Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F4ther

    tag

    Nem igazán értem ezt a sok dünnyögést az árazással kapcsolatban. Hogy ha esetleg megnézitek az USD árakon kiadott videókártyák árazásának történetét (AMD, és Nvidia), amit éves szinten korrigáltok az USA inflációval, megkapjátok, hogy az árazás eléggé egy sávban mozog, persze attól függően, hogy belépő / közép / felső szint.
    Azt is hozzá kell tenni, hogy a Magyar gazdaság nem éppen a csúcsán van, és még most sem értük el a 2005-ös bér vásárlói érték szintet, ha inflációval korrigált értéket vesztek figyelembe USD devizában számítva (De EUR-ban is megtehetitek ugyan ezt). - Nem fogok belemenni a részletekbe, de nyugodtan meglehet nézni az összes statisztikai adat hozzáférhető szabadon. Igaz, hozzá kell tenni, hogy 2010 óta a KSH adatai többnyire az "Ország keze felé" húz, tehát a cudar valóság lehet pár százalékkal rosszabb is akár.
    Tehát ha úgy érzitek, hogy drágább mint régen, ez helyén való, viszont attól függetlenül, nem drágultak, csak a mi (Magyar) szempontunkból kerül többe :) (Amire még a mostani válság is rádobott egy lapáttal)

  • F4ther

    tag

    válasz utpcat #208 üzenetére

    Csendben megjegyezném, hogy én az új bevezetéskori MSRP-s árakat USD-ben vettem alapul. Használt piac sokkal volatilisebb ennél, és sokkal árérzékenyebb csoport. De ahogy elmondtad, ezek szerint ott is erősen érezni az inflációt.

  • F4ther

    tag

    Szerintem, a legtöbb Amerikából importált termék esetében igaz, hogy sokszor 1:1 arányban váltják az USD-EUR-t. Tehát ha ott kinnt, 540 USD, akkor az Európában már valószínűsíthetőleg 540 EUR induló árral fog szerepelni. (Az új NV kártyák esetében csak az FE RTX 3070 ami 500 usd, azt itt nem igazán kapni tudtommal)
    Erre rájön a vám, és a HUF árfolyam. Ami jelen esetben az aktuális EUR vételi árfolyam, nyugodt szívvel számolhatunk 380 huf váltási értékkel az aktuális helyzetben.
    Tehát ott tartunk, hogy ez így alsó hangon 260ezer huf. És ez teljesen reális. Ebben nincs benne haszonkulcs, árfolyam kockázati tényező, logisztikai költségek..

    Az más kérdés, hogy jelenleg készlethiány van, ezért a néhány meglevő darabot, akár többszörös áron forgalmazzák, mivel igen, van ilyen réteg is, akik megveszik mert kell, és megtehetik hogy megvegyék. Mivel a boltok is pénzből élnek, ezért ki fogják használni a helyzetet. Kereskedők, úgy gondolom ezzel nem lehet őket hibáztatni, mivel ez egy teljesen reális és logikus gazdasági döntés.

    Tehét szerintem érdemes megvárni, amíg lesz megfelelő szintű ellátás, és akkor stabilizálódik az ár, és akkor lesz mondjuk egy RTX 3070-es 260ezer huf.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák