Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oromisu

    csendes tag

    válasz atike #14 üzenetére

    A villanykapcsolókat és a konnektorokat is tudom a Google Home-al vezérelni. A mozgásdetektor pl. este éjszakai fényt kapcsol a konyhában 22h-6h-ig, de ha elmegyünk otthonról és a telefonok leszakadnak a wifi-ről, azonnal riasztó üzemmódba váltanak, ilyenkor már a riasztót indítja mozgás érzékelése esetén. A nyílászáró érzékelők is részt vesznek ilyenkor a riasztó rendszerben, de ha hazaérünk, akkor a villany felkapcsol az előszobában, persze csak ha adott napon átléptük a napnyugta pontos időpontját a lakás GEO pozíciója szerinti helyen. Ilyenkor a nyílászáró érzékelők a légtisztítót kapcsolják ki-be azok nyitott-zárt pozíciójuknak megfelelően. Hidd el, okosak mind :D
    Ja és minden mozzanatról Google Spreedsheet-be bekerül egy sor, hogy mikor mi történt és telefonon is értesítést kapok a riasztásról :D Még a légkondi ki-be kapcsolását is dokumentálja, mikor, hány fok volt, amikor bekapcsoltam vagy épp kikapcsoltam, stb...

    [ Szerkesztve ]

  • oromisu

    csendes tag

    válasz atike #17 üzenetére

    Hát, elég komplex, el is kezdtem egy honlapot csinálni, csak nem sok időm van rá. Kevés még rajta az anyag és azóta már kb. 10-szer akkora a cucc :)

    De akit érdekel (reklám) :) www.okgugli.hu

    A kapcsolók: video
    Az egyik dugaj: video
    LED fénysor: video
    Egy vicces kocka egyik funkciója: video

    Akit érdekel, iratkozzon fel a youtube csatornára, amina videók vannak, aztán ha lesz kis időm, úgyis készítek pár komplexebb videót, tutorial-t, bemutatót, meg írok is róluk az okgugli.hu -ra.

    Na, bocsi a reklámszagú kommentért :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák