Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz emvy #276 üzenetére

    Nem állítom, hogy direkt párhuzam van a HR és a HRV között, de elég szorosan együtt járnak. Amikor beteg voltam és magasabb volt a pulzusom, a HRV-m leesett, aztán ahogy helyreállt a pulzus, a HRV is visszatért a normál tartományba.

    "It's also more common in people who have higher resting heart rates. That’s because when your heart is beating faster, there’s less time between beats, reducing the opportunity for variability. This is often the case with conditions like diabetes, high blood pressure, heart arrhythmia, asthma, anxiety and depression."

    Ebben is azt írják, hogy magasabb pulzus egyszerűen kevesebb idő tud eltelni két szívverés között. De én továbbra is azt mondom, hogy ez a pulzushoz hasonlóan nem igazán összehasonlítható két egyén esetén.

    Már ha csak azt nézem, hogy kb. 2 hónapja minden reggel mellkaspánttal megmérem rendesen a HRV-met az EliteHRV applikációval, ott 70-75 ms közötti érték a normál tartományom, ami ebben a nem és korosztályban jónak számít... ehhez képest a Garmin csuklós mérése szerint 85-120 között vagyok jó. :U :D

    Aztán, hogy mi a jó vagy mi se, az megint kb. a sámánság kategória:
    https://elitehrv.com/normal-heart-rate-variability-age-gender

    Tehát, egy 30-40 közötti férfinak 40-80 között kb. bármi jó. ;] :P

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák