Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • umek

    tag

    válasz bepe79 #41 üzenetére

    Üdv!

    Mától én is tulaj vagyok. :) Amit eddig láttam, az alapján nem bántam meg. De csak innentől kezdődik majd az igazi használat. :)

    bepe79:
    1. Az akksi nem kivehető.
    2. A csomagban nincs hálózati töltő, csak USB kábel és autós töltő. (illetve az autós rögzítő cuccok). A könyv szerint a töltés történhet USB kábellel, autós töltővel illetve egy külön megvásárolható hálózati töltővel.

    Üdv!

    Ja, és még annyi, hogy van egy tok a dobozban, ami szintén tökéletesen megfelel a célnak.Belseje puha anyag, külseje pedig bőr.

    [ Szerkesztve ]

    Légy korrekt.

  • umek

    tag

    válasz bepe79 #43 üzenetére

    Nincs mit. :)

    Tényleg negatívum a hálózati töltő hiánya, de sajnos ez van. Biztos azért nem raktak bele, mert az már nem fért bele ebbe a dobozba... :DDD

    Azt nem tudom, mennyit bír egy feltöltéssel, sőt, azt sem, hogy mennyi idő alatt töltődik fel teljesen. Ennyi ideje még nem vagyok tulaj. :)

    [Hálózati töltőnek talán ez...] Hivatalos honlapon van. Elég drága... Ennyiért én nem veszek.

    A méretével kapcsolatosan annyit tudok mondani, hogy szerintem egyáltalán nem nagy. Mint egy nagyobb pda, csak kicsit vastagabb.
    Egyébként sétanavigáláshoz lehet, hogy tényleg nagynak tűnhet, úgyhogy ha kifejezetten olyan készüléket keresel, amit tenyérben hurcolászhatsz, akkor valóban nem ez a megfelelő választás. :)

    Üdv!

    Légy korrekt.

  • umek

    tag

    válasz bepe79 #46 üzenetére

    Hogy létezik-e, azt nem tudom, de

    - legyen viszonylag kicsi, setanavigalas miatt

    és a

    - legyen viszonylag nagy erintokepernyoje

    nem biztos, hogy egy készülékben egyesülhet.

    Szerintem ebben tökéletesen megtalálták a középutat.

    Nézd meg személyesen valahol, aztán meglátod. :)

    Légy korrekt.

  • umek

    tag

    válasz bepe79 #48 üzenetére

    Üdv.

    Nos. Az ASUS kérdéseket szerintem egy ASUS topicban tedd fel, ott jobban tudnak rá válaszolni.

    Annyit még tegyél hozzá azért, hogy mennyire jó a terméktámogatás a gépnél. Térkép frissítések, szoftver frissítések... Ez talán az egyik legfontosabb szempont.

    A Garmin ebben pl szintén nagyon jó. :)

    Légy korrekt.

  • umek

    tag

    válasz bepe79 #50 üzenetére

    Talán ez:

    [Kép]

    Vagy ez:

    [Kép2]

    Esetleg ez:

    [Kép3]

    Ja, későn vettem észre, hogy megrendelted a másikat. :)
    Na mindegy, hátha valakinek segítenek a képek. :)

    [ Szerkesztve ]

    Légy korrekt.

  • umek

    tag

    válasz Maksifül #71 üzenetére

    Üdv!
    Nálam is ugyanennyi ideig tart a műholdak befogása.
    Van, hogy percekig, van, hogy 10-20 másodpercig...
    Függ attól is, hogy városban vagy-e, vagy teljesen szabadban, ég mennyire felhős, stb. Legalábbis én ezt vettem észre.
    Nem tudom, hogy ez mennyire normális, de néha tényleg idegesítő. Volt, hogy negyed órát kellett várnom...

    Más:
    Óriási gondom van...
    Voltunk Dortmundban a héten. Odafelé tökéletes volt a gép, minden tip-top, irányított, az 1200 km alatt 0 probléma.
    Ott még gyalog is mentünk vele, hogy odataláljunk a célponthoz.

    Aztán ma elindultunk volna haza, bekapcs, cél kiválaszt, számolás (feltűnően lassan), 100%-on sokat állt, majd nagy nehezen kirajzolt valamit.
    Nem tudom mi történt, mert Dortmund - Budapest útvonalat nem tudta normálisan megcsinálni. A rózsaszín út, tehát amin mennem kellett volna, nem illeszkedett a valós útra. Egyenesekből állt, cikk-cakkban haladt. Városon belül úgy tűnt, mintha légvonalban mutogatott volna. Olyanokat magyarázott a gép, hogy forduljak délkeletre, keletre, meg ilyenek. Nagy nehezen kitaláltam a városból, de folyamatosan újratervezgetett, mert úgy érzékelte, hogy letérek az útról, pontosan a hülye egyenesek miatt. Nagyon ideges voltam. Még jó, hogy másik srác hozott valamilyen "gagyibb" GPS-t, amit használni tudtunk...

    Érdekesség: ha kiválasztottam, hogy Dortmund mellől az ottani szállásunkra irányítson vissza, gond nélkül illeszkedett az útra a célútvonal, és egyből mondta, hol forduljak jobbra, stb. Aztán újra rámentem, hogy Budapestre navigáljon, az megint sz*r volt...

    Ezek után újraindítgattam, hátha megjavul, de nem.

    Ráadásul még 2 csíkot mutatott az akkumulátor jelzésnél, amikor egyszer csak nem kapcsolt be.... kicsit voltam ideges...

    Aztán most rádugtam a gépre, felvillant, látom a kártyát, a könyvtárakat, mindent. Kipróbáltam, hogy bekapcsolom, de kiírja a Loading Maps után, hogy akkufeszültség alacsony...

    Rajtahagytam negyed órát a gépen, be tudtam kapcsolni, de megint alacsony feszt ír, pedig tisztán emlékszem, hogy 2-es szinten volt, amikor nem kapcsolt be többet... Most egyesen van.

    Holnap kipróbálom a kocsiban feltöltve mit csinál. :((

    [ Szerkesztve ]

    Légy korrekt.

  • umek

    tag

    válasz umek #72 üzenetére

    Kipróbáltam.
    Útvonalat most jól megtervezte.
    Azonban egyszer csak elvesztette a műholdkapcsolatot és utána nem is találta meg 20-25 percen keresztül. Felhőtlen égbolt, autópálya. Kikapcsoltam...
    Azóta nem vettem elő, ideges vagyok.
    Már annyira nem must have.

    Légy korrekt.

  • umek

    tag

    Na, ma kaptam egy e-mailt a Garmintól, mely szerint visszahívnak készülékeket akkumulátor hiba miatt.

    A levél szövege:
    A Garmin önkéntesen visszahívja azon navigációs készülékeit, amelyek külső szállító által gyártott akkumulátorának száma egy bizonyos korlátozott kódtartományba esik. A Garmin túlmelegedés veszélyét azonosította egyes, külső szállító által gyártott, egy bizonyos korlátozott kódtartományba eső akkumulátoroknál, amennyiben azokat megadott nyomtatott áramköri lappal rendelkező egyes Garmin navigációs készüléktípusokban használják. Úgy tűnik, hogy e tényezők egymásra hatása ritkán előforduló körülmények között megnöveli a túlmelegedés kockázatát, amely tűzveszélyt okozhat. Bár a probléma nem okozott személyi sérülést vagy jelentős anyagi kárt, a Garmin elővigyázatosságból a fenti intézkedés meghozatala mellett döntött.

    A visszahívott termékek közé a következő típusszámú navigációs készülékek szűk csoportja tartozik:

    •nüvi 200W, 250W és 260W
    •nüvi 7xx és 7xxT (ahol az xx kétjegyű számnak felel meg)

    Nos, az enyém is beleesik a visszahívandók sorába, úgyhogy vissza kell küldenem.
    Ingyenesen elviszi a UPS, illetve vissza is hozza a csere után két héten belül.

    Érdekes, de korrekt eljárásnak tűnik a Garmin részéről.
    Reméljük, rendben lezajlik a csere.

    Légy korrekt.

Új hozzászólás Aktív témák