Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tegbashar

    tag

    válasz imi3est #23 üzenetére

    Ha csak a negatívumokról olvasol, magad is negatívnak fogod gondolni az egész folyamatot.
    Ami miatt nekem nagyon tetszik a kripto, az a politikafüggetlensége. Mikor 2010 körül kicsusszant "véletlen" az akkori pénzügyminiszterünk száján az "államcsőd" kifejezés, amitől nekem majdnem fél millával lett drágább a családi nyaralás.
    Nem dob fel a tudat, hogy a munkámért kapott ellentételezés értéke mások gazdasági/politikai érdekei alapján változik.

    Fentebb valaki negatív példaként említette, hogy a kripto pénzmosó pénz, azaz a kínaiak így mentik a vagyonukat az országból kifelé. Nem gondolnám, hogy ez pénzmosás, azt viszont gondolom, hogy ha ez lehetőséget ad egy kínai elnyomó rendszert kijátszani, akkor az sok pirospont a kriptónak.

    Az energiafelhasználás-hiszti pedig populáris annyira, hogy népes tábort hozzon az ellenzők oldalához. Aki akar utánanéz a világ energiafelhasználásának és szennyezőanyag-kibocsájtás alakulásának az elmúlt harminc évben. Nem azt a tendenciát fogja látni, hogy akár egyenes arányban nőtt volna a környezetszennyezés mértéke az energia felhasználással.
    Az erőművek és kiszolgáló rendszereik fejlődnek, mert igény van rá. A nagy közös projekt, az Iter meg 15-20 éven belül (erősen szerintem) lassan elkezdi eltörölni az energia-parát.

  • tegbashar

    tag

    válasz dabadab #42 üzenetére

    Tulajdonképpen teljesen mindegy, hogy mit gondolsz, ez ténykérdés. Az, pénzmosás.

    Ha feltételezzük, hogy feketén szerezte a pénzét aki menekíteni akarja, akkor igazad van. Akkor pénzmosás.
    Ezt azért nem általánosítanám 1.3 milliárd emberre, mert az erős húzás volna. Tőled legalábbis annak látszott.
    Mert tudod, ha valaki olyan menti így a pénzét, aki mondjuk generációk óta dolgozik, kuporgat, most lehetősége van menekülni, azt nem kéne igy magas lóról megbillogozni.

    És ott a tényező, hogy esetleg, ami Kínában fekete gazdasági tevékenységnek van beállítva, az mondjuk nálunk legális tevékenység - ilyenkor mi van?

    És hisztizz az energia-problémádon, ha neked úgy tetszik, én maradok a saját ismereteimnél és tapasztalatomnál. Amik alapján nem izgulom halálra magam emiatt.
    A fúziót meg tudd be vágyálomnak. Az Európai Unió, USA, Kína, Oroszország, Dél-Korea, Japán, India nem ért veled egyet, hiszen ők finanszírtozzák a projektet. Gyakori az ilyen összefogás a vágyálmoknál.
    Te ezt úgy gondolod, ott ilyen alkimisták vannak, akik random atomokkal és energiákkal kísérleteznek hátha lesz valami?
    Nem lehet, hogy pontosan tudják mit akarnak csinálni, csak idő amíg kialakítják a szükséges technológiákat? És nem lehet, hogy ez a rengeteg új megoldás az élet más területén is látható változáshoz vezethet?

    [ Szerkesztve ]

  • tegbashar

    tag

    válasz dabadab #54 üzenetére

    Akkor ezt megbeszéltük. Érveid, adataid meggyőzőek, mint energtikus kevés vagyok én ahhoz, hogy veled vitázzak. Mert ugye az, hogy valaki elolvas egy wiki-cikket, nyilván szakértővé teszi az embert. Mint ahogy az most veled is megtörtént.
    Mielőtt nagyon felpörögnél azért felhívom valamire a figyelmed, amit simán ignoráltál:
    "A nagy közös projekt, az Iter meg 15-20 éven belül (erősen szerintem) lassan elkezdi eltörölni az energia-parát."
    Én erről ennyit írtam, nem pedig az, amire utalgatsz: holnap már szerződhetünk velük energia-vásárlás véljából.
    Sajnálom, de nem lehet mindenki perc-ember.

  • tegbashar

    tag

    válasz KROK640 #99 üzenetére

    Úgy érted aki képes bánni a pénzzel, tudja fialtatni és ezeket teszi is, azok ne csináljanak ilyet, mert neked ez nem megy?
    Furcsa a hozzáállásod.

Új hozzászólás Aktív témák