Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tegbashar

    tag

    válasz imi3est #23 üzenetére

    Ha csak a negatívumokról olvasol, magad is negatívnak fogod gondolni az egész folyamatot.
    Ami miatt nekem nagyon tetszik a kripto, az a politikafüggetlensége. Mikor 2010 körül kicsusszant "véletlen" az akkori pénzügyminiszterünk száján az "államcsőd" kifejezés, amitől nekem majdnem fél millával lett drágább a családi nyaralás.
    Nem dob fel a tudat, hogy a munkámért kapott ellentételezés értéke mások gazdasági/politikai érdekei alapján változik.

    Fentebb valaki negatív példaként említette, hogy a kripto pénzmosó pénz, azaz a kínaiak így mentik a vagyonukat az országból kifelé. Nem gondolnám, hogy ez pénzmosás, azt viszont gondolom, hogy ha ez lehetőséget ad egy kínai elnyomó rendszert kijátszani, akkor az sok pirospont a kriptónak.

    Az energiafelhasználás-hiszti pedig populáris annyira, hogy népes tábort hozzon az ellenzők oldalához. Aki akar utánanéz a világ energiafelhasználásának és szennyezőanyag-kibocsájtás alakulásának az elmúlt harminc évben. Nem azt a tendenciát fogja látni, hogy akár egyenes arányban nőtt volna a környezetszennyezés mértéke az energia felhasználással.
    Az erőművek és kiszolgáló rendszereik fejlődnek, mert igény van rá. A nagy közös projekt, az Iter meg 15-20 éven belül (erősen szerintem) lassan elkezdi eltörölni az energia-parát.

  • gabber01

    addikt

    válasz imi3est #23 üzenetére

    Nincs! Ez a válasz rá. Egy "bányász" (amúgy már a kifejezés is sértő a valódi bányászokkal szemben) sem fog erre neked értelmes választ adni, csak jön a mellébeszélés. Egyetlen funkciója van, amit meglovagolnak és ennek örülnek, az pedig a spekulációs és gyors meggazdagodás lehetősége. Már akinek ugye, mert aki későn szállna be, annak már elég rizikós is, mert relatív költséges már a beugró.

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

Új hozzászólás Aktív témák