Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rapier83

    újonc

    válasz #96302336 #82 üzenetére

    Hagyjuk Magyarósit, meg Handrást. Bloggerek, abból élnek, hogy megmondják a “tutti”-t abban
    , ami a népeket aktualisan érdekli...Most épp elektromos autók, így a legutóbbi videóban, amit láttam Handras épp egy Lambot fikazott...mert milyen hangja van már...?:/ (Ó Istenem, de még milyen!!;)).
    Nem követem a munkásságukat egy ideje, de átálltak már Windowsra/Linuxra?:P mert persze beszélni könnyű, meg ha benne vagy valamiben, akkor nyilván annak látod a hibáit fokozottan, de hibák mindenütt vannak, az innováció meg egyre nehezebb, pláne ha utána a piac egy hónapon belül lemásol mindent...nehéz beadni a részvényeseknek na.
    Én speciel Win10-et, és MacOS-t is használok napi szinten, és mindkettőnek látom a hibáit is. A közel millás DELL-ek is ugyanúgy fossák össze magukat hardveresen, a Win10-et szeretem, de bőven vannak hülyeségek vele is...
    Szóval amíg csak egy számítógépet használsz, addig pénztárca, és ízlés kérdése, hogy Mac vagy Win. Nem is ez a nagy feature az Apple-nél szerintem. Hanem, amikor sikerül összetolnod egy egész ökoszisztémát, azaz minden szir-szar Apple (telefon, óra, iPad, Mac, TC, AppleTV), akkor már egészen más a helyzet...lehet nem tökéletes mindig minden, de összességében rohadt gördülékeny lesz az élet. És igen, ez kell a mai emberek egy (anyagilag) jelentős részének. Nem a mókolás, sőt mint látjuk nem is az olcsóság...
    Ezt látja már más is, a Google-nek is van lassan minden eszközre valami saját variációja, és az MS is próbálkozott ugye.
    Amikor még volt erre lehetőség ki is próbáltam Microsoft fronton az ökoszisztéma dolgot, de az nem volt az igazi (nagyon nem)... bár mostanában az MS legalábbis szoftver fronton nagyon belehúzott, és sok okos dolguk van, bár a többsége nem konzumer fronton játszik.
    And one more thing...azt is vegyük figyelembe, hogy bár drágák az Apple cuccok, de viszonylag jól tartják az árukat, és nagyon könnyen el lehet passzolni őket, ergo ha jó áron veszed akcióban, és nem amortizálod nullára, akkor két éves ciklusokban, viszonylag kis befektetéssel lehet napra készen tartani a rendszert. Míg ez PC fronton esélytelen, sőt Andoidnál is általában csak üveggyöngyökért mennek el használtan.
    Na egy szó, mint száz. Nem lesz új MacBook Pro-m, mert nekem ennyi teljesítmény most nem kell, de én azért örülök, hogy van ismét lehetőség brutál konfigot venni Apple logóval, mert kell a verseny, és a minél több választási lehetőség. Béke.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz #96302336 #82 üzenetére

    Én úgy gondolom, hogy az Apple palettája mindig is óvatos megközelítést igényelt. Ma is vannak elfogadhatóan árazott termékeik és vannak ilyenek mint amiről szól a hír. Mivel a konkures cégek termékei sok tekintetben túlnőttek rajtuk, így hosszabb távon kénytelenek lesznek változtatni a hozzáállásukon és az árazásukon. A piaci részesedésük alapján csak pár termékük van, ami igazán befutott és még szűk körön belül is csak az iPhone hozza a nagy pénz. Sajnos amíg az iPhone az aranytojást tojó tyúk, addig azzal kellnek és fekszenek a fejlesztőik, vagyis a többi termék fejlesztésben és support területén is hátraszorul, ahogy a Mac OS is az iOS árnyékában kénytelen vegetálni.

    Nálam a Macbook Pro kiesik az árcédulája miatt, mert szerintem nagyon rossz az ár érték aránya. A 12-es Macbook és a 13-as Macbook Air jövője jobban érdekel. Ha az utóbbi megszűnik, kénytelenek lesznek az előbbinek az árán ejteni. Az asztali szegmensben is csak a Mac Mini-ben látok fantáziát. Telefont tekintve, egy kisebb iPhone nálam nincs kizárva, de nem tetszik, hogy ennyi féle verziót fejlesztenek egyszerre.

    iPad esetén, az Air vonal kinyírása mélyütés volt, főleg a Pro árazása miatt.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Gomba

    senior tag

    válasz #96302336 #88 üzenetére

    Szerintem ez a port mizéria eléggé túlértékelt/túlhypeolt stb.
    Egyébként az alap macbook pro-n kívül a többinek 4 usb-c-je van, nem 2.

    Ameddig thinkpad-et használtam ugyanúgy kellett hozzá mini display - hdmi átalakító, meg ugye sd card slot sem volt rajta stb.
    Most meg vettem egy darab usb-c hub-ot (van rajta két usb-a, egy usb-c és egy hdmi). 20 gramm az egész, színben ugyanolyan fancy lehet mint a gép és 19000 huf. Ha kell sd card slot akkor lehet olyat is venni. Táskába be, ha nagyon kell akkor tudom használn.

    Felhasználás függő, de egy notebooknál szerintem a hordozhatóság az első, tehát nem az hogy mindent összevissza dugdossak állandó jelleggel. Itt a hangsúly az állandón van, ha tényleg folyamatosan kell valamilyen port és nem akarsz átalakítót akkor 2015 előtti macbook vagy windows. Ha pedig asztalon használod mert hozzá van kötve millió dolog akkor úgysem jársz jobban, mint hogy veszel valamiféle usb-c dokkolót, ahogy windows notebook esetében is inkább dokkoló mint: egy monitor kábel/billengyűzet/táp/hálózat és egyéb perifériák. Egyszerűbb egy valamit be-ki húzni/dugni.
    Windowsos környezetben dolgozom a mac-kel és most elkezdtek terjedni az új Dell WD-15 dokkolók.
    A dokkoló rá van kötve a hálózatra meg a monitorra, illetve van rajta 4 usb-a port és tölt is - te meg fogod és bedugod az egy szem usb-c kábelt a gépedbe és működik... (pedig nem alma). És a kiterjesztett monitor is működik rögtön. Egy kábel bedug és kész. Szerintem rohadt jó ez az usb-c csak még nem elég elterjedt. De legalább ez nem lightning, ami apple bennszülött ügy.

    Az egeres hozzászólásod nem értem. Ha 2018-ban vezetékes egeret akarsz használni akkor egy mezei usb-c - usb-a konvertert kell venni és kész. Ehelyett inkább Logitech Anywhere MX 2s vagy MX master. Ezekhez bár adnak dongle-t de nem kell, mivel bluetooth működik (akár windows - mac gép között áthúzva az egeret a csatolt segédprogival ugye) ahogy sok más fajta egér is.

    A szoftveres rész az így van ahogy írod szerintem is. Ha nincs meg mac oldalon az alternatíva és a virtuális gépek nem megoldások akkor marad a win.

    [ Szerkesztve ]

    Ép hardverben ép szoftver

Új hozzászólás Aktív témák