Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fokukac

    nagyúr

    Na, felraktam két napja a Pie-t.
    Szép-szép, meg minden. Kicsit mintha jobban bírta volna a telefon az akksival, meg mintha kevésbé melegedne.
    A gesztusvezérlés nem igazán jön be nekem, hülyeség, hogy ha balra húzod elsőre, akkor az asszisztens jön be...
    Ha pedig kikapcsolod a gesztusvezérelt váltást, akkor olyan, mint eddig, csak a kártyákat jobbra-balra lehet húzni, csak jó magasan, nehéz elérni egy kézzel, illetve most már erre a képernyőre is sikerült odarakni a google keresőcsíkját a kártyák alá, komolyan nem is értem, hogy miért. Nekem útban van, sokszor véletlenül klikkelek rá, ráadásul az app-váltásnál tényleg útban van, pont annyi helyet vesz el, hogy ne legyen kényelmes a jobbra-balra húzogatás. Persze értem, ha a gesztusvezérlés be van kapcsolva, akkor az alsó sávon is lehet jobbra-balra húzni, de ott meg a balra húzással van problémám - persze, lehet, hogy megszokható.
    Ja, és ha a gesztusvezérlés rajta van, akkor nem egy, hanem két mozdulat előhozni az appok listáját, ami szerintem szintén hülyeség. Ami még változott, és nem értek, hogy az akku-használatnál alapból nem írja az appok által használt akksi időt, hanem jobb fölső menüben kell belépni - ezt sem értem.
    Panoráma-fotózásnál kell még egy gombot nyomni, hogy elkezd, ez sem tiszta, hogy miért kellett.

    De ez mind csak szubjektív benyomás a használatról.

    Én ugye csak 3 hete vettem a telefont, tehát még kevés a tapasztalatom. Amin meglepődtem, az az, hogy a telefon bármely korábbi telefonomhoz képest nagyon melegedett. Elindultam otthonról, felszálltam a bkv-ra, és 25 perc múlva 40 fokos volt, síma olvasással, böngészéssel. Amikor csináltam mondjuk pár tucat panorámaképet, akkor felment 44 fokra is, tényleg szinte már sütött az egész ház. Oké, közben eleve 30+ fok a külső hőmérséklet, de ez azért akkor is elég meleg. Nem tudom, lehet, hogy csak be volt akadva a 8.1, nem tudom, hogy más is tapasztalt-e ilyet.

    Na, ez a része most mintha tényleg jelentősen javult volna a 9.0-val.

    [ Szerkesztve ]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

Új hozzászólás Aktív témák