorolást tüntetik fel, miközben annak nincs köze a tisztítási hatékonysághoz. Egy 700W-os porszívón az energiaosztály alapból "A" kategóriát kap, egy 1400W-os meg "F"-et.

    Ez szerepel felül a címkén, a fő helyen és a vásárlókat arra szoktatták hűtőgépnél, mosógépnél, hogy az "A", sőt A+++ és hasonló gépeket kell megvenni, de míg az előző készülékeknél az energiaosztály egész közeli kapcsolatban van a hatékonysághoz, a porszívónál semennyire.

    Valahogy az elektromos teljesítmény és a tisztítási képesség hányadosát kellene egy ilyen jelben megadni.

    Érdekelne, hogy a többi paraméternél milyen eljárás alapján ítélik oda a betűjeleket.

    Az Electroluxnál néztem két porszívót.

    Supercyclone SCPARKETTO 1400W - F energiaosztály
    ZSPCPARKET 800W - A energiaosztály

    Minden más a címkén szerplő paraméterben megegyeznek, vagyis A kibocsájtás, A hatékonyság kemény padlón és D hatékonyság szőnyegen, ja és a kisebb teljesítményű csendesebb.

    Nekem az elsőhöz hasonló van...annak egy pár évvel ezelőtti elődje...talán 1600W-os. Hogy tudta azt elérni egy cég varázsütésre (az EU "parancsára") hirtelen, hogy majd fele teljesítménnyel ugyanazt tudja? Itt nincs turbókefe, semmi ufótechnológia. Ez olyan, mintha holnaptól az autók a fele benzint fogyasztanák. Emellett az utóbbi csak kb. 20%-al drágább...miközben majd fele akkora fogyasztással elvileg ugyanarra képes.

    Szerintem itt egyszerűen arról van szó, hogy maga a teszt csal, vagy kedvez a kisebbik javára, vagy a cég kreatívan áll a dologhoz, mert a szabályok rugalmasak. Annyi biztos, hogy a két porszívó valódi takarítási képességé messze nem egyezik meg ellentétben azzal, ami a címkén szerepel. Itt amolyan "ahhoz képest hogy milyen gyenge a gép, egész használható" filozófia mentén kapta meg a besorolást, vagyis a gyengébb gépnek kisebb akadályt kell átugrania, ugyanahhoz a besoroláshoz.

    A turbókefére visszatérve két dolog jut az eszembe:

    A mi porszívónkon is van passzív fapados turbókefe, amit csak a szívóerő forgat. Nagyon jól működött kezdetben, de sajnos nem csapágyon fut és egy idő után egyszerűen nem tudta forgatni a kefét, miközben a szívóerő nem csökkent. Megfelelő kivitelben, valami "komolyabb" zár csapágyas, tengelyes megoldással nagyon jó lenne hosszútávon is.

    A külön motoros turbókefe persze várhatóan sokkal jobb minőségű, de én attól tartok, hogy egy plusz potenciális hibaforrás...ráadásul olyan, amit drága javítani ha lejárt a garancia.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Milán13

    tag

    válasz ribarszki #53 üzenetére

    Persze értem és jogos. Én is szemezek egy Irobot 980-sal, ami, ha jól tudom akkor a jelenlegi fejlesztés csúcsa a márkán belül. Eddig 3 közeli ismerősöm használ irobot porszívót és mindenki meg van vele elégedve. Persze jó lenne hazahozni egyet és egy hétig tesztelni. Főleg az új jövevényünk miatt gondolkodom benne, hogy az általános tisztaság jobb legyen. Van olyan idegennyelvű honlap ahonnan tájékozni szoktál aktuális porszívó vagy más háztartási kütyü vásárlása előtt?

    Üdv, M.

  • kovy79

    őstag

    válasz ribarszki #60 üzenetére

    Ne számonkérésnek vedd!
    Ám pont a kialakításuk miatt kb mindenki külön kategóriaként kezeli őket.
    Egy nyeles és egy "normális" porszívó szerintem jobban különbözik, mint egy "normális" vizes szűrős és egy "normális" porzsákos...
    Tehát igazából 4 alaptípus van.
    Nyeles, hagyományos, központi és száraz/nedves (amit mi takarítógépnek nevezünk).
    Te ezekből a másodikat vesézted ki és érintőlegesen a negyediket.
    Mégegyszer: ez nem számonkérés, csak kiegészítés.

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

Új hozzászólás Aktív témák