Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atocha

    senior tag

    válasz TeeJay #2 üzenetére

    Szia!

    Megtennéd nekem, hogy felvillantod az én tudatlan agyam, hogy miért kell torrent alá az említett 7200rpm?
    Miért nem elég az 5400-as?

    Mert mondjuk nálam van egy 100mbites net és van megfelelő seed, akkor mondjuk letöltésnél jön úgy 6-10mb/s-el. Kizárólag egy torrentet engedek letöltésnél futni, így több letöltés esetén szép sorban lejön az összes. Max 50 letöltött torrentet tartok a sorban, átlag 1 hónapig fut egy már letöltött.
    A feltöltést korlátozom 20mbitre, igaz ezen 50 torrent osztozik. Tapasztalataim szerint az 50 torrentből átlag kb 1 fut. Vagyis a vinyo ha nem tölt, max 1 szálat kezel és azt is max 20 mbittel.

    Na most ezt egy 5400-as röhögve félvállról, zaj és melegedés nélkül képes abszolválni.

    Ettől persze te és más is eltérhet, extrém igényeket is lehet támasztan (500 torrent és stb.), de gyakorlati haszna nem tudom mi. Na meg akkor már lehet hogy spec nas 3,5"-os hdd-ket kéne venni nem 2,5-öst.

    De ha van olyan indokod, ami a 7200-as mellett szól, kérlek mond el, lehet én is lecserélem a jelenlegi 5400-as 2 terrásakat 7200-asokra.
    Főleg laptopba... torrentre... Egyáltalán ki az aki még nem ssd-t használ laptopba sebességre és megint csak kérdés miért nem elég a second hdd 5400-asnak torrentre....

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

Új hozzászólás Aktív témák