Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    A hülyeség határtalan, a "Zoltán"ok mindig tudnak valami újat mutatni :

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz sh4d0w #7834 üzenetére

    Egyébként az is fura nekem, hogy a Windows még mindig mindent betegesen a C-re rak (ahogy a legtöbb játék telepítési helytől függetlenül a C-re rakja a mentéseit, ráadásul jól elásva). Olyan mintha még az 1-2-4TB-os meg SSD + HDD rendszerek világában is csak egy partició létezne...

    Egyébként az öcsém is szépen akkurátusan mindig mindent a Win asztalra pakol. Aztán ha omlik a rendszer, akkor ingyen de tegnapra rohanjak át, és mentsem meg az asztala tartalmát. Amit kimentek neki mondjuk az E meghajtóra, ő nem is nagyon másol vissza, kitermel újabb asztalokat, és már vagy 6-7 teljes asztali mentés ott van neki az E meghajtón...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz opr #7835 üzenetére

    Sajnos ez pont így történt.
    Szerintem rájöttek, hogy akármilyen szart erőltetnek a userekre azok úgyis elfogadják.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Alg #7850 üzenetére

    Az RTL most amúgyis lefogja a böngészőt, próbáld chrome-al.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Moleman #7870 üzenetére

    Nekem csak 170GB-t sikerült hasonló módon nemrég

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz qnadam #7871 üzenetére

    Egy haveromnak van ilyesmi laptopja (ami durván néz ki a 32GB RAMos I7-es asztali mellett), hogy 1266 vagy 1400MHZ-es Pentium III Tualatin, 512MB RAM meg 80GBGB HDD... teljesen korrekt, újszerű állapotban, mindene működik, töltővel, jó akksival. Windows XP van rajta, azzal még tökéletes, amíg nem akar netezni vele az ember :D
    Lehet majd szólok is neki, hogy valami retrózó gyűjtőnek adja el, mert az ilyeneknek ha jók, szerintem lassan már értékük van ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Moleman #7904 üzenetére

    Jah nálam is így volt ez pont. Az Athlon XP-n az 5000RPM-el ordító entillátor mellett simán aludtam, mert jött a torrent, vagy mert végre viszik a torrentet...
    Aztán persze volt a mostani gépházam az előző géppel, kezdetben fényárban úszott, aztán szépen kikötögettem mindent, sőt, a HDDt átrkötöttem a power ledle (egy kis piros pont) mert amőgy egy bazi nagy kék fénycsík villogott a ház elején, ami erőpsen házi disco jelleget kölcsönzött a konfignak, pláne amíg a többi világítás is rajta volt. (sőt, inklább karácsonyfa).
    Ez a gépem már csendes és sötét. ha RGB-s cuccot veszek, akkor is le lesz kapcsolva szvsz minden fény.
    (a billentyűzetem világít de a a gépelést könnyebbíti meg)

    Most meg a szinte összehasonlíthatatlanul halkabb és sötétebb gép se mehet, ha aludni akarok.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz pn4hvq #7966 üzenetére

    nekem is volt olyan munkahelyem, ahol szabadnapomon kellett beugorjak 4(!) órányit, meg olyan is, hogy szombaton kellett mindezt megcsináljam.
    Viszont én cserébe másik oldalról is használtam ezt a rugalmas munkaidőt, volt olyan (reggel 9kor kezdtem elvileg) hogy reggel fél 9kor szóltam be, hogy ma "nem érek rá" bemenni, meg olyan is, hogy reggel negyed tízkor közöltem, hogy ma csak délig vagyok, mert utána dolgom van. Nem sűrűn, de megtehettem. Tehát a dolog működött vica-versa is.

    Na most gondolom X meg Y neked nem főnököd, így az efféle "bartel" nemigazán működik. De meg lehet nekik mondani, hogyha te szabadságodon nekik ugrálsz, akkor az a minimum, hogy 2-3 liter jóminőségű házi pálinka / 10/20 ezres a zsebedbe / hétvégén meg ő megy hozzád betonozni... Szerintem eléggé hamar leszoknának rólad.

    Vagy rengeteg mindent kapnál. Most erről bevillant még egy story, amikor a nyelviskolában dolgoztam, az 5-e környékét mindig imádtam. Ugye akkor jöttek a diákok befizetni mindig az órákat, aztán olyankor volt aktuális a különféle szívességek megjutalmazása is, ami legtöbbször csoki / üveg bor / 500-1000ft pályán mozgott. Egy idő után már táskával kellett járjak olyankor munkába, mert nem volt ritka, hogy 2-3 üveg borral és ugyanannyin csokival tértem haza.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz pn4hvq #7978 üzenetére

    "Ja, "fejemhez vágták", hogy el tudtam volna vinni a 3 gyereket magammal. De mondom se gyerekülés, se semmi (és még mindig szabadságon vagyok)"

    '90-es évek legelején anyám a városi tvnél dolgozott. Mikor jött a téliszünet, akkor anyám elakart menni szabadságra de a főnök közölte, hogy szó sem lehet róla, meg nem tudják megoldani a helyetesítését. Anyám kérdezte h akkor engem meg öcsém hová rakjon mégis? Erre azt mondta a főnök, hogy hát vigyen be minket magával.
    Ma lehúztunk egy 8 órás műszakot anyám melóhelyén... Másnap reggel mikor indultunk volna ismét be, a főnök telefonált, hogy megtudták oldani a helyetesítést, és hogy anyámat kiirták szabira jan 3-ig. :D
    (az igazsághoz hozzátartozik, hogy anyám azt mondta aznap reggel mikor bementünk, hogy "ma nyugodtan rosszalkodhattok fiúk, míg bent vagyunk" - nekem meg öcsémnek meg ezt nem kellett kétszer mondani :D )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Beba Snake #7988 üzenetére

    "Popónak simán leírtak volna 2-3 halott konyhásnénit, csak hogy a faterja továbbra is nyugodt maradjon." - na itt teljesen kiégtem :D Jók ezek a storyk, ezért is szeretem ezt a topicot :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz pn4hvq #8013 üzenetére

    Na, ez viszont így eléggé szívás.
    Akkor nem maradt más, minthogy teljesen fel vagy háborodva, hogy mit akar tőled a szabadságodon / munkaidőn kívül, és esetleg(!) elmagyarázhatod neki, hogy MAGÁNEMBERKÉNT segít(het)sz neki de akkor 3 liter pálinka / 10 ezres a zsebedbe / hétvégén meg ő megy hozzád betonozni. És nem, mivel magánemberként segítesz neki, nem mehet a főnökséghez panaszra. Na akarja a segítséget vagy sem? Úgyse fogja akarni...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Kisgépkezelő #8018 üzenetére

    Ezt a munkaidőkeretet sosem értettem. Eltudnád magyarázni nekem mint kívül állónak, hogy mi a lényege, meg hogy működik?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz pn4hvq #8022 üzenetére

    Igen, pontosan ez meg az árnyoldala ami nekem is eszembe jutott.
    Pedig bér szempontjából nagyon nem mindegy.
    Annak idején diákként a mekiben (is) dolgoztam, és mindig délutánra/estére voltam beosztva, meg az összes péntek-szombat-vasárnap este tuti, hogy én voltam beosztva. De mindig erre akár fogadni is lehetett, véletlenül sem volt egy szabad sem ezek közül. Haver csaj (aki mellesleg eléggé dekoratív) szintén ott dolgozott, állandóan hétköznap délelőttre volt beosztva és fillérre pont ugyanannyi órabért kapott végig mint én.
    Amikor ezt megemlítettem jó két hónap után ott egy közép vezetőnek, hogy nemigazán örülök, hogy két hónapja mióta itt vagyok minden péntek-szombat-vasárnap az enyém, akkor ígéretet kaptam, hogy a probléma meg lesz oldva. Két nap múlva kirúgtak azzal a kifogással, hogy a három hónappal korábbi közgyűlésen is felemrült a nevem h állandóan baj van a munkámmal, meg most is, meg beleakarok szólni vezetőségi döntésekbe. Ugyan érveltem hogy 3 hónapja még ott sem dogloztam, de nemigazán érdekelte őket. Őszintén szólva nem is sajnáltam ... :)

    Akkor értem már, hogy haverom miért panaszkodik, hogy 1 hónapja heti hét nap dolgoznak, és még valószínűleg kevesebbet is fog kapni.
    Jó magyar kkv...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz bambano #8035 üzenetére

    Miért tettem volna?
    Másnap apám bement hogy mégis mi történt (szerintem nem nagyon hitte el nekem) mikor a kisfőnök közölte vele is, hogy 3 hónapja folyamartosan panasz van a munkámra, akkor rögtön hitt nekem, mivel tudta h két hónapja melüzok ott.
    De most az, hogy azt mondják (ha csak 2 hónapja is) hogy "panasz" van a munkámra azt elég nehéz megfogni, pláne ha félelmből 1-2 alkalmazott is tanúsítja.
    Munkabéreem nem maradt el, megkaptam ami járt, csak az állásomat veszetettem el. Diákként sok mindent nem tehettem. De nem is nagyon akartam, örültem, hogy maradt valamicske a nyáriszünetemből iskolakezdés előtt. :)

    (pár nap múlva haver csaj felmondott, mondván h egy kis nyári szünet neki is kell)

    Egyébként számomra ez is egyfajta bizonyíték volt arra, hogy a paygap nemigen létezik, legalábbis vendéglátásban.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Armagedown #8042 üzenetére

    Nem, ez tévedés. Csak bemerem vallani amikor megszívom.
    Na meg gyakran vagyok rosszkor rossz helyen. De ez csöppet sem jelenti azt, hogy élvezem is. A mazochistához pedig ez ugye alapfeltétel.

    bambano :
    16 évesen azt sem tudtam, hogy mi az a műszak pótlék, meg hogy jár. Csak zavart, hogy nem tudok hetek óta kimenni a haverokkal mert mindig megkapom a péntek-szombat-vasárnapot fixen délutánosba, meg ezenkívül még heti 2 napot, ofc azt is délutánosba. (mindig az volt a keményebb mint a délelőtt, így duplán szívás volt).
    dingdongkng leírta a diákmunkával kapcsoltban amit tudni érdemes, illetve hogy kb mennyi jogom és lehetőségem volt, de biztos perelhettem is volna, és szembe se röhögnek.

    Azért örömmel látom, hogy lesz majd egy bölcs ember akihez fordulhatok, ha úgy érzem nehezedik az élet. Megjegyzem ezt és, köszönöm ;)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Moleman #8044 üzenetére

    Na.. de egyébként vendéglátásban is ezt tapasztaltam. ha alapbér esetleg ugyanaz is, a borravaló simán a többszöröse.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz MasterDeeJay #8053 üzenetére

    Még ígyis jobban jártál mint kis falumban az iskola, művelődési ház és óvoda egyes dolgozói. Olyan 2011-2012 körül (ha jól emlékszem) volt az divat, hogy gondnokot, karbantatrtót, takarítót, konyhásnénit, ilyesmiket, kirúgdostak, majd kocc ugyanarra a pozicióra visszavettek, de már mint közmunkást (így ugyanis már az állam fizette a bérüket, és nem az ökormányzat). Anno hatalmas felháborodás volt belőle, aztán valahogy elhalt a dolog, és sokan folytatták a korábbi állásukat immár közmunkásként, szerintem van aki mai napig. :(
    Pedig ez ugye gyakorlatban azt jelenti, hogy egyik napról a másikra megfelezték a fizetését, plusz elveszít évente tizen pár (életkortól függően) nap fizetett szabadságot.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #8065 üzenetére

    Tudod ki dolgozna neki ingyen? Szerintem arra gondolsz inkább, h nincs bejelentve, de dolgozik, és közben kapja a munkanélkülit is ...

    Egyébként ez nem csak magyar specialitás, Cipruson ugyanezt csinálják a görögök. (a bolgár és saját munkaerőikkel egyaránt)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #8078 üzenetére

    Mármint úgy érted, hogy akkor 3 hónapig csak a segélyt kapja és mégis ott dolgozik? Hát vannak még naiv emberek...
    Én arra a 3 hónapra max lopni járnék be... vagy másnap ott lenne a nav, a sajtó, a szellemirtók...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #8122 üzenetére

    Nagyon tévedsz!

    Amikor a Balatonon dolgoztam (sok-sok éve, diákként), akkor volt egy táblázat, amibe be volt írva név szerint, hogy ki hol és melyik nap, mennyit dolgozik. Be volt írva, hogy X hétfő-péntek 8-4ig, Y hétfő, szerda, péntek, vasárnap 14:00-22:00 stb.
    És volt a kisfőnök akinek hétfő vasárnap 0-24 volt beírva az egész szezonra. Eleve más órabéren volt mint mi, de azt erősen kétlem, hogy 0-24ben bent lett volna. Már csak azért is mert heti 3-4 alkalommal láttuk napi kétszer 1-1 órára ...

    Na, ehhez hozzátartozik még, hogy a vezetőség úgy 2 hét után rájött, hogy milyen nagyot tudnának spórolni :
    úgy, hogy az idle időket szépen kivették mindenkitől. pl én voltam reggel 8-tól este 8ig, az 12 óra. De ha kiveszik az idle időket (pl az ebéd után és a vacsora közötti időt) akkor pillanatok alatt csak 8 órád maradt. A délelőtti 1 óráddal meg a délutáni 3-al nem nagyon tudtál mit kezdeni, mivel a szállás elég messze volt ahhoz, hogyha hazamentél már fordulhattál is vissza. így kollégával a raktár körül lógtunk, és zabáltuk a gyümölcsöket meg a jégkrémet állt:D általában az ilyen időkben.

    Jéghegy csúcsa volt, hogy ugye ki kellett adják a heti két pihenőnapot, és egy idő után kitalálták, hogy a szállás csak akkor van "ingyen" amikor dolgozol, szabadnapokra nem vonatkozik (persze a két napodat sosem egymás mellett kaptad ki) olyankor neked kell fizetni érte, ami kb 1 napi munkabérednek felet meg. Tehát így volt a héten két nap mikor nem kerestél, meg még két nap, amikor erre a nem kerestél napokra termelted ki az állás költséget, így maradt 3db 12 órából 8-ra visszavett (de gyakorlatilag 12 órás) napod. így lett a heti 72 órából (eleinte lehetett 6 napot melózni) heti 24 kifizetett óra, úgy hogy 32-t dolgozol érte ténylegesen (+ az idle órák amiket bent töltesz). Ez leginkább engem meg egy másik kollégát érintett (a többiek helyiek voltak / megoldották ismerős, nagyszülő stb). Kolléga 40kmre lakott, mondta h rendben akkor szülők és kocsi.
    Én meg egy át nem aludt éjszaka után, másnap, könnyes búcsút vettem a Balatontól, és bő 3 héttel a tervezett idő előtt hazatértem.

    Távozáskor azért megkérdeztem, hogy hogy lehet hogy valaki még mindig 0-24-ben van? és azt a választ kaptam "mert az Imin nem lehet spórolni".

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #8142 üzenetére

    Ha minden ilyet (pláne már diákként) beperelek, akkor mostanra már munkaügyből jogi doktor lehetnék :D
    Két féle ember ovlt ott, akik protekcióval kerültek oda (ők voltak az egyenlőbbek) és akik a normál úton, ők csak egyenlők (egymással).
    A legjobb amit megtehettem, mikor bevezették ezt az eljárást akkor otthagytam őket, szó szerint egyik pillanatról a másikra.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    Egy másik topicban írt postom miatt jutott eszembe :

    Ha legközelebb vakaki azt mondja h nem kell nagy dolgokra a gép csak játékra :
    Volt egy gépem, egy magos Dothan Celeron 1700MHZ, 768MB RAM, 320GB 4500rpm HDD.
    A félév alatt sem tudtam egyszerűen megszokni azt, de nem és nem, hogy egy böngész TAB váltás szó szerint egy perc volt, és maximum 3 TABbal lehetett működni. Az asztal megjelenítésénél láthattam ahogy szó szerint soronként rajzolja ki a képet. Szvsz ilyen sebességhez NEM lehet hozzászokni.

    Ellenben retro játékok (pl Midtown Madness 1-2, Rally 2000, Carmageddon 2, Unreal Tournament '99, Red Alert 2) viszont kiválóan mentek rajta szaggatás mentesen, élvezhetően. :)

    Ma már eljutottunk oda, lassan, hogy a netezéshez keményebb gép kell, mint némelyik játékhoz (ha 20 éveseket nézünk), és ha azt mondja a kedves megrendelő, hogy "áh csak játékhoz kell" akkor tudjuk, hogy lehet a lightosabb gép, nem kell olyan kemény XD (aztán meg is érdemelné némelyik kedves megrendelő aki ilyet mond, hogy csak 20 éves játékokkal tudjon játszani)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz tope #8157 üzenetére

    Pontosan így van ahogy mondod. Meg ha megnézi az adott játék gépigényét az sem mond neki semmit. Esetleg látja, hogy több vagy kevesebb a RAM, de a proci és a VGA homály nekik ...

    A másik meg az, hogy tényleg 40 ezrekbe gondolkodnak, meg várják el, hogy 3-4 év múlva is menjenek rajta a játékok, mert milyen kurva sok pénz már az is... aztán 200 ezerért a felni a kocsira meg nem pénz.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Diabolis #8155 üzenetére

    Ez is ismerős :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #8166 üzenetére

    Azt én is imádtam.
    Az én anyám a Mafia 1-et kormánnyal. Nagyon tetszett neki :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Lenry #8168 üzenetére

    Hát ha szelektálni akarom a hülyéket ez még kedves is.
    Rá kell bólintani, ha tud 40 ezeért akkor ok, legyen az, ő a főnök. Játékra kell? Ezzel is lehet játszani (persze miután vázolad h nem kéne).

    Aztán mikor sír, hogy nem megy a GTA meg a többi :
    KROK : Akkor felteszeme a Super Mariot (metg régebbi játékokat)
    vevő : De azok nem kellenek, nem azzal akar játszani a gyerek
    KROK : akkor nem játszik, lesz ideje elmenni diákmelóra és összekeresni több pénzt egy játék gépre

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz KROK640 #8241 üzenetére

    oh, ha már itt tartunk :
    Nekem az összes(!) gép upgrade-t, saját zsebből kellett finanszíroznom. Ez kezdetben mindenféle diákmelóból ment, meg abból a szerencsés helyzetből, hogy szüleim eltartottak, és akkor anyagi szempontból szerencsés volt az is, hogy barátnőm sem volt. Úgyhogy pár havonta mindig változott valami a gépen. Mondjuk 1999-2003 amúgyis az az időszak volt, amikor érdemes volt kb évente kicserélni a komplett gépet, akkora fejlődések mentek. 4 év alatt a 300-as Celeronoktól eljutottunk a 64 bites Athlonokig, nem csoda, hogy akkoriban talicskával kellett hordanom a pénzt a gépbe.
    Tulajdonképp örülök neki, hogy lelassult a fejlődés (úgy 2005-2006 körül) vagy legalábbis a játékok gépigényen nem nőtt olyan mértékben (a konzoloknak köszönhetően) mivel ma már tarthatatlan lenne a megélhetés és barátnő mellett, hogy évente teljesen új gépet vegyek. írom mindezt úgy, hogy hogy a gépem alapja amiről most írok 6 éves 7 hónapos és 1 napos. Azóta volt fejlesztés persze (VGA csere, RAM bővítés, + winyó, meg SSD bele, meg monitor csere) de az alaplap, proci, hűtő, ház, ODD ilyesmik még mindig ugyanaz mint amikor megvettem. (Sőt, a ház valójában sokkal régebbi 12+ éves).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz koby11h #8174 üzenetére

    Na, pont ugyanez esett meg Tibi haverommal is. Vett egy I7-es laptopot, 8GB RAM, GTX960M (asszem). Fél milliós gép volt, persze áruhitelre meg részletre, és nagy büszkén elhozta hozzám.
    Nélam is az i3-4330/8GB RAMmal meg egy GTX950-el kellett szembenézzen a csoda laptop. És ment a pislogás mikor csúnyán lehagyta a gépem az övét. Mindezt úgy, hogy neki nemigen bővíthető a gép, és még sok százezerrel tartozott is miatta.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz koby11h #8184 üzenetére

    Na mondjuk enenk van a másik véglete is. Mikor mondjuk azt mondja 150 a keret, te azt mondod 159-ből olyan gépet csinálsz ami jó lesz, és akkor azt mondja h annyit már nem fizet érte, sőt legyen inkább a keret csak 110...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Lenry #8201 üzenetére

    Itt detto ugyanaz van.
    Pontosabban két réteg van és ez az egyik.
    Van egy srác, mikor megkapja a fizetését akkor 1 hétig mindennap a helyi kajáldában eszi a nagy tálakat, meg menüket, utána meg 3 hétig kenyérre is alig futja neki.

    A másik amit még látok, az, hogy marék számra veszik a kaparóst. Aztán ha valameyiken véletlenül nyer vagy 1000ft-ot, akkor rögtön még hármat kér, mert nyerésben van... nem fogja fel h ez nem így működik.

    Amúgy ezek az emberek valüszínűleg utálják a munkájukat (még ha nem is mutatják/mondják) és amikor fizetést kapnak, akkor kell azonnal valami "jutalom", hogy ki tudják bírni, meg maradjon a kitartásuk és a motivációjuk arra h másnap is bemenjenek dolgozni.

    Életemben egyszer csináltam ilyet, hogy megvettem mindkettőt mert tetszik. Ez cipő volt, és abban az időszakban tettem amikor havonta 180-200ezer ft-ot tudtam félrerakni. Mentségemre legyen mondva, hogy 47-es lábam van, és igen nehéz cipőt vásárolnom emiatt (a legtöbb helyen 44-45 körül végetérnek a méretek) szóval örültem, hogy végre van kettő.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Kisgépkezelő #8207 üzenetére

    Mikor elmentem a Balatonra dolgozni, akkor első este én a szállásra menet tévedtem el. mentségemre legyen mondva, hogy előzőleg kocsival tök sötétben vittek fel, mellesleg egy nagy erődben volt a szállás. vagy 15db ugyanolyan épület szanaszét szórva az erdőben. És mikor első nap elindultam dolgozni véletlenül sem jegyeztem meg h melyik épület az enyém, így vagy 1,5 órát jaszkariztam az erdőben tök sötétben mire végre sikerült rájönnöm, hogy melyik az én épületem (a sarkánál volt egy eldobott sörös doboz, az reggel induláskor feltűnt és az vezetett végül nyomra).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Lenry #8246 üzenetére

    Hm, szép. Mondjuk az azért egy I7-es :D
    De igen, ez a szerencse, hogy ma még egy 7-9 éves géppel is el lehet lenni.
    - nekem ez a negyedik VGA benne :D (igaz ebből az első az integrált volt)

    De annak kapcsán, hogy olvastam, hogyan raktad össze a géped, eszembe jutott, hogy nekem hogy lettek meg a cuccok. Egy csütörtök estére érkezett meg minden. Pénteken hozzá se nyúltam, mivel tudtam, hogy este buliba vagyok hivatalos, és ha nekilátok melóból hazaaesve akkor szerelés + telepítés úgyse tudom abbahagyni, tehát éjfélre se indulok el itthonról. (az előző két gépemmel így jértam) illetve egész este a gépen agyalnék. Majd hazaszivárgok, a 22:40-essel, jól kialszom magamat és másnap kora reggel összerakom a gépet! Szólt a jól hangzó terv a fejemben, valójéban végül hajnalig maradtm... és másnap délután fél 3 fele galaj másnaposan láttam neki a gép összerakásának a "na szereljük össze ezt a kib*szott űrtechnikát" mondattal megnyitva a műveletet. Persze pasztám véletlen sem volt, így abból maradt a gyári.
    De vasárnap már egész nap csapathattam :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #8247 üzenetére

    Közel jársz, azaz részben igazad van :
    Technikailag talán az egyetlen ismerősöm akinek igazolt lenne a laptop, lévén ő három város között ingázik munkája és a családja miatt.
    CSAKHOGY : Vett a laptopba nemrégiben egy 4TB-os SSD-t, sok százezer ft-ért, és azóta a gép "túl drága" lett ahhoz, hogy hogy hordozza, úgyhogy letette a munkahelyén mondván ott van a legnagyobb biztonságban, és azóta gyakorlatilag "asztali gép"ként szolgál.
    Szóval mára elmondhatjuk, hogy ő sem hordozza a lapost ...

    @bebasnake : Na időgépnek se mondtak még :P elkezdem ahol abbahagytam és szép sorban reagálok.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Lenry #8254 üzenetére

    Nos nekem is Tibi haverom a nagy Tippmixes, mondjuk ő egyszer 13 millát nyert. Vett kocsit, meg akkor lett neki 4TB-os SSD a laptopba (előző postom), új telefon, meg török ország, meg svájc, meg Dubai, meg khurvázások, és persze még sok-sok tippmix, meg minden egyéb szerencsejáték. kb 2 hónap alatt odalett az egész, de annyi esze nem volt h befektesse, vagy vegyen mondjuk valahol vidéken egy lakást.
    Egyébként ő mondta hogy ennyit még sosem nyert, de ha visszagondol, akkor az elmúlt 10 éven, mióta játszik, kb ennyit is bukott.

    Újabban Feri haveromnak ment el az esze : Elég sok hitelt felvett, és most már mikor a legutóbbi is kezdett fogyni (és fél milla alá csökkent a pénz), és már nem kapott több hitelt, akkor megszületett a nagy ötlet (szerintem a barátnője fejében) : a maradék pénzt felteszik tippmixekre és akkor majd meglehet csinálni a nagy nyerést. Szintén 30-40-50ezreket pakolt(ak) fel, eleddig sehol semmi, de már vagy 3 kiló odalett. Inkább spórolni kéne, de hiába mondom ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Moleman #8268 üzenetére

    Persze, úgyis jobban tudja, meg én leszek az irigy ha bejön neki.

    Egyébként én is írom a bulizási költségeimet már évek óta (mást nem, de ezt igen).
    Azt tudtam megállapítani, hogy még 2011-ben 2300ft átlagosan elég volt egy estére, most 3600ft kell ugyanazon a helyen, bár kicsit többet is iszok egy este. Viszont havi szinten 30%-al kevesebbett járok ki, így kb most is annyit költök erre mint 9 éve ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz bambano #8274 üzenetére

    És ő is kevesebbet tankol gondolom :P

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #8277 üzenetére

    Nem mindegy, hogy hová jársz, meg hogy csinálod.
    Cipruson emlékszem, mindenki panaszkodott, hogyha átmegy Aiya Napára 50-100 euronak huss egy este.
    És csodálkoztak, mikor mondtam h nekem meg 10 eurból megvolt az este... Aztán felvilágosítottam őket, hogyha elég jóba vagy a személyzettel, akkor nem feltétlenül a teljes belépő áron kell bemenni, (meg h a Tsokkos badge mire jó) vagy éppen hogy nem hülyeség a hotelből/kisboltból vételezni némi piát és benyomni az arcba mielőtt bemész a szórakozóhelyre, ás máris sokkal kevesebbet kell sorba állni és költeni.
    nem kell 50 eur-t adni egy random csajnak, hogy kiverje a farkad. (egyik kedves kollégám pl volt h megcsinálta, nem is egyszer).
    Na és hazafelé bármennyire is csábító a taxi, ha a busz 20 percenként jár 20 perc menetidővel (hajnalban kb sehol sem állt meg) 2.5eurért, sokkal gazdaságosabb alternatíva mint a taxi 17-18 perc menetidővel, alkohol szinttől függően 30-50 eurért.
    Emellett számos olyan trükk van az éjszakában amivel lehet szerzeni egy-egy ingyen piát.

    nekem volt olyan hely Protarason (pl a Flóra) ahová 4 eurral a zsebembe is bemertem ülni, tudtam h nem lesz baj :)
    (itt ugye megint az is közbejön h mennyire ismered a személyzetet és a törzsvendégeket).

    Nyilván ha pesten leszórsz egy vadidegen helyen, én sem tudnék csodát tenni, de Debrecenben tudnék olyan scenariot mikor te is megúszol 4 ezer alatt egy estét.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz bambano #8286 üzenetére

    Na, nálam meg ez nem gond. Ugyanis ok, hogy néha mer nagyot álmodni, de az mindig megvan velem beszélve. Magától még elméletben sem kezdi el költeni a pénzemet. Sajnos sajátját viszont tudja, az utóbbi 2 évben folyamatosan anyagilag "épp kisebb bajban van". Amikor beszéltem vele, hogy hogyan tudná optimalizálni a költségeit, akkor közölte, hogy van egy bizonyos életszínvonal amiből már nem akar lejjebb adni.

    Viszont volt egy korábbi barátnőm, ő piszkosul szerette szórni a pénzt, ha az övé elfogyott (apuci gyakran pénzelte, havi szinten lazán kapott 100K zsebpénzt) akkor természetesen az enyém jött volna, ha hagyom, ilyenkor mentek a nagy sírások, boci szemmel nézések; majd egy napon közöltem vele, hogy jobb ha keres magénak egy politikust vagy rock sztárt, mert anyagi igényeit tekintve melléjük való. Ekkor már ugye az is felmerült h hitelt vegyek fel, én meg úgy voltam vele, hogy ez nem lehet megoldás... Erre Feri haverom járt így vagy 2 évvel később (és ő most sem küldte elk a csajt, majd Tippmixből megoldják)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Beba Snake #8288 üzenetére

    A tipikus példája a "felfelé bukásnak", láttam már pár ilyet én is

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #8291 üzenetére

    Igen, ez valóban veszélyes egy mondat, de tényleg van egy színvonal amiből az ember már nagyon nem akar lejjebb adni. (pl azért mert viszonylag sok jutalom faktortól szabadulna meg miközben relative kevés pénzt spórolsz; lásd pl amikor 2020-ban még 4GB RAMmal veszi valaki a gépet, mert 8GB-val 4ezer ft-al drágább lenne... )

    valahol megértem a dolgot, mivel ott van a kutya elásva, hogy karrierje vett egy negatívabb fordulatot ami miatt havonta nagyjából 100-assal kevesebb pénzből kell meglennie, és valahogy nemigazán akarja tudomásul venni. Kezdetben ugye jött a spórolt pénzhez való nyúlás, aztán amikor nincs akkor jön az arcraesés :( Ami közvetve de bizony engem is érint.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Migráns #8299 üzenetére

    Nálam ez úgy ment, hogy anno mikor elkezdtem rászokni mindnekiazt mondta, hogy jajj majd mikor rájövök milyen sokba lesz bánnni fogom. Igen ám, de akkor havi 1 dobozzal is elég volt, ami meg 250ft volt, szóval nem volt érv. Aztán csúcsidőban havi 16 ezret költöttem rá. Akkor napi 1 doboznál tartottam. Akokr visszább vettem heti 2 dobozra.
    majd egyszercsak jött egy időszak amikor piszkosul elkezdtem rá sajnálni a pénzt. Ez volt a fordulópont, amikor gyakorlatuilag mindenféle segítség nélkül leszoktam.
    mondjuk nem teljesen, mert buliban még most is előfordul hogy rágyújtok, de csak (többedik) pia mellé.
    Ami szomnorú érdekesség, hogy mikor leszoktam eleinte még találtam 1-2 ezrest randomba a zsebeimbe, de egy ideje semmi de semmiféle megtakarítást nem jelentett az, hogy leszoktam. (Sőt, ugye ugyanez jött ki a heti 3-ról kettőre csökkentett esti kijárásokból is).
    Hízni viszont én is híztam :( ami felfelé billentette a vérnyomásom, és azt a faramuci helyzetet hozta elő, hogy semmivel nem érzem magam egészségesebbnek azóta.. .sőt... (jó ebben benne a hízás). Pénzem sincs több .. .:(

    (#8302) Kisgépkezelő : "gyébként nekem mindig az volt az elméletem, hogy cigire a pénzt nem megkerese az ember, hanem az úgy valahogy lesz, terem, materializálódik, vagy előbukkan egy másik dimenzióból. Egy dohányosnak akkor is van cigije valahonnét, ha egy forintja sincs de olyat ritkán látok, hogy abbahagyná és hirtelen lenne tőle. Voltak a felmenőim közt erős dohányosok akik mára abbahagyták, de ahhoz képest, hogy elvileg mennyit tudnak ezzel megtakarítani, nem lettek semmivel sem előrébb, úgyhogy én úgy gondolom amikor már nem volt szükség rá, nem is termett tovább a cigipénz. :D"

    Valahogy ezt érzem én is ... Sőt, tudom, hogy amikor annyira nincs szükség a pénzre, akkor GONDOLOM kevesebb munkát vállalok , a több szabadidőt tartom szem előtt, nem vállalok el mindent. (na meg ugye a topic témáját adó kedves kliensek is megfogyatkoztak, szóval tényleg nem "terem" úgy a pénz :( )

    Egyébként pl akármikor kérdezték h miért nincs még gyerekem, azt szoktuk mondani, hogy ahhoz pénz is kell (mert kell) erre többektől kaptam azt a választ : "ha gyerek is lesz, pénz is lesz". Lehet h agyerek esetén is így "terem" a pénz? :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz pn4hvq #8306 üzenetére

    Nem véletlenül van a vigyor fej a legvégén. Ugyanis veled értek egyet.
    Tulajdonképp én és barátnőm is abban a korban vagyunk amikor már jöhetne a trónörökös, de a jelenleg anyagi helyzetünkre NEM MERJÜK bevállalni. Ebben ő is, és én is nagyon de nagyon egyetértünk.
    Ugyanis nem azért kéne megszülessen, hogy nélkülözzön, meg buta legyen/elkallódjon...
    És az ilyen "majd terem akkor a pénz" dolgokra nem mernék beleugrani. Ha nyernék a lottón, és látnám a számlámon a pénzt, akkor persze más lenne a helyzet.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Lenry #8311 üzenetére

    Igen, és ez hatalmas baj. Mert az értelmes emberek elöregszenek, egyre kevesebben vannak és tűnnek el, míg az alacsonyan iskolázottak fiatalabbak és egyre többen vannak :(

    Ezért is csinálnám azt (tudom, szemét vagyok meg minden) hogy csak azok a párok vállalhatnának kettőnél több gyereket, ahol egyrészt van egy bizonyos iskolázottsági szint, másrészt letéve egy akkora össze amiből esélyesen lehet majd taníttatni meg normálisan nevelni.
    Aki ezt nem üti meg, ott két gyerek után elkötni az anyát szülés után (már ha a gyerek egészséges).

    A teljesen ingyenes oktatás megint egy rohadt fontos szempont elnne, de ugye ez pl itt MO-n épp az ellenkező irányba halad ... :( (nem mintha USA jobb lenne, so helyen mire kijön az egyetemről van 100-500ezer usd adósága).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #8315 üzenetére

    Biztos megvan... de még úgy sem jöttem rá, hogy külön gondolkodtam rajta, meg figyeltem. Szvsz arányaiban kisebb lett a bevételem. Más magyarázatot nem találok rá... (vagy gonosz kismanók lopkodnak havi tízezreket, úgy, hogy észre sem veszem)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #8319 üzenetére

    Nekem is saját ház van, de fent kell tartani

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    Egy kis Ontopic is már :
    [Múlt szerdáig (2020 szept 2) nyúlik vissza történet :

    Szóval megkerestek látásból ismert családból, hogy gond van a gépükkel, és hallották, hogy én meg megtudnám csinálni. Elmentem, hogy megcsináljam a gépet.
    Még meg sem tudtam nézni, már jött a mesteri megállapítás, hogy biztos a winyóval van gond. Mikor elindítottam a gépet megállapítottam, hogy nem a winyóval van a gond. (konkrétan a post-ig nem jutott el a gép, csak felpörögtek a ventik).
    Erre kaptam a beleszólást, hogy nem értek én hozzá, a winyóval van a gond ők tudják.
    Na már rákérdeztem, hogy ugyan vajon miből gondolja ezt? Ekkor kiderült, hogy hát mert az lenne a kényelmes, meg biztos az, mert már amúgyis kicsi volt (500GB) meg már tavaly is bad sectoros volt, szóval amúgyis cserélni kéne.
    Vagy ha nem az, akkor a monitor (720P régi) mert régi és nem ad képet. (adott csak nem volt mint megjelenísen. a no signal tökéletesen ment neki)

    Mondtam, hogy akkor a winyót csapja a veszteség listához, mert ez bizony nem az.
    Némi memória cserélgetés és kiszedegetés, bios reset stb. utána elmentem tápért (saját teszt táp). Beraktam a másik tápot, persze ugyanez. Leszedtem minden eszközt a lapról (1 memória volt benne semmi más) akkor is ugyanezt csinálta ... nem kellett nagyon sok értelem, rájöjjek ez bizony alaplap. Előadtam, nem volt örülés.
    Elmondtam h mivel ez egy Athlon X4-es (kemény 4GB RAMmal) ezért használtan eléggé olcsón van hozzá alaplap. Na arról hallani se akartak, hogy használt cucc jöjjön, mert akkor megint rossz lesz a gép stb. Szóval mindenképpen új kell. Na meg ha már rendelnek, akkor egy 1TBos winyó is kéne (SSD-t említettem de elengedődött a fülek mellett).
    Felajánlottam nekik, hogy megrendelem ha ideadják az árát, de mondták, hogy jjajááájjj ennyit nem adnak ki, mégis csak idegen vagyok, ami valahol jogos. Majd megrendelik ők, hétfőn itt lesz a cucc, úgy csináljam, hogy akkor tudjak menni alaplapot cserélni, mert nagyon sürgős, hogy legyen gép. (hosszas cirádázás, hogy mert az iskola megkezdődött stb).

    A végén mondtam h eljött a virítás ideje, (úgy 3K-t gondoltam), megemlítettem, hogy 3K, erre foghúzva kaptam egy 1000-es, hogy jajjj most fizetés előtt nincs már pénz (valóban egy 1000-est és egy 2000-est láttam összesen a pénztárcában - mondjuk ez tudjuk h nem jelent semmit), de majd mikor jövök többet adnak, lesz fizu, lesz minden. "Mink nem oanok vagyunk, nekünk fontos a becsület" kijelentésük után lélekben elengedtem a maradék 2 ezret (a tapasztalat), és elköszöntem.
    Az udvaron a gépnél újabb Skoda azért ott parkolt vidáman, gondolom valami agyontekert órás "alkalmi vétel". Ház szép, rendezett, ki tudja mennyi hitel van rajta.

    Eljövend a mai nap, azaz a hétfő, egész nap síri csendben a telefon. Gondoltam csak rákérdezek már, hogy mégis hogyan alakítsam a délutánomat, lesz-e akkor valami?
    Azt a választ kaptam, hogy átgondolták az egészet, és vesznek inkább egy olcsó laptopot egy nagyáruházból hitelre, mert az áruhitelt apránként, pár ezressével ki tudja fizetni, és akkor már van új winyó, új monitor, új alaplap. (ha odaszánná rá a pénzt - amit nyilván nem fog - még ez egy teljesen jó döntés is lehetne).

    Persze a 2 ezrem az el volt "felejtve", mikor rákérdeztem, hogy azzal mi legyen, akkor annyit mondott, hogy hát mivel nem kellett alaplapot szereljek meg ilyenek, így én megspórolom az időt, ő a pénzt...
    Ezután jöttem rá, hogy szerintem a nyomorult azt hitte, hogy az alaplapjával kínlódás, plusz a lap csere, plusz a HDD csere lenne 3 ezer összesen, és mivel kettő ebből nem valósult meg akkor ő korrekt volt egy 1000-essel...
    Nyilván elmehetnék elmagyarázni, hogy csak a múltkori kínlódásom 3K, és alaplap meg a winyó csere (lett volna) egy másik tétel. Mi a legjobb eshetőség? Hogy felfogja és fél óra szájtépés után duzzogva ideadja a pénzt ...

    Na ha holnap olyan hangulatba leszek beugrok hozzájuk, bár igazából már ittam rá hideg vizet.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz bLaCkDoGoNe #8423 üzenetére

    Valahol ez is igaz, de alapvetően én is az a tipusú ember vagyok, aki akkor szeret belevágni egy projectbe (legyen az gépfejlesztés, tanfolyam, autó vásárlás stb) ha ott van egyben az összeg, sőt még legalább 10-15% pluszban, hogyha valami közbe jönne, akkor legyen tartalék. (Ebben egyébként remek partnerre találtam asszonypajtiban, aki szintén ilyen).
    Lehet, hogy ez a hozzáállásom hátráltat sokszor, mert másoknak sokkal előbb jönnek be az ilyen nagyobb dolgok, esetleg többször is... Viszont néha látok karón varjút is.
    De mögöttem sajnos nincs egy (financiálisan is) erős szociális háló, mint a legtöbb a "majd lesz valahogy" ember mögött, akik sokszor felelőtlenül vagy átgondolatlanul ugranak bele a dolgokba, mert azonnal kell.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #8427 üzenetére

    Igen, de sokan még az előző rendszerben szocializálódtak, vagy annak szellemiségét nevelték beléjük (bár ez lassan múlik már, elvégre kicsit több mint 30 éve volt az a bizonyos változás), ahol még felmertek venni 5-10-20 éves hiteleket, mert állás mindig volt, ha nem dolgozott még üldözték is, ha valahová elment dolgozni pályakezdőként onnan ment nyugdíjba jó eséllyel az elvtárs.
    Infláció nemigazán volt, így lehetett beleugrani ilyenekbe, mert tudta h 5 év múlva is annyi lesz a kenyér, 5 év múlva is annyi lesz a törlesztő(!), meg 5 év múlva is lesz hová bemenjen dolgozni. (Ráadásul arányaiban építkezni is olcsóbb volt).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Syl #8435 üzenetére

    Imádom... :D
    Mármint magát a melót, és jó szívem van. Ez durván szar párosítás.

    Patomi : Nem az egész délutánt, egy bő óra alatt lement az egész. Ha úgy nézzük errefelé még az 1000ft/óra is jó errefelé ilyenkor.

    Oprnek egybként igaza van egyébként, tavaly decemberhez képest jelentősen szarabbul állok anyagilag :( ezért kevésbé vagyok mostanság válogatós. Mindemellett ezt azért szeretem is csinálni.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #8446 üzenetére

    Hát szerintem az ilyen úgy látja ezt a kérdést, hogy az új alaplap + winyó + munkadíjam az lesz 25-30 ezer, és akkor ennyiért ugyanaz a 9 éves szarja van ami eddig volt.
    VAGY ... Kifizeti a 0-5000ftos kezdőrészletet valami hulladékra, és elhozza és van egy új gépe! (ami egyébként saccra lesz legalább azon a szinten mint egy régi gépe, az Athlon X4, 4GB RAMmal meg valami Radeon 6670)
    Ha most a hulladékra rászánna mondjuk 200-at és tudatosan vásárolna, azt mondanám, hogy volt egy kényszer szülte gépfejlesztése, amin spórolt 25-30-at (hiszen nem javította meg a régit).
    így viszont nem lesz előrébb (sokkal) csak egyben 30 ezer helyett fizethet sok részletben 100-130 ezret kamattal. Mire kifizeti olyan elavult lesz h cserélheti is :D (már akkor is az lesz amikor kihozza :D )

    Azt előre megmondtam h nem lesz ingyen, de mondjuk amikor nekilátok én sem tudom mekkora meló lesz. Ezért nem szeretek előre árat mondani, mert szívtam már meg, hogy bemondtam előre árat, persze hogy sokkal bonyolultabb lett a történet és akkor már nem emelhettem árat.

    Hát ha holnap arra járok becsengetek. Ha 5 perc alatt kicsengetik ok, ha nem akkor nem fogom ott tölteni a fél délutánt ezért.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák