Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bogyo74

    tag

    válasz bogyo74 #24468 üzenetére

    ... trim sikerült, ki is írta, hogy mennyi adatot trim-elt, de nem sokat segített ;-)

    Az mmcqd processzel kapcsolatban sok netes bejegyzésben NAND hibára panaszkodnak, de kb. ugyanennyi helyen cáfolják is, pontosabban kétségbe vonják, hogy az lenne.
    Panaszkodnak továbbá valami nagyon lassú NAND vezérlőre, ami lehet ok, és ami miatt az újabbakban nem okoz problémát.

    Találtam olyan, kb. 1 hónapos kernel patch-et, amelyik az mmcqd esetén állítja be, hogy idle módban írjon, aztán találtam olyat is, hogy ezt vissza is vonták :-)

    Tehát valami van, az biztos.

    Érdekes volt, hogy egy ideig, mikor tegnap használtam, beragadt a CPU frekvencia 47x MHz-re, és nem ment feljebb, még ha használtam sem, sőt, a governort sem tudtam állítani. Ebben az időszakban volt egy általános lassúság, amikor is használható, de lassú minden (arra nem emlékszem, hogy hány mag volt használatban). Aztán helyreállt, és onnan megint jól használható volt.
    A másik lassulás, amikor egyáltalán nem reagál semmire, akkor jó a CPU, de mmcqd fogja 100%-ban.

    Most itt tartok.

    Bogyó

Új hozzászólás Aktív témák