Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz eventus #10 üzenetére

    Jelenleg valós igények nincsenek, legalábbis nem általános értelemben, ami egy piacot irányíthatna, így mivel senki sem tudja mit akar, de még abban sem ért senki egyet, eladhatóvá válik minden, ami valamiben a "leg-", a lényeg, hogy számok legyenek mutogatva. Nem itt kezdődött, amikor elkezdték a legkisebb, legkönnyebb mobiltelefonokat elkészíteni, már akkor elindult, aztán dominált a megapixel-háború, azt átvette a kijelző-növelősdi kikövezve az utat a milliméter-, bár ma már inkább tizedmilliméter-háborúnak egy rövid kitérővel a pixelszám-sokszorozásra. Ennek áldozatul esett elsődlegesen a hosszútávú támogatás és több éves élettartam, aztán az oldalra kicsúszó QWERTY billentyűzet, a normális üzemidő, a stabil op.rendszer felhasználói irányítás alatt, normális multitaskinggal, a kommunikációt és produktív tevékenységeket előnyben részesítő funkciók visszaszorultak a szórakoztatásra szántakkal szemben (igen, a közösségi oldalak is szórakoztatásra vannak kihegyezve - az adatgyűjtés és profilozás, mint háttérben zajló főtevékenység mellett), egyesek kezében már a GPS is játék inkább, mint navigációs rendszer, és lehetne még folytatni.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    Kíváncsi vagyok kidolgoznak-e olyan belső felépítést, ahol már csak az áramkörök vannak az alaplapra integrálva, az SMD-k viszont elveszítve nevük értelmét az alaplap lyukaiban ülnek majd és az oldalaikkal csatlakoznak. Meddig lehetne úgy lemenni, ha minden a(z egyébként már az aktuálisnál vékonyabb, hajlítható) kijelző kávájába kerül és a kijelző alatt csak a szintén kilapított akku marad? 2 mm-ig?

    Szerk.: Oh, a francba, ezt elszúrtam, le kellett volna védetnem az ötletet, mielőtt kiírom nyilvános fórumra! :((( :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz #65755648 #34 üzenetére

    Egy szám van odaírva, nem pedig a gyakorlatban tapasztalható üzemidő. Pár rossz parancs a rendszerben vagy valamelyik szokásos kínai kémprogramban és lemerül 5 óra alatt készenlétben. De ideális esetben se bírja tovább 48 óránál ma egy átlag okostelefon nagyrészt készenlétben, holott ha nem akarnának mindenáron méretet és tömeget csökkenteni, mehetne négyszeres-nyolcszoros kapacitású akku bele, ha meg a rendszer átírásánál odafigyelnének, hogy ne zabálja még a menüanimáció is az erőforrásokat és a 3rd party programoknak se engedje ezt, 48 óra alatt akarva se merítenél le egy telefont.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz #65755648 #37 üzenetére

    Nem szeretem, ha valaki nem olvassa el, amit írtam, de azért válaszol rá...

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák