Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz sz.zs. #190 üzenetére

    Szia!
    Nagyjából akkor egy típusú a házikónk.
    A 8.5 napelem , nálam viszonylag tökéletes a tájolás,( nálad nem tudom milyen) de 11400 kWh áramot hozott le 10 kW kb 13500 kWh lejönne.
    Nálam maradt tavaly leolvasásra 3400 kWh pluszban !! így is, most felszereltem egy sima egyszerű hajdú 200 literes villanybojlert és a meleg vizet sem gázzal készítem, mert jobban megéri mint eladni 17 forintért Eon-nak.
    Szóval 10 kW bőven elég kb 6000 kWh fogyasztásra , mint ami neked van és a klímáid kb így hogy fele mondjuk nem inverteres tippre olyan 3500 ,de legyen 4000 kWh körül fognak enni. Szóval ha jó a tájolásod még marad is plusz áramod.

    A klímákkal jó a tapasztalatom ,de érdemes felülméretezni őket. nem méretben mert az 5kW brutálisat fújna, hanem inkább berakni egy nagy helyiségbe több darab 3,5 méretűt.
    Nálam is kelleni fog a nappaliba még egy darab,mert a lentiek automata módban tudnak zavaróak lenni már hidegben, hangosak, monoton zúgásuk van.
    Nagyon jó lenne ha éjszakai vagy max 1-es ventilátor fokozaton elbírnák a fűtést.
    Ezért felteszek még egy darabot vagy az egyiket lecserélem dual klímára egy kültéri két beltéri, 7 kW ra, így lesz plusz 3,5 kW teljesítményem és halkabban fognak menni a lentiek. A fenti hálószobai klímák tökéletesek, nagyon szuper hogy mindenki magának szabályozza. Nálam eddig bevált a dolog. :K

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • sz.zs.

    senior tag

    válasz sz.zs. #192 üzenetére

    Még egy kérdés felmerült bennem. A mellékhelyiségek ( WC, fürdő ) fűtését mivel oldottad meg?

    Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

  • b.

    félisten

    válasz sz.zs. #193 üzenetére

    szia! Fürdőbe vettem egy somogyit, sima elektromos ventilátoros fűtőtest . [link] időzítős, este 6 tól megy programozva vagy az első aki megy fürdeni elindítja és megy naponta 3-4 órát este meg reggel 2 órát.
    WC ben egy 200 W körüli infrapanelt tettem be és ahhoz időzítő dugaljat beprogramoztam, de igazából ha napközben pár órát nyitva van a WC ajtó akkor nem igazán van rá szükség nálunk.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák