Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huntszy

    tag

    válasz #16939776 #215 üzenetére

    "Én meg nem csak a hdd, hanem az összes sata eszköz és sata vezérlő nyomát is beszántanám és behinteném sóval ha tehetném.
    Mert olyan szinten növelik meg a rendszer reakció idejét, hogy az vállalhatatlan lesz, az egy darab szóló NVMe SSD-hez képest."

    Jelenleg egy 2TB-os Toshiba P300 van a gépemben ami jelenleg ipon-on 18.990 Ft-ba kerül [link] - Eszerint 1 gb adat 9.2 Ft-ba kerül.
    Jelenleg egy Samsung SSD-t használok rendszer meghajtónak szóval maradjunk a márkánál, ha ezt helyettesíteni szeretném egy m.2 SSD-el akkor ott van a SAMSUNG 2TB 970 EVO Plus ami ugyan annál a webshopnál 161.690 Ft-ba kerül [link] . Tehát minden egyes gb kb 78.9 Ft-ba kerül.

    Ez minden egyes gb esetén 69.7 Ft árkülönbség per pillanat.

    Ez azt jelenti, hogy ha tárolni akarok egy 60gb-os 4k filmet a gépemen akkor az 4.182 Forinttal többe kerül az SSD-n mint HDD-n. És mit kapok azért a cirka 4.200 Ft-ért cserébe? Mikor rákattolok a film ikonjára akkor a film 3 másodperccel kevesebbet pufferel mielőtt leindulna.

    Ezek alapján én még nem érzem azt, hogy itt lenne az idő sóval behinteni mindent ami SATA, pláne nem a SATA HDD-et.

    Egyébként meg az, hogy HDD-ről nem lehet játszani mert nincs immerzió szerintem butaság. Ahogy Kansas említette is nem HDD-ről játszol. Neki szerepe csak a loading screenen van. Semmilyen HDD aktivitás nem történik egy átlagos játék esetén amikor te a gameben vagy és nyomogatod a gombokat. Ezt nagyon könnyen le is csekkolhatod. Ha SSD-n van a rendszered és HDD-n a játék akkor betöltés után ha a háttérben nem csinálsz semmit a HDD-t le is áll, miközben te ingame vagy és pixelhuszárkodsz. Na pont annyira lényeges ingame a HDD, hogy le is tud teljesen kapcsolni.

Új hozzászólás Aktív témák