Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz kretenallat #50 üzenetére

    Sorolj nekem kérlek telefonokat 16:9el 2020ból. Kompaktakat.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz kretenallat #50 üzenetére

    Nem értem mi benne a logika. Kipróbáltam, én a hüvelykullyammal kb. 82mm-es szélességig érek át kényelmesen képernyőt egy kézzel. Ehhez képest minden gyártó ennél jóval keskenyebb telefonokat készít. Függőlegesen viszont csak kb. 124mm-nyi képernyő területet tudok átérni. Ehhez képest minden gyártó ennél jóval hosszabb telefonokat készít. Szerintem az ideális az a 6" körüli, 16:10 arányú kijelző lenne (kamera szenzor meg kerekített sarkok nélkül). Persze ilyent abszolúte senki nem gyárt. A jelenlegi telefonokat nem lehet egy kézzel kezelni rendesen (meg amúgy is hülyeség egykezesen kezelni, legbiztosabb garancia arra, hogy előbb-utóbb leejti az ember a telót). Ja, és a hosszuk (nem a szélességük vagy vastagságuk!) miatt nem férnek az ember zsebébe. Munkám miatt van hogy öltönyt kell viselnem, nálam is kollégáimnál is örök gond, hogy hova a fenébe tegyük a telefont hogy ne essen ki a zsebből és le is lehessen ülni a zsebben velük (többen ezért vettek iPhone SE2020-at, mert az befér rendesen a zsebükbe, hiány van kicsi de erős telefonokból)... Övtáska öltönynél nem játszik, a teló asztalra kipakolása meg maximum tinédzsereknél menő...

    A másik az az akku. Van ez a mánia a telefon vékonysággal. Különösen, minél prémiumbb egy teló, annál kisebb akkut pakolnak bele. Nekem marhára mindegy, hogy egy teló 8mm vagy 9.5mm vastag-e (különösen hogy a kamera modul mindből kiáll hátul, szóval egyik sem igazán vékony, és a kiálló kamera modul miatt mindet tokba ildomos tenni, akkor meg már pláne nem vékonyak). Jobban tetszik a Samsung M51 útja, belepakoltak egy 7000mAh-s akkut, cserébe lett 9.5mm a teló, ami bőven jó szerintem, és ez tényleg kibír majd egy töltéssel egy nap használatot (még ha játszik is rajta az ember). Az se érdekel, hogy 170 vagy 200 gram-e egy telefon, alig érezni a különbséget, aki nem bír el plusz harminc gramot az magára vessen :-) Szerintem mai telefonoknál 5000mAh-nak kellene lennie az abszolút minimumnak, és úgy 7500 körül a felső és csúcs kategóriás telefonokban (hiszen ezeknél várható hogy játszanak velül, full HD streaming filmeket néznek rajtuk, vagy más módon használják agyon őket, hiszen a prémium telót vásárlók általában nem azért akarnak 2-3x több pénz költeni a készülékeikre mert alig akarják használni őket)...

    Szóval csináljon már mainstream gyártó is végre 16:10-es, szenzor sziget és kerek sarkok nélküli, nagy akkus telefont (nagy akkusat már jó ideje kapni Kínában, pl. https://oukitel.com/pages/oukitel-k13-pro ebben 11000 mAh akku van). Oké hogy vannak akik vékony hosszúkás kis akkus könnyű telókat akarnak, de vannak akik nem. Minden gyártónak lehetne legaláb 1-2 évente egy széles-vastag-nagy akkus telefonja... Szerintem... Nem igaz hogy nem férne be az évi átlag 6-25 telefon mellé egy ilyen is a portfólióba...

Új hozzászólás Aktív témák